تایلند


تایلند

تایلند کجاست

سفر به تایلند

تایلند کشوری با وسعت 513.120 کیلومتر مربع در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. همسایه‌های تایلند در شمال و شمال شرق لائوس؛ از شرق با کامبوج؛ از جنوب با مالزی و از غرب و شمال با میانمار هم مرز می‌باشد. پایتخت تایلند بانکوک و زبان رسمی آن تایلندی و دارای واحد پول بات می‌باشد. از شهرهای مهم دیگر آن پاتایا، پوکت و جزیره سامویی است که می‌توانید با تور تایلند از جاذبه‌های گردشگری آن لذت ببرید. به دلیل نزدیک بودن تایلند به دریا دارای آب و هوای معتدل و بسیار حاصلخیز است. کشور تایلند از شمال کوهستانی با جنگل‌های فراوان، در نواحی مرکزی دارای شالیزارهای سرسبز برنج، در غرب و شرق دارای باغهای میوه، درختان کائوچو و ساحل شنی سفید می‌باشد. تایلند دارای جزایر زیادی است.

 

تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

آب و هوای تایلند

تایلند دارای آب و هوای گرمسیری با سه فصل متمایز گرم و خشک از ماه مارس تا ماه می با دمای 34 درجه سلسیوس و رطوبت 75%، فصل بارانی از ماه ژوئن تا ماه اکتبر با دمای 29 درجه سلسیوس و رطوبت 87%، فصل خنک از ماه نوامبر تا فوریه با دمای نوسانی بین 20 تا 32 درجه سلسیوس می‌باشد.

 

مردم تایلند

دین مردم تایلند شامل 95% بودایی، 4% مسلمان، کمتر از 1% مسیحیان کاتولیک و در کنار آنها آیین‌های سیک و هندو زندگی می‌کنند. از این رو در تور تایلند آزادی مذهبی برای پیروان تمامی ادیان وجود دارد.

 

صنعت و کار در تایلند

تایلند دومین تولید کننده تنگستن در جهان و سومین تولید کننده قلع می‌باشد. صنایع تایلند شامل توریسم، نساجی و پوشاک، نوشابه‌سازی، تنباکو، سیمان و محصولات کشاورزی مانند برنج، نشاسته، کائوچو، نیشکر، ذرت، نارگیل و سویا می‌باشد. واردات تایلند نفت و گاز و مواد خام و صادرات آن محصولات کشاورزی، پوشاک، شیلات، قطعات کامپیوتر و ترانزیستور است. در شهرهای مختلف تایلند جاذبه‌های گردشگری فراوانی وجود دارد که می‌توان با تور تایلند از آنها دیدین کرد.

نکات سفر به جنگل های بارانی تایلند

چه قصد سفر به جنگل های آمازون را داشته باشید و چه بخواهید به جنگل های آسیای شرقی و کشورهایی مانند تایلند، اندونزی، مالزی یا حتی هند سفر کنید، نیاز دارید که نکات سفر به جنگل های بارانی را بدانید. مطمئنا دیدن حیوانات رنگارنگ و بی نظیر در حیات وحش آن ها یکی از جاذبه های طبیعی است. با این وجود برای دیدن این حیوانات نه تنها باید راهنمای زبده و ماهری را همراه خود کنید بلکه باید بدانید که به چه وسایلی احتیاج پیدا خواهید کرد. اینکه با چه وسایل و امکاناتی پا به این مناطق بگذارید. تا چه میزان و وزنی وسیله بردارید یا انتظار چه اتفاقاتی را داشته باشید، همه را در این مطلب یادآور خواهیم شد. در آخر به صورت تیتروار در مجله الی گشت تمام وسایل مورد نیازتان را در نکات سفر به جنگل های بارانی بیان می نماییم.

تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

پنکه دستی یا بادبزن


 

وقتی برای اولین بار به جنگل سفر می کنید، می توانید در اکثر نقاط پنکه ها را ببنید. در محل اقامتگاهتان، در ماشین ها، در قایق ها و حتی در کیف بسیاری از مسافران! شاید با خودتان فکر کنید که وجود این همه پنکه آن هم حتی در قایقی قدیمی عجیب باشد اما بدانید که پنکه دستی یکی از ضروری ترین و هوشمندانه ترین وسایل در سفر است. یکی از مزایای خوب پنکه دور کردن پشه هاست. در واقع بر طبق تحقیقات دانشمندان، پشه ها سعی می کنند که از مناطقی که سرعت باد در آنجا بین ۰٫۹ تا ۳٫۶ مایل بر ساعت است دوری کنند. حتی در روزهایی که هوا بسیار شرجی و گرم است و کرم های ضد نیش پشه نیز جوابگو نیست، تنها باد زدن صورت خود با دستانتان همان تاثیر و نتیجه پنکه را خواهد داشت و پشه ها را از صورت شما دور خواهد کرد. پس در نکات سفر به جنگل های بارانی حتما پنکه دستی با خود به همراه داشته باشید.

تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

دافع حشرات تایلند

در این مورد می توانید هم از لوسیون های دافع حشرات یا اسپری های موجود در بازار برای جلوگیری از نیش حشرات استفاده کنید. با این لوسیون ها قابلیت بیشتری برای پوشش تمام نقاط بدن دارند و قبل از حرکت به سمت جنگل می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید و اسپری را برای زمانی که درون جنگل قرار داشتید، درون کیفتان بگذارید. با این وجود اگر تنها از اسپری ها استفاده می کنید یادتان باشد که باید در طول روز به دفعات بیشتری از آن به خودتان اسپری کنید. همچنین از بهترین نکات سفر به جنگل های بارانی خوردن قرص ویتامین های B است. پشه ها از بوی ویتامین B بدشان می آید و اگر کسی در بدنش این ویتامین را زیاد داشته باشد، سراغ او نخواهند رفت.

 

شلوار

شاید ابتدا با خدتان فکر کنید که به دلیل گرمی و شرجی بودن هوا، باید شلوارک بپوشید اما این کار اشتباه است. بهتر است که به جای آن، از شلوارهای بلند اما با پارچه های خنک و سبک وزن استفاده کنید. شلوارهایی که در قسمت پایین پاچه دارای کش جمع کننده هستند بهترین شلوارها برای استفاده در جنگل هستند. این شلوارها، شما را در مقابل گل و لای و حشرات محافظت خواهد کرد.

جوراب های بلند

از نکات سفر به جنگل های بارانی پوشیدن جوراب های بلند است. لازم نیست که حتما به دنبال جوراب های خاصی باشید. جورابی که ساق بلندی داشته باشد کافیست. همچنین بهتر است که بیک جفت جوراب اضافه نیز درون کوله به همراه خود داشته باشید. بعضی از مسافران علاقه دارند که جوراب هایی ریز بافت را بپوشند و فکر می کنند که این جوراب ها بیشتر مانع نفوذ نیش حشرات خواهد بود.

نکات سفر به جنگل -کفش مناسب -تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا
 

یک پانچو

همانطور که از نامش پیداست در جنگل های بارانی باران زیاد می بارد و احتمال اینکه شما در زیر باران درون جنگل باشید، بسیار است. بسیاری از گردشگران تنها بارانی به همراه می آورند. با این وجود بارانی تنها بدن شما را از خیس شدن نجات می دهد اما برای وسایل شما این امکان را ندارد. اگر دوربین عکاسی دارید، اگر می خواهید که کوله سبک وزن یک روزه تان خیس نشود، پانچو بهتر گزینه است. چرا که قطرات باران را به سمت زمین راهنمایی می کند و البته بزرگ است. در نتیجه هم دوربین و کوله شما را که بر دوشتان است از باران دور می کند.

نکته: در نکات سفر به جنگل های بارانی بر طبق تجربیات خودم به شما توصیه می کنم که حتما به میزان نفوذ باران در پانچو در هنگام خرید دقت کنید. پانچویی مناسب است که به هیچ عنوان آب را از خود عبور ندهد. باران های جنگل های گرمسیری بسیار شدید هستند. اگر پانچوی شما قابلیت زیاد در مقابل نفوذ آب ندارد، بنابراین حتما در زیر پانچو نیز از لباس های نانو یا بارانی استفاده کنید. هر چند که این قضیه ممکن است به دلیل گرما و رطوبت زیاد، کمی تنفس را برای شما مشکل کند.

نکات سفر به جنگل-پانچو تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

دستمال سری که به خوبی بسته شده است

یک دستمال سر را به دور گردن با سرتان ببندید. این دستمال عرق های شما را جذب می کند و با این حال می تواند کاربردهای بیشمار دیگری نیز داشته باشد. می توانید با آن شیشه عینک یا لنز دوربین خود را تمیز کنید. تنها تصور کنید که در میان قطرات آب پراکنده در زیر آبشارها قدم می زنید و دوربینتان خیس شده است. سریع ترین وسیله برای گرفتن قطرات آب، دستمالی است که به سرتان یا مچ دستتان بسته اید. یک نکته دیگر که سعی کنید دستمالی را انتخاب کنید که به اندازه کافی نرم باشد تا شیشه عینک یا لنز دوربینتان را خش نیندازد. در مواقع اضطراری همانند ایجاد زخم های سطحی نیز این دستمال می تواند نقش یک باند را ایفا کند.

