همه چیز درباره ویزای شینگن اسپانیا


همه چیز درباره ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا آژانس مسافرتی میچکا

ویزای شینگن اسپانیا، یکی از ویزاهای محبوب آسیایی هاست. در واقع بحث مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزای شینگن اسپانیا به یکی از مباحث پرطرفدار دنیای مهاجرت تبدیل شده است؛ به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم که امروز در مورد ویزای شینگن اسپانیا صحبت کنیم و اطلاعات نسبتاً مفصلی در این مورد ارائه دهیم. اگر شما هم از طرفداران و البته متقاضیان ویزای شینگن اسپانیا هستید با ما همراه شوید تا پاسخ بخشی از سوالات خود را بگیرید. در این مقاله ابتدا خواهیم دید که ویزای شینگن اسپانیا چه نوع ویزایی است و تحت چه عناوینی صادر می شود؛ سپس با مزایای ویزای شینگن اسپانیا آشنا می شویم؛ در بخش بعدی مقاله از روند اخذ ویزای شینگن اسپانیا آگاه خواهیم شد و در پایان با مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا آشنا می شویم.

ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا چه نوع ویزایی است و تحت چه عناوینی صادر می شود؟

اسپانیا را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشکران و دانشجویان دنیا می شناسیم؛ همچنین اسپانیا توانسته خود را به عنوان یکی از مقاصد اصلی کارگران کشورهای آسیایی و توسعه نیافته نیز معرفی کند. به هر حال فرقی نمی کند که افراد به چه منظوری قرار است به اسپانیا سفر کنند؛ در هر صورت برای ورود به خاک اسپانیا ملزم به اخذ ویزای شینگن فوری اسپانیا هستند زیرا این کشور یکی از هم پیمانان معاهده شینگن است و به همین دلیل به غیر از شهروندان منطقه شینگن، مابقی افراد برای سفر به اسپانیا حتماً باید ویزای فوری شینگن اسپانیا را دریافت کرده باشند.

اما اینکه می گوییم فرقی نمی کند به چه منظوری می خواهید به اسپانیا سفر کنید اصلاً بدین معنا نیست که همگی شما باید ویزای یکسانی را دریافت کنید زیرا ویزای اسپانیا تحت عناوین مختلفی صادر می شود؛ که هرکدام از آنها با هدف و سفری خاص همخوانی دارند و شما برای دریافت ویزای اسپانیا حتماً باید با انواع این ویزا آشنا شوید تا بتوانید ویزایی متناسب با سفر خود دریافت کنید.

ویزای اسپانیا در انواع A، B، C و D صادر می شود که به موجب هریک از آنها از مزایای متفاوتی برخوردار می شوید.

 • ویزای اسپانیا نوع A که با عنوان ویزای ترانزیت اسپانیا نیز صادر می شود به شما این امکان را می دهد که از راه هوایی وارد اسپانیا شوید و بدون اینکه از فرودگاه خارج شوید؛ اسپانیا را به سمت کشوری خارج از منطقه شینگن ترک کنید. اعتبار این نوع ویزای شینگن اسپانیا نود روز است.
 • ویزای شینگن اسپانیا نوع B که با نام ویزای عبوری اسپانیا نیز شناخته می شود هم به شما اجازه اقامت در اسپانیا را نمی دهد. در واقع با استفاده از این نوع ویزای شینگن اسپانیا می توانید از راه هوایی وارد اسپانیا شوید؛ از فرودگاه خارج شوید و از طریق راه های زمینی اسپانیا را به مقصدی واقع در خارج از منطقه شینگن ترک کنید. اعتبار ویزای اسپانیا نوع B هم نود روز است.
 • ویزای اسپانیا نوع C که تحت عنوان ویزای توریستی اسپانیا نیز صادر می شود به گردشگران تعلق می گیرد. با استفاده از این نوع ویزای شینگن اسپانیا می توانید به مدت نود روز در اسپانیا اقامت داشته باشید.
 • ویزای شینگن اسپانیا نوع D که ویزای ملی یا بلندمدت اسپانیا نام دارد به دانشجویان، تجار و افرادی که لازم است به صورت طولانی مدت در اسپانیا اقامت داشته باشند و بارها از مرزهای اسپانیا رفت و آمد کنند؛ اختصاص دارد.

جالب است بدانید که ویزای اسپانیا علاوه بر اینکه مجوز ورود به خاک اسپانیا محسوب می شود؛ امتیازهای دیگری نیز به همراه می آورد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

مزایای ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا می تواند نقش جواز ورود به خاک حدوداً چهل کشور دنیا را ایفا کند. در حقیقت با اخذ ویزای شینگن اسپانیا می توانید به تمام کشورهای منطقه شینگن یعنی به کشورهای ایتالیا، آلمان، یونان، فرانسه، اتریش، بلژیک، هلند، نروژ، لوکزامبورگ، لهستان، پرتغال، مجارستان، جمهوری چک، اسلواکی، فنلاند، سوئد، اسلوونی، ایسلند، لتونی، مالت و لیتوانی هم سفر کنید. علاوه بر این اجازه ورود به کشورهای سان مارینو، موناکو، واتیکان، آندورا و چند کشور آمریکای مرکزی را نیز خواهید یافت. ضمناً اگر با استفاده از ویزای شینگن اسپانیا یک مرتبه وارد اسپانیا شوید بعد می توانید با همان ویزا به کشورهای آلبانی، قبرس، رومانی، کرواسی، صربستان، بلغارستان، بوسنی و هرزه گوین، مقدونیه، کوزوو و مونته نگرو نیز سفر کنید. بنابراین ویزای شینگن اسپانیا، مزایای بیشماری به ارمغان می آورد ولی اجازه دهید ببینیم که برای برخورداری از این امتیازها باید به چه نحوی عمل کنیم.

