کراکوف


کراکوف - لهستان

کراکوف (Krakow) دومین شهر بزرگ لهستان است و محبوب ترین مقصد گردشگران در کشور لهستان به حساب می آید.شهری قدیمی که در حاشیه آن زندگی سنتی لهستانی ها را میتوانید ببینید.

این شهر دارای چهار بخش می باشد. بخش مرکزی شهر که شامل قسمت های قدیمی شهر، تپه ی قلعه ی واول و بخش هایی از مراکز تاریخی کراکوف است و در سال ۱۹۷۸ به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شدند.

کراکوف - لهستان
قلعه ی واول

بخش غربی که سرسبز ترین منطقه در کراکوف است و بخشی های جنوبی و شرقی. قدمت این شهر به قرن هفتم میلادی باز می گردد و در دو دوره تاریخی پایتخت لهستان بوده است.

البته آثاری از استقرار انسان ها از ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در این منطقه نیز یافت شده است. آب و هوای کراکوف در تابستان گرم و شرجی  و در زمستان سرد است.

کراکوف - لهستان
میدان مرکزی شهر

یکی از راه های گشت و گذار در کراکوف پیاده روی است، مسافران می توانند از پیاده روهای بسیار زیبایی که در شهر وجود دارد استفاده کنند و از همه جاذبه های آن دیدن کنند، البته سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوبی نیز در خدمت گردشگران می باشد و علاوه بر آن تاکسی ها و همچنین دوچرخه های کرایه ای نیز گزینه های خوبی برای جا به جایی می باشند.

بیشتر جاذبه های گردشگری در قسمت قدیمی شهر قرار دارند، مرکز تاریخی کراکوف که شامل قسمت های قدیمی شهر، کازیمیرز و قلعه ی واول می باشد. دیگر قسمت های جالب توجه مناطق کازیمیرز و نووا هوتا هستند به علاوه کمپ آشویتس (اردوگاه کار اجباری آلمان نازی) و کارخانه ی شیندلر نیز از قسمت های قدیمی دیدنی این شهر هستند.

کراکوف - لهستان
کلیسای واول

تورهای مختلف توریستی، رویداد ها و مسابقات ورزشی نیز در لیست انجام دادنی های گردشگران وجود دارند. مراکز خرید و شاپینگ مال های مختلف نیز در شهر وجود دارند و محصولات مختلفی از قبیل لباس، جواهرات کهربایی، محصولات هنری، عتیقه جات و فرش هایی از پشم گوسفند را ارایه می دهند. در آخر نوشیدنی ها و غذاهای محلی کراکوف را از یاد نبرید.

کراکوف - لهستان
کمپ آشویتس