کاروانسرای صفوی مرمت می شود


کاروانسرای صفوی شهر ری مرمت می شود

کاروانسرای عباسی شهر ری با موافقت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی در پروژه بهسازی و ساماندهی نما و منظر پیاده راه حرم شریف حسنی مرمت و به‌سازی می‌شود.

هادی صادقی، معاون سازمان زیباسازی اعلام کرد کاروانسرای صفوی شهر ری مرمت می‌شود. وی در ادامه افزود:

این کاروانسرا گرچه مشهور به عصر صفوی است، اما نشانه‌هایی از معماری عصر سلجوقی را نیز در خود دارد.

به گفته‌ی وی،  پس از جلب موافقت مالک این کاروانسرا (آستان عبدالعظیم حسنی) با اداره میراث شهر ری و نیز قائم مقام میراث استان تهران جلساتی برای دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات سازمان متولی بناهای تاریخی برگزار شد، از بیستم خردادماه عملیات پیرایش جداره‌های این بنای ارزشمند درحال اجراست. پیش‌بینی می‌شود این عملیات پنج ماه ادامه داشته باشد.

براساس پیشنهاد کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، طراحی جداره خارجی این کاروانسرا نیز در پیوند با داخل کاروانسرا به انجام رسیده که اجرای آن از عید فطر آغاز شده است.

سازمان زیباسازی در طول چهار سال گذشته با هدف نهادینه‌کردن حق نما و منظر شهروندان، اقدامات پیرایشی و بهسازی نمای خیابان‌های انقلاب، میدان بهارستان، خیابان ناصرخسرو را به اجرا در آورده و از بهار ۱۳۹۶ نیز بهسازی پیاده راه حرم عبدالعظیم حسنی را در دستور کار دارد.

منبع : ایسنا

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

مرمت کاروانسرای صفوی شهر ری می شود