روند دریافت ویزای شینگن اسپانیا

برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا ابتدا باید از سفارت اسپانیا واقع در تهران وقت مصاحبه گرفت. برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا باید به سایت رسمی این سفارت مراجعه کرد و پس از ساخت حساب کاربری اقدام به تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا کرد. در ثبت اطلاعات باید نهایت دقت را داشت چون در صورت بروز اشتباه ممکن است که افسر سفارت صلاحیت شما را تایید نکند و در نتیجه از ویزای شینگن اسپانیا محروم شوید.

پس از تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا باید با بررسی لیست وقت های آزاد سفارت، وقتی مناسب را انتخاب کرد. اگر سفارت وقت انتخاب شده را تایید کند؛ برای انجام مصاحبه، تحویل مدارک (که در ادامه به آنها اشاره می کنیم) و پرداخت هزینه صدور ویزای شینگن اسپانیا باید در روز و ساعت مقرر به سفارت اسپانیا مراجعه کنید. لازم به ذکر است که سفارت اسپانیا در تهران، دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی قرار دارد.

حدوداً دو هفته بعد از مصاحبه، سفارت نتیجه درخواست شما را از طریق ایمیل اطلاع خواهد داد. فقط توجه داشته باشید که در ایام شلوغ ممکن است که اعلام نتیجه تا شش هفته نیز به طول انجامد؛ پس برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا به موقع اقدام کنید.

اما همانطور که گفتیم در روز مصاحبه باید یک سری مدرک هم به سفارت اسپانیا تحویل دهید؛ اگر می خواهید بدانید که چه مدارکی باید ادامه مطلب را بخوانید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا

 • اصل و تصویر شناسنامه ایرانی
 • گذرنامه (گذرنامه باید حداقل تا شش ماه پس از اتمام اعتبار ویزای شینگن اسپانیا تاریخ داشته باشد؛ ضمناً باید کپی صفحات اول، دوم و صفحاتی که مهر ویزا خورده اند را نیز تحویل دهید)
 • دو قطعه عکس سه در چهار (عکس باید رنگی، زمینه سفید، مربوط به سال جاری و تمام رخ باشد)
 • معرفی نامه شغلی (تصویر آخرین حکم کارگزینی برای کارمندان بخش های دولتی، تصویر آخرین فیش حقوقی برای کارمندان بخش های خصوصی، روزنامه شرکت برای صاحبان شرکت های خصوصی، کارت دانشجویی بین المللی برای دانشجویان و…)
 • رسید رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت به اسپانیا
 • واچر رسمی هتل
 • سند مالکیت خانه، زمین، اتومبیل و…
 • دعوتنامه (در صورت وجود)
 • لیست گردش مالی حساب بانکی در چند ماه گذشته

مدارک مورد نیاز برای ویزای اسپانیا

مدارکی که باید در وقت ملاقات تعیین شده علاوه بر فرم تکمیل شده همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • شناسنامه ایرانی

 • گذرنامه

توجه : اعتبار پاسپورت باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی باشد.
از صفحه‌های اول و دوم گذرنامه و همین طور باقی صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، کپی بگیرید.
 • دو قطعه عکس رنگی
ویژگی‌های ضروری عکس برای ویزا: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
 • اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
- برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی رسمی آخرین حکم کارگزینی
- برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار روی سربرگ رسمی شرکت و به زبان انگلیسی یا اسپانیایی
- برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
- برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
- برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
 • مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده به سفارت اسپانیا ارائه شود.
 • ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا
 • رزرو هتل در یک یا چند شهر اسپانیا برای کل مدت اقامت
 • بیمه مسافرتی

متقاضیان ویزا باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور اسپانیا داشته باشد. در ضمن شخص دعوت‌کننده در اسپانیا نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در اسپانیا انجام دهد.

نکات ضروری
اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید مجزا فرم پر کنید. باقی موارد این مدارک هم تا حد امکان برای هر نفر باید به صورت جداگانه تهیه بشود. تمام افراد بالای ۱۲ سال انگشت‌نگاری می‌شوند.
از کلیه‌ی مدارک باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت اسپانیا می‌ماند.

زمان و هزینه صدور ویزای اسپانیا

بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزا معمولا دو هفته طول می‌کشد. در این مدت گذرنامه شما پیش سفارت باقی می‌ماند. سفارت پس از دریافت مدارک به شما رسید می‌دهد و در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به سفارت برای پاسخ نهایی ذکر شده است. هنگام مراجعه مجدد لازم است که این رسید را همراه داشته باشید. قیمت ویزای اسپانیا ۶۰ یورو است که زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت پرداخت می‌کنید. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شماست و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را برنمی‌گرداند.

 

سایت سفارت اسپانیا

منبع: http://vaghtevisa.com

 

اینستاگرام میچکا

الکسای میچکا

شنگن

شیگوگل پلاس میچکانگن

ویزای شینگن

ویزای شنگن

شنگن اسپانیا

تور اسپانیا

سفر گردشگری آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری تور ایران گردی ایرانگردی تورهای میچکا تورهای آژانس مسافرتی میچکا تور نوروزی تورهای نوروزی میچکا مسافرت تور زیارتی