یک مداد

اگر اهل نوشتن جزئیات سفر یا نکته برداری در طول راه هستید پس حتما یک مداد و دفترچه ای کوچک برایتان لازم می شود. شاید بخواهید که بعضی از ماجراهای جالبی که راهنمای بیان می کند یادداشت کنید یا که بخواهید بعدا از روی سفرتان، سفرنامه ای تهیه کنید و نیاز به یادآوری نکات سفر به جنگل های بارانی داشته باشید. پس به یک مداد نیاز خواهید داشت. اما چرا می گوییم مداد و نه خودکار؟

در واقع جوهر خودکار شما بر روی کاغذ و در هوای مرطوب ممکن است که پخش شده و تمام نوشته هایتان را از دست بدهید. البته این مورد برای کسانی که توانایی خرید نوت بوک های ضد آب و دفترچه یادداشت های نانو دارند، نیست.

نکات سفر به جنگل-دوربین -تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

تنقلات انرژی زا و غذا

مهم ترین مورد از نکات سفر به جنگل های بارانی این است که ممکن است شما گرسنه شوید یا انرژی کم بیاورید. پس باید با خود غذا و تنقلات به همراه داشته باشد اما چه غذاهایی برای این مناطق مناسب تر است؟ یادتان باشد که مواد غذایی که در آن ها از شکلات استفاده شده است به هیچ عنوان به همراه نداشته باشید. در مکان مرطوبی همانند جنگل های پرباران، عطر و بوی شکلات خیس و آب شده در هوا می پیچد که این خود جاذب حیوانات وحشی است. فکر کنید که با دستانتان شروع به خوردن چنین غذایی کنید. در نتیجه این بو با شما همراه خواهد بود و هر کجا که بروید ناخواسته، می توانید طعمه ای برای حیوانات وحشی یا پشه ها باشید. غذاهایی شامل حبوبات،انواع تخمه ها یا انواع نان ها به همراه سیب زمینی و انواع میوه ها می تواند غذاهای خوبی برای کوله پشتی یک روزه شما باشد.

بطری آب معدنی

به همراه داشتن بطری آب معدنی برای اجتناب از خوردن آب های تصفیه نشده و جلوگیری از کمبود آب بدنتان ضروری است. اگر می توانید ۲ بطری آب کوچک برای استفاده یک روزه خود به همراه داشته باشید.

نکات-سفر-به-جنگل-تنقلات -تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

وسایل ضروری در نکات سفر به جنگل های بارانی تایلند

وسایل ضروری در نکات سفر به جنگل های بارانی تایلند به صورت موردی:

 • استفاده از یک کوله پشتی، کیسه مجزا کننده وسایل و چمدان تفکیک کننده لوازم.
 • کوله پشتی روزانه
 • کفش های مناسب برای پیاده روی و مقاوم در برابر نفوذ آب
 • دمپایی یا صندل هایی که اگر خیس شوند، چندان اهمیتی نداشته باشند. همچنین سبکی این نوع کفش اهمیت دارد.
 • کمربندی دارای محل مخفی کردن پول یا کیف گردنی مخفی شده در زیر لباس. کیف پولی که جلوی چشم باشد می تواند شما را تبدیل به هدفی برای دزدی کند.
 • داروهای شخصی
 • دوربین های عکاسی به همراه کیسه های ضد آب
 • لباس: در واقع جنگل های بارانی نسبتا گرم هستند اما اگر باران ببارد در هنگام بعد از ظهر می تواند کمی سرد و خنک شود. به خاطر همین در نکات سفر به جنگل های بارانی به شما توصیه می کنم که لباس هایی بپوشیده که نازک بوده و به سرعت خشک می شوند. همچنین سعی کنید که لایه لایه لباس بپوشید.
جنگل تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

در لیست زیر انواع پوشش لباس هایی که می توانید برای حضور در جنگل ها بپوشید، آورده می شود:

 • ژاکتی سبک وزن و ضد آب که در صورت خنک شدن هوا، بتوانید بپوشید. در ضمن بهتر است رنگ ژاکت و لباس های شما از رنگ های شفاف و روشن نباشد. چرا که در این صورت جاذب حشرات و حتس دیگر حیوانات جنگلی خواهید بود.
 • بارانی پانچو ارزان قیمت- بهتر است که نزدیک و دم دست باشد.
 • پیراهنی پشمی و سبک از جنس های بسیار عالی
 • دو جفت جوراب و دو دست لباس زیر
 • دو دست شلوار- یکی از شلوارها را می توانید برای مواقعی که وارد رستوران های شیک می شوید استفاده کنید و دیگر شلوار را در جنگل بپوشید.
 • یک پیراهن آستین بلند و ۲ الی ۳ پیراهن آستین کوتاه- پیراهن بلند پنبه ای یا نانو خنک را برای جنگل می توانید استفاده کنید.
 • لباس مناسب شنا

