پرواز موفقیت آمیز هواپیمای فوق صوت


پرواز موفقیت آمیز هواپیمای فوق صوت

با پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مافوق صوت HIFIRE در جنوب استرالیا، رویای پرواز از لندن به سیدنی در کمتر از ۴ ساعت، یک گام دیگر به واقعیت نزدیک شد.

این پرواز آزمایشی به منظور بررسی ساختار طراحی هواپیماهای مافوق صوت و همچنین سیستم پیچیده کنترل آن‌ها انجام گرفت.

 صرف‌نظر از موفقیت این پرواز، جزئیات این آزمایش محرمانه منتشر نشده است. قبلا این هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی- استرالیایی در آخرین آزمایش به سرعت ۷٫۵ ماخ (معادل ۹٫۱۸۸ کیلومتر در ساعت) و ارتفاع ۲۷۸ کیلومتر رسید.

اما سرعت و ارتفاع این هواپیما در آزمایش اخیر اعلام نشده و محرمانه باقی مانده است. هواپیماهای مافوق صوت قابلیت متحول کردن سفرهای هوایی را دارند و امکان مسافرت ارزان و سریع را بین کشورهای مختلف و حتی در فضا فراهم می‌کنند.

به همین علت وزارت دفاع آمریکا و استرالیا به نتایج این آزمایشات علاقمند هستند و از این پروژه حمایت می‌کنند. موشک‌های مافوق صوت قادرند با چنان سرعتی حرکت کنند که سپرهای موشکی قادر به تشخیص آن‌ها نباشند.

پروژه HIFIRE در سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز شد و اولین آزمایش‌های آن در پایگاه US Pacific Missile Range Facility واقع در هاوایی انجام شد. قرار است آزمایشات بعدی این هواپیما در پایگاه Woomera در استرالیا انجام پذیرد تا از فضای گسترده و امکانات جمع‌آوری اطلاعات این پایگاه بهره‌برداری شود.

منبع : کن نیوز

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

پرواز هواپیمای موفقیت آمیز فوق صوت پرواز موفقیت آمیز هواپیمای فوق صوت