میچکا را دنبال کنید

عنوان

کشور

قیمت به ریال

قیمت به دلار

مدت زمان اخذ ویزا

مدارک مورد نیاز

کانادا کانادا 1 $1 1. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه ی پاسپورت های قدیمی که در آنها ویزا درج شده است.
2. یک قطعه عکس جدید رنگی 5*3 و 5*4 با زمینه ی سفید
3. ترجمه ی شناسنامه
4. ترجمه ی سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتماً گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود)
5. تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
6. مدارک مالی ، شامل نامه ی تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه ی حساب که نشان دهنده ی میزان درآمد ماهیانه ی متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپردهی بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه ی تمکن مالی و ریزپرینت 4 ماه آخر یک ماه است)
7. ترجمه ی اسناد ملکی
8. مدارک شغلی برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی) ، ترجمه ی فیش حقوقی دو ماه آخر ، ترجمه ی لیست بیمه ی دو ماه آخر و ترجمه ی حکم کارگزینی
* کارفرمایان: ترجمه ی « آگهی تصمیمات »، و« آگهی تغییرات »، « آگهی تأسیس » شرکت در روزنامه ی رسمی، ترجمه ی لیست بیمه و فیش حقوقی 2ماه آخر کارمندان، ترجمه ی آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده،آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده،و ریزپرینت 4 ماه آخر به لاتین
* تجار: ترجمه ی کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی،ترجمه ی لیست پرداخت بیمه؛ ترجمه ی آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
* پزشکان : ترجمه ی پروانه ی دائم طبابت، کارت نظام پزشکی ، ترجمه ی پروانه ی مطب ، ترجمه ی آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه ی لیست پرداخت بیمه.
* مهندسان: ترجمه ی آخرین پروانه ی نظام مهندسی یا جواز ساخت
* کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه ی پروانه ی بهره برداری، ترجمه ی جواز کسب، ترجمه ی آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه ی لیست پرداخت بیمه.
* بازنشستگان: ترجمه ی حکم بازنشستگی و ترجمه ی فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق ترجمه ی حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
9. دعوتنامه: شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت ، و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوتنامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت Notary Public برسد
** مدارک فرد دعوت کننده : ارائه ی کارت شهروندی Canadian Citizenship Card ، پاسپورت کانادایی ، شناسنامه ی کانادایی یا کارت اقامت PR CARD از سوی فرد دعوت کننده الزامیست. همچنین سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه ی بانک، برگه های مالیاتی و فرمهای T1 و T4 یا تأثیر بسیار زیادی روی نتیجه ی درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند
در صورت نداشتن دعوتنامه ارائه رزرو هتل و شرح برنامه ی سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامیست.
10 . ترجمه ی رضایتنامه ی محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند، رضایتنامه باید از سوی کسی باشد که آنها را همراهی نمی کند.
***کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و ترجیحا به تایید دادگستری برسند.

برای سفربه کانادا، فرقی نمیکند برای دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش های علمی و تجاری، بازدید از جاذبه های گردشگری و یا همراهی با تور کانادا، تحصیل و یا تحقیق، می روید؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدارک موردنیاز برای ویزا را آماده و ترجمه کنید.

مدارک شما به دقت بررسی و کنترل می شوند و برحسب شرایط خاص پرونده ممکن است مدارک بیشتری از شما خواسته شود. پس از اینکه مدارک کامل شد، یک الی دو هفته زمان میبرد تا همکاران بخش اجرایی ما درخواست ویزای شما را به سفارت ارائه دهند. تکمیل فرمها و پرداخت وجوه مرتبط نیز در همین مرحله انجام میگیرد. حتما فرمهایی که برای شما پر شده است را به دقت مطالعه نمایید و به ما تاییدیه دهید.

پس از طی این مراحل، نامه انگشت نگاری در اختیار شما قرار داده می شود و شما تا یک ماه فرصت دارید به محل موردنظر مراجعه نمایید. انتخاب محل انگشت نگاری با شماست: از دبی، آنکارا وایروان گرفته تا رم، پاریس، شیکاگو و … توجه نمایید که کانادا در حال حاضر نیازی به تعیین وقت سفارت ندارد و انگشت نگاری در هر روز و هر زمانی که شما بخواهید در این بازه یک ماهه قابل انجام است. مصاحبه ای هم در کار نیست و سوال خاصی از شما پرسیده نخواهد شد.

بعد از انجام انگشت نگاری باید منتظر جواب سفارت بود. ممکن است در همان روز اول، جواب نهایی اعلام شود و یا ممکن است تا چندین ماه طول بکشد. در هر صورت، بلافاصله پس از صدور جواب نهایی، شما را در جریان خواهیم گذاشت. اگر خدایی ناکرده جواب منفی باشد، نامه سفارت مبنی بر رد درخواست در اختیار شما قرار داده می شود و اشکالاتی که به پرونده گرفته شده توضیح داده می شود.

اگر هم جواب مثبت باشد به شما اطلاع میدهیم که پاسپورتتان را برای صدور ویزا در اختیار ما قرار دهید. در این زمان هم شما تا یک ماه فرصت دارید تا گذرنامه را به سفارت تحویل دهید. با توجه به اینکه در حال حاضر ویزاها مطابق با اعتبار پاسپورت، تاریخ میخورد؛ توصیه میکنیم در صورتیکه گذرنامه اعتبار زیادی ندارد، آن را تعویض نمایید.
پروسه ارسال گذرنامه به سفارت و برگشت آن “پیکاپ” معمولا حدود یک الی دو هفته زمان میبرد.

پس از اینکه خیالتان از بابت صدور ویزا آسوده شد، می توانید بلیط خریداری کنید. از نظر زمانی محدودیتی برای سفر به کانادا نخواهید داشت و در هر سفر اجازه دارید تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشید.
سفر خوبی داشته باشید