7 روز سفر به تایلند


 7 روز سفر به تایلند

اکثر تورهایی که برای تایلند اجرا می شوند، ۷ روز سفر به تایلند را در نظر گرفته و بر این اساس سفری به شهرهای بانکوک، پاتایا و پوکت را برای مسافران خود می چینند. به غیر از این بسیاری از افراد، به تنهایی برنامه سفر خود را به کشورهای دیگر می ریزند و شاید حتی جزو افراد بک پکر و کوله گرد باشند.

برنامه های پیشنهادی برای ۷ روز سفر به تایلند

 

 
7 روز سفر به تایلند تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

شمالی ترین قسمت های تایلند

 
 • روز اول و دوم- چیانگ مای تایلند

در روز اول با پرواز وارد چیانگ مای شوید. می توانید به یکی از فرودگاه های بانکوک، مانند سوارنابهومی یا دون موئنگ پرواز انجام داده و سپس از آنجا به سمت چیانگ مای، سفر خود را دنبال کنید. پس از اقامت در هتل در چیانگ مای، سفر و گشت گذار خود را برای ۷ روز سفر به تایلند شروع کنید. به دیدن عبادتگاه های عجیب و بسیار ظریف چیانگ مای بروید. از دیدن تمام جزئیات وهم گونه عبادتگاه ها در کنار دریاچه های مصنوعی به حیرت خواهید افتاد. شب را هم در بازار شبانه این شهر به خرید بگذرانید. در برنامه خود بازدید از بالای دوآ اینتانون Doi Inthanon را بگنجانید.  به سمت کوه ها اتوبوس تور سوار شوید. همچنین می توانید به سمت آبشار مائه سا  the Mae Sa Waterfall یا یک کلاس آشپزی تایلندی را بگذرانید.

سفر به بانکوک-راهنما -تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا
 • روز سوم و چهارم سفر به تایلند- چیانگ رای

پس از آن در ۷ روز سفر به تایلند به سمت چیانگ رای و مثلث طلایی حرکت کنید. در مسیرتان به سمت شمال، در بنای مذهبی بین راهتان که می بینید، کمی توقف کرده و از زیبایی آن و معماری خاص اش بازدید داشته باشید. معماری بناهای مذهبی در واقع ترکیبی از معماری مدرن به همراه سبک و سیاق سمبل های فرهنگی تایلند بوده که زیبایی شگفت انگیزی را به وجود آورده است. به سمت مثلث طلایی بروید. مثلث طلایی منطقه ای است که مرز تایلند، لائوس و میانمار با هم یکی شده و رود مکونگ از میان مرز این سه کشور می گذرد. اگر به بالای کوه بروید می توانید به راحتی و از نمای بالا این مرزها را تماشا کنید. همچنین می توانید بر روی رودخانه قایق سوار شده و در رفتینگ آن شرکت کنید. با این کار ویزای لائوس نیز بر روی پاسپورت شما خورده می شود. در بازار لائوس خرید کنید و دوباره وارد تایلند شوید. راجع به تاریخ مسیرهای این ناحیه که مسیری تجاری بوده است، از راهنما یا مردم ملی بپرسید. به موزه افیون بروید.

روز دوم خود را می توانید به تماشای شمالی ترین شهر تایلند به نام مائه سای Mae Sai بروید. در روز چهارم از ۷ روز سفر به تایلند در این روستا، می توانید خود را به مرز میانمار برسانید. اگر زمان به شما اجازه داد، به دیدن غارهای تام پلا Tham Pla caves بروید. به بالای تپه این ناحیه بروید و از نمای بی نظیر تایلند و مناطق دوردست لذت ببرید.

 • روز پنجم سفر به تایلند- لامپانگ | Lampang

به سمت جنوب و شهر لامپانگ بروید تا بتوانید روستاهای قبیله ای و سنتی تایلندی را از نزدیک ببینید. می توانید لحظاتی را با مردم این قبایل بگذرانید. در نهایت پس از بازدید از بناهای مذهبی این ناحیه، به دیدن فیل های تایلندی در انستیتو پارک ملی فیل بروید. در این مرکز می توانید حیوانات بومی و مشهور تایلندی را از نزدیک تماشا کنید.

