ژوهانسبورگ


ژوهانسبورگ - آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ (Johannesburg) بزرگترین شهر آفریقای جنوبی است. با وجود نزدیکی به مناطق صحرایی، ژوهانسبورگ یکی از سرسبزترین کلان شهرهای دنیاست. آب و هوای معتدل آن که در بالاترین حالت ممکن ۳۰ درجه سانتیگراد است که شهر را به منطقه ای ایده آل برای زندگی و مسافرت تبدیل کرده است.

ژوهانسبورگ - آفریقای جنوبی
ورزشگاه بزرگ ژوهانسبورگ

برای بازدید از دیدنی های ژوهانسبورگ بد نیست سری به استادیوم ها و اماکن ورزشی مربوط به جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰، منطقه نیوتاون و تئاتر مارکت (مرکز فرهنگی و هنری شهر) بزنید. همینطور مرکز خرید اورینتال پلازا، برج هیل برو، منطقه یئوویل با رستوران های کامرونی و کافه های کنگویی مراکز خوبی برای خرید هستند.

ژوهانسبورگ - آفریقای جنوبی
برج هیل برو

گالری استاندارد بانک، موزه هنرهای سنگی آفریقای جنوبی، موزه پلانتریوم (برای علاقه مندان به نجوم)، موزه تاریخ نظامی افریقای جنوبی و موزه آپارتاید نیز نقاط خوبی برای علاقمندان به فرهنگ و هنر می باشد.

ژوهانسبورگ - آفریقای جنوبی
موزه پلانتریوم

در ژوهانسبورگ می توانید در باغ های گل و گیاه بی شمارش بنشینید و استراحت کنید، یا در پارک معروف شیرها از نزدیک با بچه شیرها بازی کنید، با تور تاون شیپ به پرجنب و جوش ترین قسمت های شهر بروید، از زندان مخوف دژ قدیمی بازدید کنید، یا از پرندگان زیبای باغ پرندگان مونته کاسینو دیدن کنید. خلاصه اینکه ژوهانسبورگ هیچ سلیقه ای را بدون جواب نمی گذارد.

ژوهانسبورگ - آفریقای جنوبی
پارک شیر ها