وزش باد شدید


پیش‌بینی وزش باد شدید در دامنه‌های جنوبی البرز و بارش تگرگ در ۹ استان کشور وجود دارد.

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:

بعد از ظهر امروز (۱۵ فروردین ماه) در بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و احتمال خیزش گرد و خاک در برخی از این مناطق وجود دارد.

وی اضافه کرد:

براساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی امروز (۱۵ فروردین ماه) سامانه بارشی در شمال غرب، سواحل غربی خزر و مناطقی از جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز غربی فعال است. به‌تدریج از بعد از ظهر، بخش‌های غرب،‌ البرز مرکزی و شرقی، سواحل شرقی خزر و مناطقی از شمال شرق را در بر می‌گیرد و سبب رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید می‌شود.

او بیان کرد که امروز کاهش ۸ تا ۱۰ درجه دما در استان‌های ساحلی دریای خزر با شمالی شدن جریان‌ها پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر مواج خواهد شد.

وظیفه افزود:

پنجشنبه (۱۶ فروردین ماه) در جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس،‌ جنوب، بخش‌هایی از مرکز، البرز مرکزی و شرقی، سواحل مرکزی و شرقی خزر، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. در برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور وزش باد، خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد:

در این روز شدت بارش‌ها در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، غرب کرمانشاه، مناطقی از لرستان، مرکزی و جنوب غرب اصفهان خواهد بود و کاهش دما حدود ۶ تا ۸ درجه در برخی مناطق شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گفته او جمعه، (۱۷ فروردین ماه)، بارش نیمه غربی کشور را فرا خواهد گرفت و بارش در شمال خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، شرقزنجان، غرب قزوین، ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، البرز و مازندران شدت دارد و انتظار بارش تگرگ وجود دارد.

او عنوان کرد:

آسمان تهران پنجشنبه (۱۶ فروردین) نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۰ درجه و ۱۴ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت جمعه (۱۷ فروردین ماه) نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهد بود که در گرم‌ترین و خنک‌ترین زمان به ۲۲ درجه و ۱۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

منبع : ایسنا

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

 

سفر در شدید گردشگری دامنه های جنوبی البرز معرض وزش باد دامنه های جنوبی البرز در معرض وزش باد شدید آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری تور ایران گردی ایرانگردی تورهای میچکا تورهای آژانس مسافرتی میچکا تور نوروزی تورهای نوروزی میچکا مسافرت تور زیارتی سفر هوایی سفر زمینی سفر با قطار آژانس هواپیمایی بلیط چارتر چارتری بلیط هواپیما چارتر