لامپانگ تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا
 • روز ششم- سوخوتای | Sukhothai

صبح زود در روز ششم از ۷ روز سفر به تایلند خود به سمت پارک تاریخی سوخوتای حرکت کنید. پایتخت پادشاهی سوخوتای از قرن ۱۳ تا قرن ۱۵ ام در این محل بود. خرابه های بناهای مذهبی و کاخ سلطنتی هم اکنون جزو سایت های میراث جهانی یونسکو است. این مکان در بیرون از بانکوک و چیانگ مای بوده و به این دو شهر نزدیک است. با دوچرخه های کرایه ای می توانید برای این مکان توری داشته باشید یا اینکه تا این مکان را با قطار طی کنید. عده ای از گردشگران ترجیح می دهند که شب را در سوخوتای بگذرانند. شما نیز در این مکان اتاقی کرایه کنید و در نهایت خود را برای روز آخر ۷ روز سفر به تایلند آماده نمایید.

 • روز هفتم سفر به تایلند- چیانگ مای یا بانکوک

می توانید از چیانگ مای که نزدیک تر است پرواز خود را به بانکوک و در نهایت خارج از بانکوک به مقصد بعدی خود انجام دهید. می توانید از سوخوتای مستقیم به سمت بانکوک رفته و ۷ روز سفر به تایلند را به پایان برسانید.

بانکوک- 7 روز سفر به تایلند تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

سفر به تایلند و دیدن قبایل شمالی و روستاها

 • روز اول و دوم سفر به تایلند- بانکوک

با ورود به بانکوک در شروع ۷ روز سفر به تایلند خود، یک روز و نیم از سفرتان را به دیدن کاخ ها، بناهای مذهبی و دیدن جاذبه های گردشگری بانکوک بگذرانید. زندگی مردم این شهر مدرن و صنعتی را تماشا کنید. زمانی که وارد قبایل تایلندی شوید، از تفاوت زندگی ها تعجب خواهید کرد. در شب دوم قطار شبانه به سمت چیانگ مای را سوار شوید.

 • روز سوم سفر به تایلند- چیانگ مای

بیشترین اوقات روز سوم از ۷ روز سفر به تایلند را در چیانگ مای بگذرانید. این شهر جاذبه های دیدنی بسیاری دارد که به راحتی می توانید مکان آن ها را یافته و به دیدن ان ها بروید. هر چند بسیاری از گردشگران و توریستانی که به این شهر سفر می کنند، به دنبال خرید در بازار ارزان قیمت شبانه چیانگ مای هستند، بسیاری دیگر از گردشگران به دیدن قبایل تپه شمالی می روند. با این حال بسیاری از افراد قبایل را می توانید در بازار ببینید که صنایع دستی خود را می فروشند. شب را در چیانگ مای بمانید.

چیانگ-مای تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا
 • روز چهارم تا ششم سفر به تایلند- قبایل تپه شمالی

چیانگ مای را برای شروع ماجراجویی خود در میان قبایل تایلندی ترک کنید. ابتدای ۷ روز سفر به تایلند خود را  در روز چهارم به روستای مائه مالای و بازار آن بروید. برای دو و نیم روز در میان جنگل ها و مناطق روستایی این ناحیه و در بین قبایلی همانند Bae Min Jok و Pa Khao Lam پیاده روی کنید. قشنگی ها و تفاوت های زندگی قبایل شمالی تایلندی را تجربه کنید. با آن ها زندگی کنید. یاد بگیرد که چگونه سبدهای حصیری ببافید یا از بامبو پناهگاه و کلبه بسازید. راجع به زبان ها تحقیق کنید. سعی کنید با آن ها ارتباط برقرار کنید. در نهایت در پایان روز ششم به چیانگ مای برگردید.

 • روز هفتم سفر به تایلند- چیانگ مای

بسیار خب. اکنون ۷ روز سفر به تایلند شما به پایان رسیده است و باید به کشور خود برگردید. می توانید از فرودگاه چیانگ مای به مقصد خود پرواز را خریداری کنید.

قبایل چیانگ مای

برنامه سفر به تایلند جنوبی

 • روز اول سفر به تایلند- بانکوک

مانند دیگر برنامه های ۷ روز سفر به تایلند ابتدا پرواز خود را به بانکوک خریداری کرده و ابتدا وارد این شهر شوید. به دیدن جاذبه های مطرح بانکوک بروید. در بعد از ظهر نیز به سمت پارک ملی خائو سوک قطار سوار شوید.

