۱۰ دانشگاه برتر جغرافیا


۱۰ دانشگاه برتر جغرافیا

تصمیم دارید در رشته جغرافیا تحصیل کنید؟ پس این مقاله را از دست ندهید و با بهترین دانشگاه‌های این رشته در آمریکا آشنا شوید. همراه میچکا باشید.

جغرافیا از آن دسته از رشته‌‌هایی است که چندان مورد توجه قرار ندارد و هر ساله افراد کم‌تری برای تحصیل در این رشته تلاش می‌کنند. با این حال، اشتغال در حوزه‌ی جغرافیا شامل کارهایی چون کارتوگرافی، مشاوره زیست محیطی، نقشه‌برداری، توسعه و برنامه‌ریزی شهری، مطالعات بازار، گردشگری و کمک‌های بین المللی است که می‌توانند بسیار جذاب باشند. اگر در حال برنامه‌ریزی برای تحصیل در خارج از کشور در رشته جغرافیا هستید، در این مقاله می‌توانید با برترین دانشگاه‌های آمریکا برای این رشته آشنا شوید.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی - University of California, Berkeley

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی یکی از دانشگاه‌های برتر آمریکا است. این دانشگاه زیبا که در کنار خلیج سانفرانسیسکو واقع شده است، در رتبه پنجم جهان برای مطالعات جغرافیا قرار دارد. شما می‌توانید با پرداخت شهریه‌ی نه چندان بالا در رشته‌ای که دوست دارید در این دانشگاه کالیفرنیاتحصیل کنید.

دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس - University of California, Los Angeles

دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر مطالعات جغرافیا در جایگاه هفتم قرار دارد. این دانشگاه در بسیاری رشته‌های دیگر نیز دارای رتبه بالا است و سالانه حدود ۳۰,۰۰۰ نفر ورودی و ۱۲,۰۰۰ نفر خروجی دارد. همچنین، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های حاشیه‌ی غربی آمریکا، تقریبا ۱۰۰ سال از زمان تاسیس این دانشگاه در لس آنجلس می‌گذرد.

دانشگاه ویسکانسین - مدیسون - University of Wisconsin - Madison

دانشگاه ویسکانسین-مدیسون (یا UW) که رتبه ۱۸ جهان برای رشته جغرافیایی است، یک دانشگاه عالی تحقیقاتی واقع در شهر مدیسون، ویسکانسین است. در این دانشگاه بیش از ۲۱,۰۰۰ کارمند و هیات علمی مشغول به کار هستند.

دانشگاه مینه سوتا - University of Minnesota

دانشگاه مینه سوتا یکی از معتبرترین مدارس شمال آمریکا است و در جایگاه ۲۸ جهان برای رشته جغرافیا قرار دارد. این دانشگاه که در دو ناحیه مینیاپولیس و سنت پل، مینهسوتا واقع شده است، از بزرگ‌ترین مراکز دانشگاهی کل آمریکا است. در هر سال بیش از ۵۱,۰۰۰ دانشجو وارد این دانشگاه می‌شوند.

دانشگاه واشنگتن - University of Washington

دانشگاه واشنگتن در کنار دانشگاه مینه سوتا جایگاه ۲۸ جهان برای رشته جغرافیا را به خود اختصاص داده‌ است. دانشگاه واشنگتن یکی از قدیمی‌ترین کالج‌ها در حاشیه غربی آمریکا است و دارای یکی از برترین مدارس پزشکی در جهان است.

دانشگاه پنسیلوانیا - University of Pennsylvania

دانشگاه پنسیلوانیا در رتبه سی‌ام بهترین دانشگاه‌های جهان برای رشته جغرافیا قرار گرفته است و یکی از ۹ نهاد اصلی کالج‌های کلونیال و همچنین یکی از ۱۴ کالج انجمن دانشگاه‌های آمریکا است. موسس این دانشگاه کسی نیست جز بنجامین فرانکلین.

دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا - University of California, Santa Barbara

دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا سی و نهمین دانشگاه برتر دنیا برای رشته جغرافیا است. این دانشگاه سومین موسسه آموزشی عمومی در کالیفرنیا است و یکی از دانشگاه‌‌های لیگ آیوی (گروهی از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا) است. 

دانشگاه ایالتی اوهایو - Ohio State University

دانشگاه ایالتی اوهایو، یا OSU، در حدود سال ۱۸۷۰ تاسیس شده است و سومین مرکز بزرگ دانشگاهی در کل کشور است. دانشگاه ایالتی آریزونا رتبه ۴۱ جهان برای مطالعات جغرافیایی است و یکی از ۱۴ دانشگاه آیوی آمریکا است.

دانشگاه ایالتی آریزونا - Arizona State University

دانشگاه ایالتی آریزونا، ASU، بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی در آمریکا (بر اساس تعداد دانشجویان) در رتبه ۴۳ جهان برای مطالعات جغرافیایی قرار دارد. این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در آمریکا محسوب می‌شود.

دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل - University of North Carolina at Chapel Hill

دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل در جایگاه ۴۶ برترین دانشگاه‌های جهان برای رشته جغرافیا قرار گرفته است و یکی از ۸ دانشگاه لیگ آیوی در آمریکا است. مرکز درمانی UNC در این دانشگاه قرار دارد. این مرکز بیمارستانی است که به شکل تخصصی بر درمان، تحقیقات و مراقبت‌های سرطانی فعالیت می‌کند.

منبع : careeraddict

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

دانشگاه برتر جغرافیا آمریکا ۱۰ دانشگاه برتر جغرافیا در آمریکا