10 مورد جالب برای پایتخت آرژانتین


10 مورد جالب برای پایتخت آرژانتین

در مورد بوئنوس آیرس خیلی چیزهای بیشتری برای کشف و یادگیری فراتر از تانگو وجود دارد. در اینجا فهرستی از 10 مورد حقوقی مهم در مورد پایتخت آرژانتین است.

1- بوئنوس آیرس یک زمان چای رسمی دارد

بریتانیا تا به حال نفوذ قوی در آرژانتین داشته است و یک میراث که آنها ترک کرده است چای بعد از ظهر سنتی است که در بوئنوس آیرس شناخته شده به عنوان به سادگی "T" یا "Merienda". محلی بر این سنت بریتانیا شامل چای، قهوه یا یربا هم انواع مختلفی از چای) و به طور سنتی همراه با یک آلفاجور - یک کیک کوچک پر از dulce de leche - یا medialunas - نسخه محلی کریسانت. این یک راه عالی برای ادامه رفتن به بوئنوس آیرس "به طور سنتی در اواخر شام، که هرگز قبل از 9:00، و اغلب ممکن است تا دیر وقت 11:00.

هتل معروف الویر هتل یکی از زیباترین چای های بعد از ظهر در شهر است، همانطور که کافه تورتونی سنتی در Avenida de Mayo است. بوینس آیرس مدتها طول کشید تا فرهنگ کافی شاپ داشته باشد و بسیاری از کافه های تاریخی، مکان های دیدنی برای شخصیت های برجسته ادبی، موسیقی و سیاسی بود، از جمله مشهورترین نویسندۀ آرژانتین، جورج لوئیس بورگز و آیکون تانگو کارلوس گاردل. امروزه شهر دارای بیش از 70 کافه تاریخی شناخته شده به نام bares notables است که به طور رسمی برای اهمیت آنها برای فرهنگ شهر شناخته شده است.

2- تانگو در فضاهایی بوئنوس آیرس بوجود آمد

یونسکو یک میراث فرهنگی نامشهود را اعلام کرد، در حالی که تانگو ممکن است به نظر همه کلاس های عالی و ظرافت باشد، اما ریشه های آن هیچ چیز نیست. این رقص در اواسط 1800 میلادی در بارسلونا و دیگر فضاهای مناطق پاریس در بوئنوس آیرس مانند سان تلمو، لا بوكا و بارراكاس بوجود آمد كه مهاجران اخیر، بردگان و دیگران را در حاشیه جامعه آزاد كردند. فقط در حدود دهه 1910، زمانی که خوانندگان مشهور مشهور مثل کارلوس گاردل موسیقی را به پاریس آوردند، جامعه عالی آرژانتین رقص را در بر گرفت.

امروز، شما می توانید با تماشای حرفه ای ها در مکان هایی مانند Esquina Carlos Gardel یا Rojo Tango در هتل Faena، یا به Salon Canning بروید تا آن را برای خودتان امتحان کنید. بسیاری از فضاها قبل از اجرای برنامه درس می دهند. در عوض، از کارلوس گاردل، تئاتر خانه تانگو، که در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده است، همچنین یک کتابخانه تانگو و یک نمایشگاه در مورد زندگی و کار خود را به نمایش می گذارد.

3- در بوینس آیرس کتاب فروشی بیش از هر شهر دیگری بیشتر از هر کشوری است

اگر شما کتاب های را دوست دارید و دارای زبان اسپانیایی اسپانیایی هستید، بوئنوس آیرس را دوست دارید. طبق گزارش انجمن فرهنگی شهرهای جهانی 2015، پایتخت آرژانتین کتابخانهای بیشتر در سرتاسر دنیا (25 برای هر 100،000 نفر) از هر شهر دیگر در جهان دارد. Librerías خط دو از معروف ترین مسیرهای بوئنوس آیرس، Corrientes و سانتا فا، از جمله زیبای El Ateneo Grand Splendid، یک کتابفروشی تبدیل به یک تئاتر قدیمی است. با بیش از 800 کتابفروشی و هزاران کیوسک که از طریق San Telmo برای کتابهای مورد استفاده و عتیقه فروشی در سراسر شهر فروش می کنند، به پالرمو ویجو، محله ی مورد علاقه یکی از بزرگترین نویسندگان آرژانتین، جورج لوئیس بورژس.

4- گورستان  Recoleta مهم ترین در آمریکای لاتین است

یکی از امتیازاتی که توسط ثروتمندان و قدرتمند بوینس آیرس به دست می آید، به ابدیت در یک باغ مینی منزل سنگی با سنگ های دستی حک شده است.

قارچ لا Recoleta، باز در سال 1822، چهار بلوک شهری را بنا نهاد و مشهور به عنوان آخرین مکان استقرار بانوی اول ماریا اوا دوارت د پرون، شناخته شدهتر به عنوان Evita است. در میان مقبره ها غرق شوید، بسیاری از مجسمه های نفیس را پوشش می دهند و مکان های نهایی بسیاری از شخصیت های مهم تاریخی آرژانتین را مشاهده می کنید که نامشان در خیابان های بوئنوس آیرس نیز دیده می شود.

