گوانگ


 

گوانگ ژو (GuangZhou)، سومین شهر بزرگ چین، به خاطر داشتن سبک زندگی خاصی، غذای متفاوت و ثروتی عظیم از سایر کلان شهرهای چین متمایز است. گوانگ ژو ۲۱۴ سال قبل از میلاد تاسیس شده و آمیزه ای جالب از دوره قدیم و جدید است. برخی از قدیمی ترین معابد چین، یک پارک هزار ساله و مقبره یکی از امپراطورهای چین در گوانگ ژو واقع شده اند. در عین حال در شهر شاهد معماری های فوق مدرن و سیستم مترو با راننده خود کار (اوتو پایلوت) نیز هستیم.

 


مرکز نمایشگاهی

 

جاذبه های گوانگ ژو به چند دسته عمده تقسیم می شوند: مکان هایی با شهرت جهانی مانند معبد دافو، عمارت ژی گوان با معماری چیمان قدیم، جزیرہ شامیان (مجموعه بنا های به جا مانده از دوره استعمار با جوی آرام وبا هیاهو) و برج کانتون (بلندترین سازه چین).

جاذبه های اطراف شهر نیز خالی از لطف نیست. روستای ژیا او ژو با ساختمان های قدیمی و کانال های متعدد، بندر قدیمی هوانگ پو گو گنگ مجموعه ای از ساختمان های قدیمی و کافی شاپ های مدرن و دنج و آکادمی نظامی یادبود هوانگ پو.

 


کوهستان baiyun

 

در گوانگ ژو موزه ها و گالری های دیدنی نیز وجود دارد مانند مقبره پادشاه نانیویی، موزه هنری گوانگ دونگ (نمایشی آثار هنری مدرن و جنجالی چینی)، پارک مجسمه گوانگ ژو و موزه اقیانوس با مساحت 13 هزار متر مربع و با بیش از 200 گونه ماهی و موجودات نادر.

اما آنچه امروز گوانگ ژو را متمایز کرده نمایشگاه بین المللی این شهر است که از سال ۱۹۵۷ تا به امروز همه ساله 2 بار برگزار می شود و جالب است بدانید که یکی از بزرگترین نمایشگاه های دنیاست.

فعالیت های جالب توجه این شهر نیز عبارتند از قایق سواری در شب به روی رود مروارید، دوچرخه سواری، تور سه ساعته ماجراجویی غذایی، بازدید از پارک های موضوعی مانند شهربازی، پارک آبی و سیرک بین المللی چایم لانگ. دو فستیوالی قابل توجه سالانه در گوانگ ژو برگزار می شود: فستیوال وسط پاییز با کیک های مخصوص و فانوس های کاغذی، کی ژی یا ولنتاین چینی در هفتمین روز هفتمین ماه.

 


معبد لیورونگ