وین


وین - اتریش

وین (Vienna) پایتخت جمهوری اتریش و مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور است. از آنجایی که شهر قبلا پایتخت یک امپراطوری عظیم بوده، هنوز نشانه های شکوه آن دوران را حفظ کرده است.

زندگی در منطقه ای که اکنون وین نامیده می شود قدمتی ۲۴۰۰ ساله دارد. شهر وین در قرن اول میلادی به دست رومی ها ساخته شد و یک مرکز نظامی دفاعی بود. پس از آن به پایتخت امپراطوری مقدس روم و سپس امپراطوری اتریشی تبدیل شد. جمهوری فعلی اتریش در سال 1918 متولد شده است.

وین - اتریش
کلیسای بزرگ سنت استفان

به دلیل پیشینه تاریخی غنی، وین جاذبه های تاریخی بی شماری دارد مانند کلیسای بزرگ سنت استفان، بلوار عظیم دایره ای شکلی رینگ رُد، کاخ هوفنبرگ، ساختمان راتا اوس، ساختمان پارلمان اتریش، کاخ بِلوِدر، بنای یادبود شوروی، موزه های متعدد از جمله موزه هنرهای زیبا، موزه آلبرتینا، موزه تاریخ طبیعی، موزه هنرهای انتزاعی اتریش و موزه هنرهای معاصر.

وین - اتریش
قصر هوفنبرگ

توریست ها عموما در وین به بازدید از مکان های دیدنی، خرید، تماشای فیلم در سینماهای فوق مدرن، شرکت در جشنواره ها، تماشای تئاتر و انواع هنرهای نمایشی، استراحت در پارک ها و فضاهای سبز و گشت و گذار در مناطق تاریخی می پردازند.

وین - اتریش
کاخ بِلوِدر

در وین کارناوال و فستیوال های زیادی برگزار می شود مانند کارناوال بال سیزِن، فستیوال فیلم در فضای آزاد، فستیوال بینال وین که ترکیبی منحصر به فرد از هنر، طراحی و معماری است .

وین - اتریش
موزه آلبرتینا