منبع: worldwildlife.org

 

روز سفر به تایلند

اکثر تورهایی که برای تایلند اجرا می شوند، ۷ روز سفر به تایلند را در نظر گرفته و بر این اساس سفری به شهرهای بانکوک، پاتایا و پوکت را برای مسافران خود می چینند. به غیر از این بسیاری از افراد، به تنهایی برنامه سفر خود را به کشورهای دیگر می ریزند و شاید حتی جزو افراد بک پکر و کوله گرد باشند. در ادامه حدود ۳ برنامه برای ۷ روز سفر به تایلند برایتان در مجله الی گشت بیان می کنیم که در صورتی که قصد سفر به این کشور را دارید می توانید از آن ها برای پایه سفر خود استفاده کنید.

برنامه های پیشنهادی برای ۷ روز سفر به تایلند

 
7 روز سفر به تایلند تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

شمالی ترین قسمت های تایلند


 
 • روز اول و دوم- چیانگ مای تایلند

در روز اول با پرواز وارد چیانگ مای شوید. می توانید به یکی از فرودگاه های بانکوک، مانند سوارنابهومی یا دون موئنگ پرواز انجام داده و سپس از آنجا به سمت چیانگ مای، سفر خود را دنبال کنید. پس از اقامت در هتل در چیانگ مای، سفر و گشت گذار خود را برای ۷ روز سفر به تایلند شروع کنید. به دیدن عبادتگاه های عجیب و بسیار ظریف چیانگ مای بروید. از دیدن تمام جزئیات وهم گونه عبادتگاه ها در کنار دریاچه های مصنوعی به حیرت خواهید افتاد. شب را هم در بازار شبانه این شهر به خرید بگذرانید. در برنامه خود بازدید از بالای دوآ اینتانون Doi Inthanon را بگنجانید.  به سمت کوه ها اتوبوس تور سوار شوید. همچنین می توانید به سمت آبشار مائه سا  the Mae Sa Waterfall یا یک کلاس آشپزی تایلندی را بگذرانید.

سفر به بانکوک-راهنما -تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا
 • روز سوم و چهارم سفر به تایلند- چیانگ رای

پس از آن در ۷ روز سفر به تایلند به سمت چیانگ رای و مثلث طلایی حرکت کنید. در مسیرتان به سمت شمال، در بنای مذهبی بین راهتان که می بینید، کمی توقف کرده و از زیبایی آن و معماری خاص اش بازدید داشته باشید. معماری بناهای مذهبی در واقع ترکیبی از معماری مدرن به همراه سبک و سیاق سمبل های فرهنگی تایلند بوده که زیبایی شگفت انگیزی را به وجود آورده است. به سمت مثلث طلایی بروید. مثلث طلایی منطقه ای است که مرز تایلند، لائوس و میانمار با هم یکی شده و رود مکونگ از میان مرز این سه کشور می گذرد. اگر به بالای کوه بروید می توانید به راحتی و از نمای بالا این مرزها را تماشا کنید. همچنین می توانید بر روی رودخانه قایق سوار شده و در رفتینگ آن شرکت کنید. با این کار ویزای لائوس نیز بر روی پاسپورت شما خورده می شود. در بازار لائوس خرید کنید و دوباره وارد تایلند شوید. راجع به تاریخ مسیرهای این ناحیه که مسیری تجاری بوده است، از راهنما یا مردم ملی بپرسید. به موزه افیون بروید.

روز دوم خود را می توانید به تماشای شمالی ترین شهر تایلند به نام مائه سای Mae Sai بروید. در روز چهارم از ۷ روز سفر به تایلند در این روستا، می توانید خود را به مرز میانمار برسانید. اگر زمان به شما اجازه داد، به دیدن غارهای تام پلا Tham Pla caves بروید. به بالای تپه این ناحیه بروید و از نمای بی نظیر تایلند و مناطق دوردست لذت ببرید.

 • روز پنجم سفر به تایلند- لامپانگ | Lampang

به سمت جنوب و شهر لامپانگ بروید تا بتوانید روستاهای قبیله ای و سنتی تایلندی را از نزدیک ببینید. می توانید لحظاتی را با مردم این قبایل بگذرانید. در نهایت پس از بازدید از بناهای مذهبی این ناحیه، به دیدن فیل های تایلندی در انستیتو پارک ملی فیل بروید. در این مرکز می توانید حیوانات بومی و مشهور تایلندی را از نزدیک تماشا کنید.

