میچکا را دنبال کنید

لندن (LONDON)


 

لندن شهری پر سر وصدا، پر جنب و جوش،با فرهنگ های مختلف؛ شهری که مملو از جمعیت، تفکرات جدید و انرژی فزاینده است. لندن بزرگترین شهر اروپایی غربی و اتحادیه اروپا است که با احتساب حومه آن جمعیتی بالغ بر 14میلیون نفر دارد. این شهر با 2000 سال قدمت خود را در میان آتش سوزی ها،حمله های دشمنان و طاعون ها زنده نگه داشته است وبعضی ها معتقدند که لندن در صدر شهرهای جهانی قرار دارد چرا که همواره مرکز فرهنگ، موسیقی، علم و دانش، مد، سیاست، اقتصاد و تجارت بین المللی بوده است .

 

 

لندن شهری است با جاذبه های بی پایان. به عنوان مثال چشم لندن، بزرگترین چرخ و فلک دنیا با ارتفاعی بالغ بر 135 متر و منظره ای بی نظیر از رودخانه تیمز،آسمان خراشی به نام شارد که در طبقه 72 آن سکویی برای تماشای لندن تا 40 مایل آن طرف تر وجود دارد، کاخ باکینگهام، اقامتگاه اصلی ملکه، طاق مرمر یک بنای سپید رنگ از سنگ مرمر، سیرک پیکادلی ، کلیسای جامع سنت پاول با معماری آکوستیک و تالار نجواها یش، پل لندن با برج های عظیمش،برج لندن با قدمتی 900 ساله، مجموعه وست مینستر شامل صومعه، کاخ، ساختمان پارلمان و بیگ بن وساختمان گرکین سازه ای 180 متری که از طبقه 40 آن می توان منظره ای 360 درجه از لندن را مشاهده کرد .

 

 

فعالیت های تفریحی لندن نیز بی شمارند:اجرای زنده موسیقی از سبک کلاسیک گرفته تا کنسرت جدید ترین گروه ها پاپ دنیا، تئاتر و سینما و البته تماشای مسابقات فوتبال. شهر لندن پنج تیم مهم در لیگ برتر این کشور دارد که خود نشان دهنده اهمیت این ورزش هیجان انگیز بین لندنی هاست. البته نباید مسابقات معروف تنیس ویمبلدون را که از ماه جولای تا سپتامبر برگزار می شود، فراموش کنیم .