چگونه بدون ویزا به سفرهای خارجی برویم


سفر کردن یک امر لازم برای کسب تجربه است ، و هرکسی علاقه مند است برای تفریح و کسب تجربه به سفر برود ، اکثر مسافرت های کاری و تفریحی ما در داخل کشور انجام می شود اما مسافرت به خارج کشور هم یک تجربه ی عالی و بی نظیر هست که باید حتما تجربه کنید . برای سفر به خارج از کشور یکی از نیاز های اساسی پاسپورت و ویزا است اما گرفتن ویزا کار راحتی نیست به همین دلیل مردم دنبال کشورهایی بدون ویزا برای ایرانیان هستند که بدون نیاز به ویزا به خارج کشور بروند ، برای شناخت این کشور ها در ادامه با میچکا همراه باشید.

ترکیه

 همانطور که می دانید ترکیه همسایه ی شمال غربی ایران است ، این کشور که با ایران مرز مشترک دارد ، مشترک در قاره ی آسیا و قاره ی اروپا است . ترکیه هرساله افراد زیادی را به خودش جذب می کند و جاذبه های گردشگری آن بسیار زیاد است و شما می توانید بدون ویزا به این کشور سفر کنید.

مالزی

کشور زیبای مالزی در جنوب غربی آسیا واقع شده است ، این کشور سواحل زیاده را داراست و متشکل از مناظر و مکان های بسیار زیباست که هرساله افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند ، پایتخت این کشور کوالالامپور است و این کشور از کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان است.

ارمنستان

کشور ارمنستان نیز من جمله کشور های بدون ویزا است که پایتخت آن شهر ایروان است  ، ارمنستان از کشورهایی که برای مسافرت بسیار مناسب است و می توانید بدون ویزا به آن سفر کنید

تاجیکستان

این کشور هم یکی از کشورهای آسیایی است که همسایه ی چین است ، شما برای ورود به این کشور هم نیاز به ویزا ندارید و مردم این کشور نیز فارسی زبان هستند که به فارسی اصیل صحبت می کنند ، بنابراین سفر به تاجیکستان رای یک ایرانی زیاد سخت نیست ، رودهای جیحون و سیحون نیز از این کشور رد می شوند و پایتخت این کشور نیز دوشنه است .

مالدیو

این کشور بی نظیر و باور نکردنی دارای طبیعتی بکر و خیال انگیز است که سالانه هزار توریست خارجی به خود جذب می کند ، مالدیو که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد ، از چندین جزیره ی گرمسیری و بسیار زیبا تشکیل شده است که باید حتما به  این کشور سفر کنید تا یکی از بهترین تجربه های سفر خود را تجربه کنید.

سوریه

سالها است که روادید بین ایران و سوریه لغو شده و هموطنان ایرانی می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند ، این کشور مکان هایی مانند بارگاه حضرت زینب و حضرت رقیه را دارد و علاوه بر این دارای مکان هایی به جا مانده از جنگ های صلیبی است ، اما سفر به این کشور در حال حاضر تقریبا غیر ممکن است ، چون سوریه این روزها کشور نا امنی است

لبنان

این کشور خوش آب و هوا ی قاره ی آسیا تحت تاثیر آب و هوای دریای مدیترانه است ، لبنان هم یکی از کشور های بدون ویزا برای ایرانیان است که می توانند به این کشور عرب زبان سفر کنند و از آب و هوا و مناظر آن لذت ببرند.

اگر برای شما در سفر به این کشور ها قیمت نیز ملاک است ، مطلب :

پنج کشور که با سفر به آنها پول خود را ذخیره می کنید - قسمت اول

را مطالعه کنید.

و اما اگر جزو افرادی هستید که سفر به اروپا را ترجیح می دهید منتظر مطلب بعدی میچکا درباره ی ویزای کشور های اروپایی باشید.

سفر گردشگری آژانس هواپیمایی , تور لحظه آخری , بلیط هواپیما چارتر ، تور بدون ویزا , تور آسیا آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری تور ایران گردی ایرانگردی تورهای میچکا تورهای آژانس مسافرتی میچکا تور نوروزی تورهای نوروزی میچکا مسافرت تور زیارتی سفر هوایی سفر زمینی سفر با قطار آژانس هواپیمایی بلیط چارتر چارتری بلیط هواپیما چارتر