لامپانگ تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا
 • روز ششم- سوخوتای | Sukhothai

صبح زود در روز ششم از ۷ روز سفر به تایلند خود به سمت پارک تاریخی سوخوتای حرکت کنید. پایتخت پادشاهی سوخوتای از قرن ۱۳ تا قرن ۱۵ ام در این محل بود. خرابه های بناهای مذهبی و کاخ سلطنتی هم اکنون جزو سایت های میراث جهانی یونسکو است. این مکان در بیرون از بانکوک و چیانگ مای بوده و به این دو شهر نزدیک است. با دوچرخه های کرایه ای می توانید برای این مکان توری داشته باشید یا اینکه تا این مکان را با قطار طی کنید. عده ای از گردشگران ترجیح می دهند که شب را در سوخوتای بگذرانند. شما نیز در این مکان اتاقی کرایه کنید و در نهایت خود را برای روز آخر ۷ روز سفر به تایلند آماده نمایید.

 • روز هفتم سفر به تایلند- چیانگ مای یا بانکوک

می توانید از چیانگ مای که نزدیک تر است پرواز خود را به بانکوک و در نهایت خارج از بانکوک به مقصد بعدی خود انجام دهید. می توانید از سوخوتای مستقیم به سمت بانکوک رفته و ۷ روز سفر به تایلند را به پایان برسانید.

بانکوک- 7 روز سفر به تایلند تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا

سفر به تایلند و دیدن قبایل شمالی و روستاها

 • روز اول و دوم سفر به تایلند- بانکوک

با ورود به بانکوک در شروع ۷ روز سفر به تایلند خود، یک روز و نیم از سفرتان را به دیدن کاخ ها، بناهای مذهبی و دیدن جاذبه های گردشگری بانکوک بگذرانید. زندگی مردم این شهر مدرن و صنعتی را تماشا کنید. زمانی که وارد قبایل تایلندی شوید، از تفاوت زندگی ها تعجب خواهید کرد. در شب دوم قطار شبانه به سمت چیانگ مای را سوار شوید.

 • روز سوم سفر به تایلند- چیانگ مای

بیشترین اوقات روز سوم از ۷ روز سفر به تایلند را در چیانگ مای بگذرانید. این شهر جاذبه های دیدنی بسیاری دارد که به راحتی می توانید مکان آن ها را یافته و به دیدن ان ها بروید. هر چند بسیاری از گردشگران و توریستانی که به این شهر سفر می کنند، به دنبال خرید در بازار ارزان قیمت شبانه چیانگ مای هستند، بسیاری دیگر از گردشگران به دیدن قبایل تپه شمالی می روند. با این حال بسیاری از افراد قبایل را می توانید در بازار ببینید که صنایع دستی خود را می فروشند. شب را در چیانگ مای بمانید.

چیانگ-مای تایلند - تور تایلند میچکا - آژانس مسافرتی میچکا
 • روز چهارم تا ششم سفر به تایلند- قبایل تپه شمالی

چیانگ مای را برای شروع ماجراجویی خود در میان قبایل تایلندی ترک کنید. ابتدای ۷ روز سفر به تایلند خود را  در روز چهارم به روستای مائه مالای و بازار آن بروید. برای دو و نیم روز در میان جنگل ها و مناطق روستایی این ناحیه و در بین قبایلی همانند Bae Min Jok و Pa Khao Lam پیاده روی کنید. قشنگی ها و تفاوت های زندگی قبایل شمالی تایلندی را تجربه کنید. با آن ها زندگی کنید. یاد بگیرد که چگونه سبدهای حصیری ببافید یا از بامبو پناهگاه و کلبه بسازید. راجع به زبان ها تحقیق کنید. سعی کنید با آن ها ارتباط برقرار کنید. در نهایت در پایان روز ششم به چیانگ مای برگردید.

 • روز هفتم سفر به تایلند- چیانگ مای

بسیار خب. اکنون ۷ روز سفر به تایلند شما به پایان رسیده است و باید به کشور خود برگردید. می توانید از فرودگاه چیانگ مای به مقصد خود پرواز را خریداری کنید.

قبایل چیانگ مای

برنامه سفر به تایلند جنوبی

 • روز اول سفر به تایلند- بانکوک

مانند دیگر برنامه های ۷ روز سفر به تایلند ابتدا پرواز خود را به بانکوک خریداری کرده و ابتدا وارد این شهر شوید. به دیدن جاذبه های مطرح بانکوک بروید. در بعد از ظهر نیز به سمت پارک ملی خائو سوک قطار سوار شوید.

