قایق رانی سنتی در دریای عمیق


 قایق رانی سنتی در دریای عمیق

تصویر خود را در اقیانوس باز. زیر پای خود، یک قایق رانی به سبک سیتی 62 فوت است.بالای سر شما، ستاره هایی که مسیر شما را هدایت می کنند. و تمام اطراف شما، چیزی جز آب، تمام راه را به افق. "من Moana هستم!" شما آواز / فریاد می زنید، به نظر می رسد کثیف از همه همراهان قایقرانی خود را. به Hökūleaa خوش آمدید، کشتی مروارید Polynesian که نشان داد هنر باستانی می تواند جهان را در سراسر جهان.

در سراسر جهان در راه باستان

با توجه به اینکه چگونه به آن نگاه می کنید، داستان HÃķūlea یا در سال 1976 یا بیش از 2000 سال پیش آغاز شد. این در مورد زمانی است که Polynesians باستان روش های ناوبری خود را کامل کرده و جزایر آرام را در سرتاسر اقیانوس آرام راهاندازی کردند. تکنیک شناخته شده به عنوان pathfinding قبل از compasses، sextants و سیستم های جیپیاس، تکیه می کند و تنها به دانش صامت از دنیای طبیعی، از موقعیت های خورشید و ستاره ها تا رفتار حیوانات تا الگوهای باد اقیانوسی متکی است. و با این حال، این کار می کند.

Hokuleaa و خواهرش Hikianalia بدون بهره وری از هر تکنولوژی مدرن، از زمان ساخت اولین صنایع دستی، تقریبا دوازده سفر انجام داده اند. بسیاری از این ها در مرز مثلث پلینزی، ناحیه عظیم که توسط هاوایی، نیوزیلند و جزیره عید پاک ساخته شده اند، پلینزی ها را در دوران باستان مستعمره کرده اند. اما آخرین سفر اخیر آرزوهای بیشتری داشت.

سفر ماهبالا Honua در سراسر جهان در ماه مه 2014 بندرگاه را ترک کرد و برای بیش از سه سال بازگشت نخواهد کرد. برای اولین بار به تاهیتی (دومین خانه Hokulea) رفت و سپس در یک تور جهانی با توقف هایی از جمله استرالیا، کوبا و شهر نیویورک رفت. Hokelle از اقیانوس آرام برای اولین بار در تاریخ خود عبور کرد، اگرچه سفر طولانی از آفریقای جنوبی به برزیل بود. اعضای خدمه تقریبا دو ماه در معرض عناصر قرار گرفتند، اما با استفاده از چیزی جز سنت اجدادشان زنده ماندند. پس از گذر از مسیر نوا اسکوشیا، کشتی به سمت جنوب رفت و از طریق کانال پاناما عبور کرد و در 20 ژوئن 2017 به قهرمانان بازگشت.

قهرمانان فرهنگی و شخصی - Cultural And Personal Heroes

هنگامی که Hokuleaa تنها یک رویای بود، بزرگترین چالش برای راه اندازی چنین سفر، بهبود روش روش های باستانی قدیم بود. Pius Mao Piailug را وارد کنید. مائو از یکی از آخرین ناوبری های باقیمانده در جهان، از جزیره میکرونزی Satawal بازدید کرد، جایی که پدربزرگش او را در هنرهای تجسمی تقریبا به اندازه او به اندازه کافی قدیمی به راه انداخت. مائو با ترس از اینکه این روش ها در دنیای مدرن از بین برود، موافقت کرد که اولین خدمه Hokulea را آموزش دهد و با سفر آنها به تاهیتی سفر کند. بدون او، ممکن است روش پیاده سازی Polynesian برای همیشه از بین رفته باشد. در سال 2006 انجمن ناوگان هاوایی Na Kalai Waa از او با قایقرانی دریای عمیق 56 پا برای روستای خود تشکر کرد. مائو در سال 2010 جان سالم بدر برد اما میراث او با هر سفر بدون ابزار ادامه دارد.

دیگر آیکون های مدرن جزیره اقیانوس آرام، داستان های خود را نیز در Hokulea's گره خورده اند. مهمتر از همه، Eddie Aikau سرپرست افسانه ای در زمانی که خود را برای صرفه جویی در سفر دوم کشیده شد (بقیه خدمه موفق به نجات) در دریا غرق شد. کشتی های خطرناک هرچند ممکن بود، این کشتی هرگز برای ماموریت های خلبان نیاز نداشت - سفر جهانی در سراسر جهان کمتر از 4000 متقاضی را باز کرد. دشوار است که بدانیم چرا. Hökūleaa نشان دهنده زندگی، تنفس، اتصال نمک به حداقل 2000 سال سابقه است. این قهرمانها از آن ساخته شده اند.

منبع : curiosity

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

قایق رانی سنتی دریای عمیق قایق رانی سنتی در دریای عمیق