 • روز دوم و سوم سفر به تایلند- خائو سوک | Khao Sok

با سفر به خائو سوک خود را در میان جنگل های گرمسیری قدیمی خواهید یافت. به دیدن آبشارها بروید. از تماشای بازی میمون ها لذت ببرید یا در یک تور سافاری به همراه راهنما در پارک ثبت نام کنید. همچنین در ۷ روز سفر به تایلند و در روز سوم می توانید بر روی دریاچه چئو لارن Cheow Larn Lake به سمت پایین دریاچه قایق سوار شده و قایق رانی کنید. در طول مسیر حیوانات مختلفی را خواهید دید که برای خوردن آب در کناره ساحل دریاچه ایستاده اند. شب را در اقامتگاه های جنگلی این ناحیه بگذرانید.

خائو سوک در تایلند
 • روز چهارم و پنجم سفر به تایلند- ساحل آو نانگ | Ao Nang Beach

در هنگام صبح از خائو سوک به سمت ساحل آو نانگ حرکت کنید. این ساحل درست در مرکز کرابی قرار دارد. تمام ورزش های آبی که دوست دارید مانند شنا در دریای فیروزه ای، غواصی و دیگر ورزش ها را می توانید در این ناحیه انجام دهید. همچنین استراحت در زیر آفتاب و در ساحل را از یاد نبرید.

 • روز ششم و هفتم سفر به تایلند- پوکت

۷ روز سفر به تایلند خود را در نهایت در شهر توریستی و گردشگری پوکت به پایان برسانید. به جنوبی ترین زایر پوکت بروید. جایی که بیشتر جوانان از زندگی جریان یافته در دل شب آن، لذت می برند. پس از اقامت در این جزایر در روز هفتم به سمت فرودگاه بین المللی پوکت بازگشته و پرواز خود را برای اتمام ۷ روز سفر به تایلند انجام دهید. امیدواریم در برنامه هایی که برای آشنایی بیشتر شما آورده شده است، بتوانید یکی از بهترین سفرهای خود را به مقصد آسیای شرقی انجام دهید و با دستی پر از سفر بگردید.

پوکت

همچنین اگر به دنبال برنامه سفر دیگری برای تایلند هستید به مطلب دیگری با عنوان چگونه سفری تفریحی و ۷ روزه به تایلند را برنامه ریزی کنیم؟ مراجعه کنید. در آن مطلب روش های دیگری برای گشت و گذار در تایلند به شما پیشنهاد شده است. در ضمن برای خرید بلیط هواپیما و یا رزرو هتل در هر یک از مکان هایی که نام بردیم، می توانید به سایت الی گشت مراجعه کنید. اپلیکیشن الی گشت نیز در گوشی هوشمندتان، انجام تمام این کارها را برای شما آسان تر می نماید .

منبع: tripzilla.com

گشت و گذار در پوکت تایلند

سالانه مردم زیادی از سراسر جهان برای رفتن به شهرهای هیجان انگیز و دیدنی کشور تایلند اقدام می کنند و خود را با زیبایی های بی شمار بانکوک، پاتایا و شهر زیبای پوکت درگیر تفریح و البته آرامش می کنند. تا به حال به پوکت سفر کرده اید؟ پوکت یکی از نواحی ساحلی تایلند است که آرامش قابل تاملی در خود دارد که آن را البته بی دریق به ساکنانش و گردشگران داخلی و خارجی که به آن سفر می کنند، می بخشد. شهر پوکت، از جمله شهرهای توریستی با جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و هیجان انگیز در جزیره ی تایلند است و همین موضوع باعث شده است تا سالانه گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان و علی الخصوص ایران، پوکت را در برنامه سفرهای خود قرار دهند. امروز ما در الی گشت می خواهیم به همراه شما گشت و گذار در پوکت آن هم تنها در ۱ روز مورد بررسی قرار دهیم، با ما باشید.

ساحل پوتانگ
 

بگذارید تا در ابتدای این متن واقعیتی را به شما بگوییم، واقعا برای گشت و گذرا در پوکت تنها یک روز کفایت نمی کند زیرا این شهر پر است از زیبایی ها و دیدنی ها. اغراق نیست اگر بگوییم که هر ساعت از شبانه روز پوکت یک حال و هوای دیدنی و منحصر به فرد خود را پیدا می کند اما به هر حال ما فر ض می کنیم که تنها ۱ روز برای گشت و گذار در پوکت زمان داریم و باید از زمان خود بهترین استفاده را داشته باشیم.