 • روز دوم و سوم سفر به تایلند- خائو سوک | Khao Sok

با سفر به خائو سوک خود را در میان جنگل های گرمسیری قدیمی خواهید یافت. به دیدن آبشارها بروید. از تماشای بازی میمون ها لذت ببرید یا در یک تور سافاری به همراه راهنما در پارک ثبت نام کنید. همچنین در ۷ روز سفر به تایلند و در روز سوم می توانید بر روی دریاچه چئو لارن Cheow Larn Lake به سمت پایین دریاچه قایق سوار شده و قایق رانی کنید. در طول مسیر حیوانات مختلفی را خواهید دید که برای خوردن آب در کناره ساحل دریاچه ایستاده اند. شب را در اقامتگاه های جنگلی این ناحیه بگذرانید.

خائو سوک در تایلند
 • روز چهارم و پنجم سفر به تایلند- ساحل آو نانگ | Ao Nang Beach

در هنگام صبح از خائو سوک به سمت ساحل آو نانگ حرکت کنید. این ساحل درست در مرکز کرابی قرار دارد. تمام ورزش های آبی که دوست دارید مانند شنا در دریای فیروزه ای، غواصی و دیگر ورزش ها را می توانید در این ناحیه انجام دهید. همچنین استراحت در زیر آفتاب و در ساحل را از یاد نبرید.

 • روز ششم و هفتم سفر به تایلند- پوکت

۷ روز سفر به تایلند خود را در نهایت در شهر توریستی و گردشگری پوکت به پایان برسانید. به جنوبی ترین زایر پوکت بروید. جایی که بیشتر جوانان از زندگی جریان یافته در دل شب آن، لذت می برند. پس از اقامت در این جزایر در روز هفتم به سمت فرودگاه بین المللی پوکت بازگشته و پرواز خود را برای اتمام ۷ روز سفر به تایلند انجام دهید. امیدواریم در برنامه هایی که برای آشنایی بیشتر شما آورده شده است، بتوانید یکی از بهترین سفرهای خود را به مقصد آسیای شرقی انجام دهید و با دستی پر از سفر بگردید.

پوکت

همچنین اگر به دنبال برنامه سفر دیگری برای تایلند هستید به مطلب دیگری با عنوان چگونه سفری تفریحی و ۷ روزه به تایلند را برنامه ریزی کنیم؟ مراجعه کنید. در آن مطلب روش های دیگری برای گشت و گذار در تایلند به شما پیشنهاد شده است. در ضمن برای خرید بلیط هواپیما و یا رزرو هتل در هر یک از مکان هایی که نام بردیم، می توانید به سایت الی گشت مراجعه کنید. اپلیکیشن الی گشت نیز در گوشی هوشمندتان، انجام تمام این کارها را برای شما آسان تر می نماید .

منبع: tripzilla.com

گشت و گذار در پوکت تایلند

سالانه مردم زیادی از سراسر جهان برای رفتن به شهرهای هیجان انگیز و دیدنی کشور تایلند اقدام می کنند و خود را با زیبایی های بی شمار بانکوک، پاتایا و شهر زیبای پوکت درگیر تفریح و البته آرامش می کنند. تا به حال به پوکت سفر کرده اید؟ پوکت یکی از نواحی ساحلی تایلند است که آرامش قابل تاملی در خود دارد که آن را البته بی دریق به ساکنانش و گردشگران داخلی و خارجی که به آن سفر می کنند، می بخشد. شهر پوکت، از جمله شهرهای توریستی با جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و هیجان انگیز در جزیره ی تایلند است و همین موضوع باعث شده است تا سالانه گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان و علی الخصوص ایران، پوکت را در برنامه سفرهای خود قرار دهند. امروز ما در الی گشت می خواهیم به همراه شما گشت و گذار در پوکت آن هم تنها در ۱ روز مورد بررسی قرار دهیم، با ما باشید.

ساحل پوتانگ

 

بگذارید تا در ابتدای این متن واقعیتی را به شما بگوییم، واقعا برای گشت و گذرا در پوکت تنها یک روز کفایت نمی کند زیرا این شهر پر است از زیبایی ها و دیدنی ها. اغراق نیست اگر بگوییم که هر ساعت از شبانه روز پوکت یک حال و هوای دیدنی و منحصر به فرد خود را پیدا می کند اما به هر حال ما فر ض می کنیم که تنها ۱ روز برای گشت و گذار در پوکت زمان داریم و باید از زمان خود بهترین استفاده را داشته باشیم.

