پرواز آزمایشی بی سرنشین ایرباس


نخستین پرواز آزمایشی بی سرنشین ایرباس

یک نمونه کوچک از هواپیمای بی سرنشین ایرباس نخستین پرواز آزمایشی خود را انجام داد.این هواپیما در مسیری از پیش تعیین شده به مدت ۷۷ دقیقه پرواز کرد.

این هواپیما که هواپیمای بی سرنشین نام دارد و ایرباس آن را با همکاری دانشگاه نیروی هوایی فدرال آلمان در مونیخ، دانشگاه علوم کاربردی، دانشگاه فنی کمینتز، دانشگاه علوم کاربردی اینگولزاشتات و مرکز هوافضای آلمان ساخته است. در حال حاضر نمونه آزمایشی یک چهارم هواپیمای واقعی با طول ۳ متر و وزن ۱۵۰ کیلوگرم است.

جالب آنکه چون بخش های مختلف هواپیما لبه های تیز و گوشه دار ندارد، می تواند بدون هیچ مشکلی به طور وارونه پرواز می کند.

همچنین تمام بخش‌های این هواپیما به استثنای ترمز آن از کامپوزیت فیبر کربنی ساخته شده است. سیستم‌های پرواز به وسیله محرک‌های الکترو مکانیکی کنترل می‌شوند.

تمام ویژگی‌های گفته شده‌ی هواپیما، برای کاربردهای نظامی اهمیت ویژه‌ای دارد. قابلیت هواپیماهای بی‌سرنشین برای انجام فعالیت‌های هواپیمای معمولی بدون به خطر انداختن جان انسان و انجام ماموریت‌های نوین بسیار مهم است. به همین دلیل هر روز به هواپیماهای بی سرنشین در حوزه نظامی افزوده می‌شود.

منبع : کن نیوز

کلمات کلیدی : آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

پرواز ایرباس نخستین آزمایشی بی سرنشین نخستین پرواز آزمایشی بی سرنشین ایرباس