نکاتی که برای سفر به یونان باید بدانید


همراه داشتن پول نقد خیلی ضروریست

بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی، در یونان بیشتر پول نقد لازمتان می شود. بنابراین مطمئن شوید که پول کافی با خود داشته باشید. اگر نه، شما می توانید دستگاه های خودپرداز را به خصوص در مرکز شهرهای بزرگ پیدا کنید، اگرچه ممکن است این یک مورد را در جزایر کمتر شناخته شده پیدا نکنید. بنابراین اگر قصد بازدید از شهرهای کوچک یونان و اطراف آن را دارید، حتماً در آتن از قبل پول نقد بگیرید. یادتان باشد که در اکثر شهرها و جزایر یونان بسیاری از رستوران ها و موسسات کارت های اعتباری را قبول نمی کنند. بنابراین سعی کنید همیشه با خود پول نقد داشته باشید.

 

فکری به حال افراد کم توان بکنید

متأسفانه، یونان مکان مناسبی برای تعطیلات افراد کم توان یا ناتوان نیست و بیشتر جاذبه ها برای این گونه اشخاص سرویس دهی ندارند. اگر فردی با نیازهای خاص هستید یا با چنین کسی مسافرت می کنید، حتما یک اتاق یا سوئیت برای افراد معلول در هتل ها و اقامتگاه ها را در ابتدای شروع سفر و قبل از شروع سفر به یونان رزرو کنید تا از بابت بسیاری از مسائل خیالتان آسوده باشد. اگر شما قصد بازدید از جزایر یونان را دارید، سعی کنید به جزایر مسطح بروید زیرا دسترسی به بسیاری از امکانات برای معلولان در بیشتر جزایر یونان وجود ندارد.

 

سیگار کشیدن در یونان رایج است

در تحقیقات و آمارها برآورد شده است که تقریبا ۵۰ درصد از یونانیان سیگار می کشند. این میزان از آمار می تواند برای افراد غیر سیگاری بسیار ناراحت کننده باشد. در حالی که ممنوعیت سیگار کشیدن در خانه ها رعایت می شود با این حال یکی از نکات سفر به یونان وجود افراد سیگاری فراوان در رستوران ها و کافه ها است که اگر مشکلات ریوی دارید یا در کل سیگاری نیستید این مورد می تواند برای شما آزاردهنده باشد. با این وجود نگران نباشید. کافه ها، رستوران ها و مکان های دیگری هم پیدا می شوند که سیگار کشیدن در آن ها قدغن شده است. به هر حال یادتان باشد که در فضای باز سیگار کشیدن آزاد است.

 

در هنگام رانندگی بسیار مراقب و هوشیار باشید

یکی از نکات سفر به یونان دانستن نحوه رانندگی آن هاست. بدانید که یونانی ها خیلی تند و خشن، مخصوصاً در آتن رانندگی می کنند. اگر شما قصد کرایه ماشین در یونان را دارید، همیشه با احتیاط رانندگی کنید و مراقب باشید. با این حال، خارج از شهر، وضعیت کمی بهتر است، با این حال محتاط باشید. موتورسیکلت ها در هنگام رانندگی پشت سر شما راه نخواهند آمد و بیشتر تمایل به پیشی گرفتن از شما را دارند. همیشه به آینه ها نگاه کنید. بنابراین، مراقب باشید و پیشنهاد ما به شما، دوری کردن از رانندگی در پایتخت یونان آتن است، اما در جزایر و جاهای دیگر، این کار حتی می تواند لذت بخش باشد. در اطراف یونان و شهرهای دیگر اکثر جاده ها مارپیچی ساخته شده اند. برای رانندگی در آن ها باید بسیار محتاط باشید و با سرعت پایین رانندگی کنید.

 

حمل و نقل داخلی ارزان و راحت

خوشبختانه کرایه تاکسی در یونان نسبتاً ارزان است، مگر اینکه بخواهید به فرودگاه بروید یا از فرودگاه به داخل شهر می آیید. در شهرهای یونان مانند آتن تاکسی ها را تقریباً در همه جا پیدا کنید. از نکات سفر به یونان دانستن نحوه تاکسی گرفتن در شهر است. در هنگام تاکسی گرفتن ممکن است ابتدا راننده از شما مسیرتان را بپرسد سپس شما را سوار کند. بنابراین منتظر نباشید که سوار شوید و سپس آدرس خود را بگویید. همچنین اگر در تاکسی سوار بودید و تاکسی مسافر دیگری را سوار کرد، تعجب نکنید. تاکسی های یونان بسیار شبیه به تاکسی های ایران هستند. اگر چه در اروپا هستند. تنها یادتان باشد که هنگام کرایه حساب کردن کرایه اضافه از شما نگیرند.

 

ساعات بازدید از جاذبه ها را بدانید

یکی از نکات سفر به یونان دانستن ساعات باز شدن مغازه ها و مکان های توریستی است. در یونان و اکثر شهرها و مناطق توریستی آن، مغازه ها و فورشگاه ها از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۹ شب باز هستند. در محله ها و شهرهای کوچک، مغازه های محلی از ساعت ۹ صبح تا ۰۲:۳۰ بعد از ظهر و ۰۵:۳۰ عصر تا ساعت ۰۸:۳۰ شب و تنها در روزهای سه شنبه، پنج شنبه و جمعه باز هستند. در روزهای دوشنبه و چهارشنبه عموم مغازه ها از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر باز هستند. روزهای یکشنبه هم تعطیل می باشند. با این حال فروشگاه های کوچک خرید مواد غذایی و کیوسک ها باز هستند. بنابراین در نکات سفر به یونان حتماً این موارد را در نظر بگیرید.

 

دیدن جزایر را از دست ندهید

یونان یک کشور بسیار زیبا است. این کشور سواحل، کوه ها، دریاچه ها، دره های سرسبز و شهرهایی برای بازدید دارد. در حالی که به جزایر این کشور وارد می شوید، حتماً از طبیعت آن و جاذبه هایی که دارند بازدید کنید. با این کار هم می توانید سفری ارزان داشته باشید و هم از مناطقی که خلوت و بکر هستند یا هنوز خیل عظیم توریست آنجا را تخریب نکرده است بهره ببرید.

سفر گردشگری آژانس هواپیمایی , تور لحظه آخری , بلیط هواپیما چارتر ، سفر تابستانی , یونان آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری تور ایران گردی ایرانگردی تورهای میچکا تورهای آژانس مسافرتی میچکا تور نوروزی تورهای نوروزی میچکا مسافرت تور زیارتی سفر هوایی سفر زمینی سفر با قطار آژانس هواپیمایی بلیط چارتر چارتری بلیط هواپیما چارتر