برای گشت و گذار در پوکت آماده اید؟ بیایید تا با هم شروع کنیم. برای این که در یک روز پوکت را بگردید واقعا باید از خواب آن روزتان بزنید و از صبح علی الطلوع برنامه ریزی کنید تا بتوانید حداقل مهم ترین جاذبه ها و البته تجارب منحصر به فرد پوکت را ببینید و انجام دهید. البته این صبح زود از خواب بیدار شدن بی ثمر هم نیست زیرا، شما قرار است تا یکی از بزرگ ‌ترین جاذبه‌ های پوکت و بهترین ساعت روز را در این گوشه از زمین، تماشا کنید، طلوع آفتاب!

گردشگران و در کل افرادی که تجربه ی تماشای طلوع آفتاب را از این جزیره ی حیرت آور و زیبا دیده اند، اولین موردی را که تجربه می کنند؛ آرامش حاصل از دیدن این صحنه ی زیباست و همگی آن را جزئی از تجربیات خوب گشت و گذار در پوکت معرفی می کنند.

شهر پوکت

خلاصه که قبل از آن که وسیله های مخصوص حمل و نقل شما که به احتمال زیاد اتوبوس هستند برسند، این صحنه را از دست ندهید و به کلی از آن لذت ببرید. زمانی که در این شرایط قرار گرفتید حتما عکس بگیرید زیرا بعدها دلتان برای آن طلوع آفتاب تنگ خواهد شد!

هر وقت که دلتان برای پوکت و سفر به تایلند تنگ شد، تنها کافی است که تصمیم بگیرد و تور پوکت الی گشت را انتخاب نمایید و همه چیز را برای داشتن سفری راحت و بی دقدقه به ما بسپارید. اگر دوست دارید حتی می توانید برای ماهیگیری و یک تجربه ی جدید، به سمت شبه جزیره و به دنبال ماهیگیران محلی بروید و ماهی گیری کنید البته به خاطر داشته باشید که شاید بازگشتن از این مسیر برای شما سخت باشد اما اگر راستش را بخواهید، تجربه ی ارزشمندی برای شما است.

البته در سر راه شما چندین جاذبه ی جالب و دیدنی وجود دارد که بی شک بازدید از آن ها برای شما تجربه ای منحصر به فرد می شود. فکر می کنم دیگر گرسنه باشید و بله، وقت صبحانه است. در پوکت هر جایی که بروید غذاخوری ها و کافه های محلی برای این که یک صبحانه ی اصیل تایلندی را برای شما آماده سازند مطمئن باشید که تمام تلاش خودشان را انجام می دهند و فقط شما باید بسنجید که آیا دوست دارید تا یک صبحانه ی تایلندی را مزه کنید یا نه؟

 
صبحانه

یکی از غذاخوری های بسیار معروف شهر پوکت، شعبه ی مرکزی رستوران دیم سام (Dim Sum) که نام یک نوع غذای تایلندی است و معمولا هم گرشگران بسیار زیادی این رستوران را برای صرف کردن وعده ی صبحانه انتخاب می کنند.

این رستوران پرطرفدار، کوچک و مشهور از ۶ صبح باز است و خوراکی های لذیذی را به مشتریان خود ارائه می نماید. اگر دوست داشتید از گوشت های کبابی، خانوم کروک (نوعی شییرینی)، دونات پتونگ کو، املت و برنج، خائو تام، جوک، دیم سوم و روتی کانای به عنوان صبحانه سفارش دهید. پس از صرف صبحانه بهترین گزینه برای شما رفتن به دهکده ی راوای در پوکت است. راوای در واقع، دهکده ی کوچکی در پوکت است که در لیست دیدنی های قبیله ای از کولی های دریا در دهکده ی راوای ساکن هستند، عده ای زندگى نیمه عشایرى در خشکى و عده اى دیگر دریا را براى زندگى انتخاب کرده اند!

اعتقادات و رسم و رسومات خاص و مختلف مردم این شهر، تاثیر جالبی بر روی چهره ی این دهکده و البته شهر پوکت گذاشته است.

جالب است که بدانید تا به الان که این مطلب برای شما در حال نگارش شدن است، دولت تایلند نتوانسته است که مردم این دهکده را به زندگی شهری و ادغام با دیگر مردمان ساکن در پوکت راضی نماید. در این دهکده، مردان معمولاً ماهیگیرى می‌ کنند و گاهی اوقات نیز راهنماى سفرهاى آبى نیز هستند.

