فرودگاه کیش


فرودگاه کیش 

 

فرودگاه بین‌ المللی کیش ؛ فرودگاه کیش در جزیره کیش و در غرب استان هرمزگان واقع شده است. این فرودگاه از ۲ باند پرواز استاندارد هر یك به طول ۳۳۶۰ متر با قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن‌پیکر است، ۵ ترمینال مجهز مسافری به مساحت ۱۳ هزار مترمربع جهت سرویس‌دهی هم‌زمان به ۱۰ پرواز داخلی و بین المللی در فرودگاه وجود دارد.

عملیات ساخت و سپس به حداکثر رسیدن ظرفیت آن تا سال ۱۳۵۶ به طول انجامید و هم‌زمان با مرکز بین المللی توریستی، تجاری کیش افتتاح گردید. در حدود سی سال فعالیت، فرودگاه کیش توانسته میلیون‌ها مسافر را از سراسر ایران و برخی کشورهای منطقه به سمت فرودگاه بین المللی کیش و بالعکس ترانسفر کند.

 

فرودگاه کیش

 

در حال حاضر فرودگاه بین المللی کیش علاوه بر حمل بار و مسافر و ترابری هوایی خدمات ویژه پاویون، خدمات لیموزین، دسترسی به اینترنت پرسرعت، خدمات اورژانس پزشکی و بهداشتی،رستوران ، پارکینگ، امانت بار، بخش اشیا گمشده، خدمات بسته‌بندی بار، خدمات بسته‌ بندی بار، خدمات بانکی، صرافی، خدمات پستی و فروشگاه‌های خرید سوغاتی و تاکسی را به مسافران تور کیش و ساکنین جزیره زیبای کیش ارائه می‌دهد. در حال حاضر از فرودگاه کیش به حدود ده شهر داخلی و شهرهای دبی و ابوظبی در کشور امارات پرواز مستقیم برقرار است و از طریق فرودگاه‌های تهران ، شیراز، مشهد، دبی و ابوظبی به سراسر جهان به‌ صورت غیر مستقیم به تمامی نقاط جهان دارای پرواز است.

 

امکانات فرودگاه

از جمله خدمات ویژه فرودگاه کیش خدمات لیموزین، اینترنت رایگان، خدمات اورژانس و پزشکی، رستوران، صرافی، بسته‌بندی، بانک و خدمات ویژه پاویون است.

شماره تماس فرودگاه ۰۷۶۴۴۴۴۳۲۰۰

شماره تلفن مستقیم مدیر: ۷۶۳۴۴۴۲۸۵۹

تلفنخانه: ۸۶۳۴۴۴۲۵۶۶

مسافران گرامی می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۱۹۹ از آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه کیش باخبر شوند.

 

 

آمار جابه‌جای مسافر

 

ترمینال

 

در شش ماهه نخست امسال شمار مسافران ورودی و خروجی فرودگاه بین المللی کیش نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ با رشد ۱۱ درصدی همراه بوده است. به‌ گونه‌ای که در شش ماه نخست امسال ۵ هزار و ۵۴۴ پرواز ورودی داخلی و پنج هزار و ۵۴۷ خروجی داخلی، تعداد ۱ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۱۲۷ مسافر را از استان‌های مختلف کشور به جزیره کیش انتقال داده‌اند. تعداد گردشگران خارجی جزیره کیش در ۶ ماه نخست امسال ۲۴ هزار و ۷۹۶ نفر بوده است که با ۳۴۵ پرواز ورودی و ۳۴۵ پرواز خروجی به کیش سفر کرده و سپس به کشورهای خود بازگشته‌اند.