برای گشت و گذار در پوکت آماده اید؟ بیایید تا با هم شروع کنیم. برای این که در یک روز پوکت را بگردید واقعا باید از خواب آن روزتان بزنید و از صبح علی الطلوع برنامه ریزی کنید تا بتوانید حداقل مهم ترین جاذبه ها و البته تجارب منحصر به فرد پوکت را ببینید و انجام دهید. البته این صبح زود از خواب بیدار شدن بی ثمر هم نیست زیرا، شما قرار است تا یکی از بزرگ ‌ترین جاذبه‌ های پوکت و بهترین ساعت روز را در این گوشه از زمین، تماشا کنید، طلوع آفتاب!

گردشگران و در کل افرادی که تجربه ی تماشای طلوع آفتاب را از این جزیره ی حیرت آور و زیبا دیده اند، اولین موردی را که تجربه می کنند؛ آرامش حاصل از دیدن این صحنه ی زیباست و همگی آن را جزئی از تجربیات خوب گشت و گذار در پوکت معرفی می کنند.

شهر پوکت

خلاصه که قبل از آن که وسیله های مخصوص حمل و نقل شما که به احتمال زیاد اتوبوس هستند برسند، این صحنه را از دست ندهید و به کلی از آن لذت ببرید. زمانی که در این شرایط قرار گرفتید حتما عکس بگیرید زیرا بعدها دلتان برای آن طلوع آفتاب تنگ خواهد شد!

هر وقت که دلتان برای پوکت و سفر به تایلند تنگ شد، تنها کافی است که تصمیم بگیرد و تور پوکت الی گشت را انتخاب نمایید و همه چیز را برای داشتن سفری راحت و بی دقدقه به ما بسپارید. اگر دوست دارید حتی می توانید برای ماهیگیری و یک تجربه ی جدید، به سمت شبه جزیره و به دنبال ماهیگیران محلی بروید و ماهی گیری کنید البته به خاطر داشته باشید که شاید بازگشتن از این مسیر برای شما سخت باشد اما اگر راستش را بخواهید، تجربه ی ارزشمندی برای شما است.

البته در سر راه شما چندین جاذبه ی جالب و دیدنی وجود دارد که بی شک بازدید از آن ها برای شما تجربه ای منحصر به فرد می شود. فکر می کنم دیگر گرسنه باشید و بله، وقت صبحانه است. در پوکت هر جایی که بروید غذاخوری ها و کافه های محلی برای این که یک صبحانه ی اصیل تایلندی را برای شما آماده سازند مطمئن باشید که تمام تلاش خودشان را انجام می دهند و فقط شما باید بسنجید که آیا دوست دارید تا یک صبحانه ی تایلندی را مزه کنید یا نه؟

 
صبحانه

یکی از غذاخوری های بسیار معروف شهر پوکت، شعبه ی مرکزی رستوران دیم سام (Dim Sum) که نام یک نوع غذای تایلندی است و معمولا هم گرشگران بسیار زیادی این رستوران را برای صرف کردن وعده ی صبحانه انتخاب می کنند.

این رستوران پرطرفدار، کوچک و مشهور از ۶ صبح باز است و خوراکی های لذیذی را به مشتریان خود ارائه می نماید. اگر دوست داشتید از گوشت های کبابی، خانوم کروک (نوعی شییرینی)، دونات پتونگ کو، املت و برنج، خائو تام، جوک، دیم سوم و روتی کانای به عنوان صبحانه سفارش دهید. پس از صرف صبحانه بهترین گزینه برای شما رفتن به دهکده ی راوای در پوکت است. راوای در واقع، دهکده ی کوچکی در پوکت است که در لیست دیدنی های قبیله ای از کولی های دریا در دهکده ی راوای ساکن هستند، عده ای زندگى نیمه عشایرى در خشکى و عده اى دیگر دریا را براى زندگى انتخاب کرده اند!

اعتقادات و رسم و رسومات خاص و مختلف مردم این شهر، تاثیر جالبی بر روی چهره ی این دهکده و البته شهر پوکت گذاشته است.

جالب است که بدانید تا به الان که این مطلب برای شما در حال نگارش شدن است، دولت تایلند نتوانسته است که مردم این دهکده را به زندگی شهری و ادغام با دیگر مردمان ساکن در پوکت راضی نماید. در این دهکده، مردان معمولاً ماهیگیرى می‌ کنند و گاهی اوقات نیز راهنماى سفرهاى آبى نیز هستند.