غذای پوکت

طبیعت راواى به این صورت است که به تنهایى داراى یک بندر ماهیگیرى کوچک، ساحلى مملو از درختان نارگیل و باتلاق بلوط‌ می باشد. این را بدانید که از این ساحل می ‌توانید قایق اجاره کنید و تا سواحل جزایر دورتر نیز پارو بزنید و کلی هم کیف کنید.

اگر خیلی از راوای و این قسمت از گشت و گذار در پوکت خوشتان آمده است می توانید باز در هنگام شب به این جزیره بازگردید و شب را در این دهکده و زندگی در کنار قبیله ای ناشناخته را تجربه کنید. به نظرم بیایید تا به محیط شهری پوکت نزدیک تر شویم و در این قسمت از گشت و گذار در پوکت به دیدن آکواریوم پوکت برویم.

در بازدید از این آکواریوم خواهید دید که شما بدون این که نیاز داشته باشید به اعماق دریاهای این جزیره بروید، انواعی از ماهی های عجیب و غریب، لاک پشت های آبی، خرچنگ ها و ستاره های دریایی را بتوانید از نزدیک ببینید. خیالتان راحت باشد که به اندازه ی کافی وقت برای دیدن این آکواریوم دارید زیرا ساعات بازدید از این مجموعه همه روزه بین ۸:۳۰ صبح تا ۱۶:۳۰ بعدازظهر است.

 
گردش در پوکت تنها در 1 روز!

یعنی پوکت بیایید و سری به سواحل معروف این جزیره نزنید، اگر در برنامه گشت و گذار در پوکت خود همه جا را هم بگردید انگار حق مطلب بازدیدتان از پوکت ادا نشده است. بیایید تا به ساحل معروف پاتونگ به معنای آزادی بروید و کلی از آن جا بودن کیف کنید.

این سال یکی از ساحل های بسیار طولانی این شهر نیز هست و در سال های اخیر هم نیز با برنامه ریزی هایی که سازمان های توسعه تجارت و صنعت گردشگری تایلند در این ساحل اجرا کرده است، این ساحل به یک مرکز تجاری تبدیل شده است. در ساحل پاتونگ می توانید به خریدهای خود هم برسید زیرا مراکز خرید گوناگون و خوبی در این شهر موجود است.

شما غواصی و شنا کردن را در میان آیتم های گشت و گذار در پوکت دوست دارید؟ چون دقیقا الان می خواهیم به غواصی در پوکت بپردازیم. کو تائو در پوکت یکی از بهترین مکان ها برای تمرینات غواصی به شمار می رود.

گردش

البته در این شهر گزینه های مختلفی برای یادگیری غواصی وجود دارد و ممکن است برخی شما را به یکی دیگر از جزایر معروف و زیبای تایلند مانند کو فی فی هدایت می ‌کنند. به هر حال، هزینه واحدهای تخصصی غواصی در تایلند از دیگر کشورها بسیار کمتر است و به همین دلیل بازدیدکنندگان می‌ توانند از فرصت استفاده کنند و اولین و یا شاید تنها تجربه ی گردش زیر آب زندگی خود را در آنجا داشته باشند.

اگر احساس گرسنگی پس از گشت و گذار در پوکت به سراغتان آمده است، نشان می دهد که دیگر وقت ناهار است. دقیقا همان غذاخوری ها و رستوران هایی را که به شما برای صرف صبحانه معرفی کردیم، برای ناهار هم معرفی می نماییم. در وعده ی ناهار خود به شما پیشنهاد می کنیم که؛ تام یام گونگ، نودل می هوکین، کاری ماسامان، گانگ کیو ون گای، کانوم جین پوکت، خائو مان گای

سفر گردشگری تایلند آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری مالایی تور ایرانگردی تورهای گردشگری میچکا تور لحظه آخری میچکا تور تایلند تور میچکا تایلند تاریخ تایلند ادبیات تایلند واحد پول تایلند جمعیت تایلند تایلند در یک نگاه زبان تایلند دین تایلند مسلمانان تایلند ویزا تایلند تعطیلات رسمی تایلند تعطیلات مذهبی تایلند تاریخچه تایلند موقعیت جغرافیایی تایلند تایلند با میچکا دانشگاه های تایلند تایلندایی پایتخت تایلند همه چیز درباره تایلند سخنرانی همزمان در تایلند گدرنامه برای سفر دورن کشور تایلند هزینه تور تایلند هزینه تهیه پوشاک در کشور تایلند هزینه رومینگ همراه اول در کشور تایلند هزینه رومینگ ایرانسل در کشور تایلند هزینه سرویس موبایل در تایلند هزینه تفریح و ورودیه ها در تایلند لیست اقلام غذایی ضروری در کشور تایلند هزینه تهیه بلیت الکترونیک در تایلند هزینه سفر به تایلند