چین


هنگ کنگ که در زبان کانتونی به معنای بندر معطر می باشد، یک منطقه خود مختار ویژه اداری و تجاری است که به کشور چین تعلق دارد و جمعیتی بالغ بر 7 میلیون نفر را در خود جای داده است.این منطقه تا سال 1997 مستعمره ی انگلستان بود و این موضوع باعث شده است که ویژگی های شرق و غرب را توأمان دارا باشد و فرهنگ های مختلف را از ویتنام گرفته تا کانادا در خود جای دهد و به همین دلیل شهر جهانی آسیا نام گرفته است .

 

 

هم اکنون هنگ کنگ با داشتن مهم ترین بانک های معتبر خارجی و داخلی به عنوان چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ در دنیا شناخته می شود. لازم به ذکر است که قدمت زندگی انسانها در این منطقه با توجه به آثار باستانی به دست آمده به 3000 سال پیش باز می گردد که نشان دهنده تمدن کهن آن است .

از جمله مکان های دیدنی و یا کار های جالبی که می توان در هنگ کنگ انجام داد ، می شود به قله ویکتوریا ، موزه سه بعدی و دیدن مسابقات اسب سواری رفت . و به چند کلیسا (کلیسای جامع سنت جان و...) ، چندین موزه (موزه تاریخ هنگ کنگ و...) و بازدید از طبیعت زیبای هنگ کنگ از جمله پارک دریایی و پارک های طبیعی هنگ کنگ، و پارک های موضوعی از جمله دیزنی لند، اوشین پارک و نانگ پینگ 360 اشاره کرد .

فستیوال ها و جشن های زیادی نیز از جمله سال نو چینی،فستیوال فانوس در بهار، فستیوال بین المللی فیلم هنگ کنگ و...هر ساله در این شهر برگزار می شوند .

 

 

شاپینگ مال های بزرگ و زیادی هم از جمله آی اف سی مال (با ساختمانی 415 متری) و همچنین بازار های خیابانی متعددی نیز برای خرید و گشت گذار در این شهر مدرن وجود دارند .