ویتنام


هو چی مین - ویتنام

شهر هو چی مین (Ho Chi Minh City) یا سایگون سابق بزرگترین شهر ویتنام و پایتخت قبلی آن است. هو چی مین در ابتدا یک روستای ماهیگیری به نام پِرِی نوکور تحت حکومت کامبوج بود. اما در قرن ۱۷ میلادی با مهاجرت پر تعداد ویتنامی ها به این منطقه، حکومت به ایشان رسید و شهر سایگون پایه گذاری شد.

هو چی مین - ویتنام
کاخ اتحاد یا کاخ استقلال

سایگون علی رغم پشت سر گذاشتن یک جنگ طولانی جاذبه های زیادی دارد

هو چی مین - ویتنام
موزه جنگی رِمنانتس

از جمله کاخ اتحاد یا کاخ استقلال، موزه جنگی رِمنانتس، ساختمان شهرداری (با معماری فرانسوی زیبا و به رنگ زرد و کرم)، موزه هو چی مین، مسجد مرکزی، کلیسای نوتر دام، پرستشگاه فونگ سان تو، برج بیِتکسیکو با ارتفاع ۲۶۲ متر و برج اسکای دِک سایگون که در طبقه ۴۹ آن یک سکوی مشاهده برای دیدن چشم اندازی پانوراما از تمام شهر برای عموم وجود دارد.

هو چی مین - ویتنام
ساختمان شهرداری

فعالیت های محبوب میان گردشگران هو چی مین عبارتند از: تورهای داستان های شهری کولون (در این تورها یک معمای جنایی فرضی طرح می شود و شما باید با گشت و گذار در شهر و به دست آوردن سرنخ معما را حل کنید)، تورهای شهر گردی با موتور سیکلت، تورهای شهر گردی با ماشین ژیان تماشای نمایشی اِی او (یک اوپرای سنتی ویتنامی)، تماشای فیلم در سینمای طراز اول مگااستار، تورهای تست غذا سایگون و البته خرید از فروشگاه های کفش ورزشی !

هو چی مین - ویتنام
برج اسکای دِک