پکن


پکن - چین

پکن (Beijing) پایتخت چین پر جمعیت ترین کشور دنیاست؛ شهری دشت مانند که از سه طرف به کوهستان محصور شده است. کلمه پکن به معنی پایتخت شمالی می باشد و در طی تاریخچه چند صد ساله آن پایتخت سلسله های عظیم مینگ و کینگ بوده است.

پکن - چین
میدان تیانانمِن

اصلی ترین جاذبه مرکز شهر میدان تیانانمِن ، بزرگترین میدان جهان است. اطراف میدان موزه سالن بزرگ مردم، موزه تاریخ چین، موزه انقلاب چین، دروازه کیانمِن و شهر ممنوعه قرار دارد. ساختمان های بزرگ دیگر شهر استادیوم ملی یا لانه پرنده (نماد المپیک ۲۰۰۸ پکن) و دو ساختمان مخابراتی معروف به ساختمان پاها و برج تجارت جهانی ۳ می باشند که هر دو شاهکار معماری معاصر چین هستند.

پکن - چین
دروازه کیانمِن

اما آنچه امروزه گردشگران را به سوی خود جذب می کند دیوار بزرگ چین یکی از عجایب دنیای باستان است که با دیدن آن پی به عظمت و شکوه تمدن و امپراطوری چین باستان می برید.

پکن - چین
شهر ممنوعه

پکن مرکز فرهنگی و هنری چین است از این رو جشنواره های زیادی در شهر برگزار می شود مانند جشنواره بهاری معبدها، جشنواره پاییزی برگ های سرخ تپه های معطر و جشنواره زمستانی برف و یخ یانکینگ که طی آن مردم به ورزش های زمستانی مثل اسکی، اسکیت و اسنومُبیل سواری می پردازند. پس از آن بازی های ماهانه شهر پنهان، تماشای تئاتر و هنرهای نمایشی سنتی چینی، یوگا، ماساژ و امتحان کردن غذاهای محلی و مراسم معروف چای نیز از دیگر فعالیت های مفرح بازدید کنندگان هستند.

پکن - چین
بنای وانگ جینگ سوهو