فرودگاه هاندا ژاپن


 فرودگاه بین المللی هاندا توکیو

 

توکیو دارای یک فرودگاه بین‌المللی به نام فرودگاه بین‌المللی توکیو و ۶ فرودگاه داخلی می‌باشد. پروازهای فرودگاه‌های داخلی توکیو مابین توکیو و چند جزیره از جزایر ایزو انجام می‌گیرد. ۶ فرودگاه داخلی توکیو در منطقهٔ چوفو در توکیو و جزایر ایزو  اوشیما، میاکه جیما، هاچیجوجیما، نی‌ایجیما و کوزوشیما قرار دارند.

فرودگاه بین‌المللی توکیو که بیشتر به نام فرودگاه بین‌المللی هاندا شناخته می‌شود، در جنوب منطقهٔ اوتا واقع شده و  بزرگترین فرودگاه ژاپن می‌باشد. در حال حاضر بیشتر پروازهای بین‌المللی در ژاپن در فرودگاه بین‌المللی ناریتا واقع در استان چیبا انجام می‌شود.نقش اصلی این فرودگاه، جابه‌جایی مسافران داخلی ژاپن است. فرودگاه هاندا، چهارمین فرودگاه پرتردد دنیا بوده و عمده شهرت آن به دلیل خدمات عالی، پاکیزگی و فروشگاه‌ها است.

 

3

 

به علت نزدیکی به مناطق ویژه توکیو پروازهای ویژه مسئولان دولتی ژاپن و سران و مسئولان دیگر کشورها، از این فرودگاه انجام می‌پذیرد. از اکتبر سال ۲۰۱۰ میلادی ترمینال جدید بین‌المللی در این فرودگاه آغاز به‌کار کرده‌است و پروازهای خارجی این فرودگاه رو به افزایش است.

اکنون فاصلهٔ بین فرودگاه بین‌المللی ناریتا تا ایستگاه توکیو که در مرکز توکیو قرار دارد با قطارهای تندرو با زمانی حدود یک ساعت پیموده می‌شود.پر رفت‌وآمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود. 

 

ده فرودگاه برتر جهان

 

جالب است بدانید فعالیت هایی که در این فرودگاه صورت می گیرد از هر لحاظ خاص و کمیابند؛ به طور مثال در فرودگاه هاندا غذا و هتل های چند ستاره علاوه بر انسانها برای حیوانات خانگی نیز مهیا می باشد. برخی از خدمات و امکانات فرودگاه بین المللی هاندا : امکان کرایه اتاق، وای فای رایگان، حمل و نقل به هتل، رستوران های شبانه روزی و کمدهای قفلدار .