5- Avenida 9 de Julio وسیع ترین خیابان در جهان است

یکی از قابل توجه ترین سایت ها در بوئنوس آیرس Avenida 9 de Julio (یا خیابان 9th جولای) است که روزی در سال 1816 زمانی که آرژانتین استقلال خود را از اسپانیا به دست آورد، نامگذاری شد. در میان وسیع ترین مسیرهای جهان، خیابان بوئنوس آیرس از جنوب به شمال عبور می کند و از جمله، Obelisk، برجسته ترین برجسته آن است. از سال 1888، به عنوان بخشی از طراحی مجدد شهر که بیشتر به پاریس شباهت دارد، برنامه ریزی شده از سال 1888 آغاز شد، کار تا سال 1930 آغاز نشد، و در دهه 1960 به عرض جغرافیایی 12 خط (شش در هر جهت) رسید.

6- Jardin Japonés de Buenos Aires بزرگترین باغ ژاپنی در خارج از ژاپن است

در میان پارک های فراوان محله پالرمو، بین خیابان های لیبرتادور و آلکورتا، در کنار Casares Ave، باغ های ژاپنی بوینس آیرس در اواخر دهه 1960 به افتخار بازدید شاهزاده ژاپنی افتادند. با محوطه سازی زینتی، فانوس ژاپنی و پل های قرمز، احساس می کنید که وارد یک دنیای مخفی جدید می شوید. باغ ها سایت جشنواره های مختلف آسیا، مرکز اجتماعی و خانه چای نیز در مجتمع باغی واقع شده اند.

7- سیستم مترو بوئنوس آیرس قدیمی ترین در آمریکای لاتین است

زیرزمینی بوئنوس آیرس که در سال 1913 افتتاح شد، تحت عنوان "ال Subte"، قدیمی ترین سیستم مترو در آمریکای لاتین و چهارمین قدیمی ترین در آمریکا است، پس از نیویورک، بوستون و فیلادلفیا. خط اول آن، Línea A، کاخ ریاست جمهوری یا کااس رزادا را با کنگره متصل می کند. این خط تاریخی به زیبایی تزئین شده است، با برخی از ایستگاه های مینی نمایش در تاریخ مترو.

بسیاری از ایستگاه ها با یک شورش زیبا از کاشی های رنگی تزئین شده اند، از طرح های موریه تا الگوهای سالهای 1970 باشکوه. جدیدترین خط Línea H است که تنها ایستگاه مترو در جهان به نام یک شخصیت حقوق بشر LGBT، کارلوس Juregui، در گوشه ای از Sante Fe و Pueyrredon Avenues است.

8- بوئنوس آیرس اولین شهر آمریکای لاتین بود 

بوئنوس آیرس به مدت طولانی یک شهر مترقی است و در سال 2002، قانون تصویب شد و آن را اولین شهرستان برای اجازه اتحادیه های مدنی برای زوج های همجنسگرا و همجنسگرایان بود. در حال حاضر یک پیشرفت برای منطقه، این تنها زمانی افزایش یافت که در ماه جولای 2010، ازدواج همجنسگرایان قانون زمین در آرژانتین شد، پیش از بریتانیا و بسیاری از کشورهای دیگر.

9- بوئنوس آیرس یکی از چندین شهر بزرگ با محله ای است که اکثر خیابان ها پس از زنان نامگذاری شده است

بنای یادبود مرکزی در محله پورتو مدرو پونت د لا موجر یا Bridge of Woman طراحی شده توسط معمار معروف اسپانیائی سانتیاگو کالاتراوا است. این به معنای تحریک یک مرد و یک زن است.

پل عابر پیاده یک نقطه مورد علاقه برای خوردن زوج ها، به ویژه در غروب خورشید است. همچنین مناسب است که یک پل به افتخار نیمی از زنان در محله ای باشد که اکثر خیابان های آن پس از زنان مهم در تاریخ آرژانتین نامیده می شود، مانند آلیشیا مورو د جاستو، همسر رهبر سیاسی آرژانتین و خواننده یو. که خیابان خود را در پالرمو دارد). او در میان فعالیتهای بسیاری او نیز یکی از بنیانگذاران اتحادیه فمینیستی ملی در سال 1920 بود.

10 - بوئنوس آیرس شهر با بیشترین استادیوم فوتبال است

هیچ شهر علاقه ای نسبت به فوتبال نسبت به بوئنوس آیرس ندارد. این در مردم عاشق تیم های خود نشان می دهد و در حقیقت بوئنوس آیرس استادیوم های فوتبال بیشتری نسبت به هر شهر دیگر در جهان دارد.

معروف ترین لا Bombonera، "کاسه شکلات"، خانه Boca Juniors، تیم ساخته است که دیگو مارادونا یک ستاره در 1980s.

یک راه برای دیدن بسیاری از استادیوم های بوئنوس آیرس در تور Futboleros Barrio Tour است که در یک روز از شهر عبور می کند و در استادیوم ها از باشگاه های مشهور جهان به باشگاه های پایین تر می پیوندد، هر کدام با تاریخ، فرهنگ و حمایت وفادار خودشان پایه.

منبع : thetravelmagazine

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

برای مورد جالب پایتخت آرژانتین 10 مورد جالب برای پایتخت آرژانتین