غذای پوکت

طبیعت راواى به این صورت است که به تنهایى داراى یک بندر ماهیگیرى کوچک، ساحلى مملو از درختان نارگیل و باتلاق بلوط‌ می باشد. این را بدانید که از این ساحل می ‌توانید قایق اجاره کنید و تا سواحل جزایر دورتر نیز پارو بزنید و کلی هم کیف کنید.

اگر خیلی از راوای و این قسمت از گشت و گذار در پوکت خوشتان آمده است می توانید باز در هنگام شب به این جزیره بازگردید و شب را در این دهکده و زندگی در کنار قبیله ای ناشناخته را تجربه کنید. به نظرم بیایید تا به محیط شهری پوکت نزدیک تر شویم و در این قسمت از گشت و گذار در پوکت به دیدن آکواریوم پوکت برویم.

در بازدید از این آکواریوم خواهید دید که شما بدون این که نیاز داشته باشید به اعماق دریاهای این جزیره بروید، انواعی از ماهی های عجیب و غریب، لاک پشت های آبی، خرچنگ ها و ستاره های دریایی را بتوانید از نزدیک ببینید. خیالتان راحت باشد که به اندازه ی کافی وقت برای دیدن این آکواریوم دارید زیرا ساعات بازدید از این مجموعه همه روزه بین ۸:۳۰ صبح تا ۱۶:۳۰ بعدازظهر است.

 
گردش در پوکت تنها در 1 روز!

یعنی پوکت بیایید و سری به سواحل معروف این جزیره نزنید، اگر در برنامه گشت و گذار در پوکت خود همه جا را هم بگردید انگار حق مطلب بازدیدتان از پوکت ادا نشده است. بیایید تا به ساحل معروف پاتونگ به معنای آزادی بروید و کلی از آن جا بودن کیف کنید.

این سال یکی از ساحل های بسیار طولانی این شهر نیز هست و در سال های اخیر هم نیز با برنامه ریزی هایی که سازمان های توسعه تجارت و صنعت گردشگری تایلند در این ساحل اجرا کرده است، این ساحل به یک مرکز تجاری تبدیل شده است. در ساحل پاتونگ می توانید به خریدهای خود هم برسید زیرا مراکز خرید گوناگون و خوبی در این شهر موجود است.

شما غواصی و شنا کردن را در میان آیتم های گشت و گذار در پوکت دوست دارید؟ چون دقیقا الان می خواهیم به غواصی در پوکت بپردازیم. کو تائو در پوکت یکی از بهترین مکان ها برای تمرینات غواصی به شمار می رود.

گردش

البته در این شهر گزینه های مختلفی برای یادگیری غواصی وجود دارد و ممکن است برخی شما را به یکی دیگر از جزایر معروف و زیبای تایلند مانند کو فی فی هدایت می ‌کنند. به هر حال، هزینه واحدهای تخصصی غواصی در تایلند از دیگر کشورها بسیار کمتر است و به همین دلیل بازدیدکنندگان می‌ توانند از فرصت استفاده کنند و اولین و یا شاید تنها تجربه ی گردش زیر آب زندگی خود را در آنجا داشته باشند.

منبع: https://www.eligasht.com

آپارات میچکا

یوتیوب میچکا

اینستاگرام میچکا

گوگل پلاس میچکا

سفر گردشگری تایلند پاتایا آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری مالایی تور ایرانگردی تورهای گردشگری میچکا تور لحظه آخری میچکا تور تایلند تور میچکا تایلند تاریخ تایلند ادبیات تایلند واحد پول تایلند جمعیت تایلند تایلند در یک نگاه زبان تایلند دین تایلند مسلمانان تایلند ویزا تایلند تعطیلات رسمی تایلند تعطیلات مذهبی تایلند تاریخچه تایلند موقعیت جغرافیایی تایلند تایلند با میچکا دانشگاه های تایلند تایلندایی پایتخت تایلند همه چیز درباره تایلند سخنرانی همزمان در تایلند گدرنامه برای سفر دورن کشور تایلند هزینه تور تایلند هزینه تهیه پوشاک در کشور تایلند هزینه رومینگ همراه اول در کشور تایلند هزینه رومینگ ایرانسل در کشور تایلند هزینه سرویس موبایل در تایلند هزینه تفریح و ورودیه ها در تایلند لیست اقلام غذایی ضروری در کشور تایلند هزینه تهیه بلیت الکترونیک در تایلند فرودگاه هات یای تایلند هزینه سفر به تایلند پوکت دیدنی های تایلند جاذبه های تایلند جاذبه های گردشگری تایلند تور لحظه آخری تایلند