زندگی در لوله های بتنی


مشکل اقامت در هنگ‌کنگ به قدری جدی است که برای حل آن به راه‌حل‌های عجیب و غریبی متوسل شده‌اند. 

یک معمار هنگ‌کنگی، فرم منحصر به فردی از اقامتگاه‌های کوچک در داخل لوله‌های بتنی آب طراحی کرده است. جیمز لاو، رئیس شرکت جیمز لاو سایبرستراکچر، لوله‌های Opod را طراحی کرده که یک لوله‌ی آب بتنی به قطر ۲٫۵ است که به عنوان یک فضای بسیار کوچک برای زندگی در نظر گرفته شده است تا راه حلی ارزان قیمت برای حل مشکل مسکن در یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان باشد.

معمار این لوله‌ی بتنی می‌گوید که این کانسپت را می‌توان به هتل‌ها هم تعمیم بخشید:

فکر می‌کنم OPod را بتوان نوع بسیار جدیدی از هتل‌ها دانست که بسیار سریع ساخته می‌شوند و  طراحی داخلی بسیار راحتی دارند.

او می‌افزاید:

ایده‌ی نهفته در OPod، یافتن راهی نوآورانه برای ساخت خانه‌ای بسیار ارزان بود که برای جوانان هنگ کنگی مقرون به صرفه باشد.

زمانی به این ایده رسیدم که دیدم لوله‌های بتونی بزرگ آب در یک سایت ساختمانی بدون استفاده رها شده‌اند و فکر کردم که این می‌تواند یک نقطه‌ی شروع سریع و ارزان برای ساختن خانه‌های کوچکی باشد که تنها با ایجاد یک دکوراسیون داخلی قابل سکونت در آن، قابل انجام است.

هر کدام از OPod ها با ۱۰۰ متر مربع دارای یک تخت، سرویس بهداشتی، دوش و یک آشپزخانه‌ی کوچک است. لوله‌ها هم به صورت مستقل استفاده می‌شوند و هم می‌توان آن‌ها را روی یکدیگر قرار داد. انتقال آن‌ها هم به راحتی انجام می‌شود.

منبع : lonelyplanet

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

 

 

سفر زندگی گردشگری لوله بتنی آب هنگ کنگ زندگی در لوله های بتنی آب در هنگ کنگ آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری تور ایران گردی ایرانگردی تورهای میچکا تورهای آژانس مسافرتی میچکا تور نوروزی تورهای نوروزی میچکا مسافرت تور زیارتی سفر هوایی سفر زمینی سفر با قطار آژانس هواپیمایی بلیط چارتر چارتری بلیط هواپیما چارتر