ورشو


ورشو - لهستان

ورشو (Warsaw) پایتخت لهستان است. این شهر روی رود ویستولا واقع شده که از شمال به دریای بالتیک می رسد و از جنوب به کوهستان کارپاتیان. از این رو زیبایی های طبیعی فراوانی دارد.

ورشو تاریخ پر فراز و نشیبی دارد. از اواخر قرن ۱۶ پایتخت لهستان شد و در جریان جنگ جهانی دوم کاملا ویران گردید. اما همچون ققنوس از خاکستر خود دوباره متولد شد و به سرعت بازسازی شد.

ورشو - لهستان
کاخ سلطنتی

شهر به قسمت استاره میاستو (شهر قدیم) و نوئه میاستو (شهر جدید) تقسیم می شود. جاذبه های عمده شهر عبارتند از قلعه سلطنتی، کاخ سلطنتی، کاخ فرهنگ علم موزه های مختلف از جمله موزه پوستر، مرکز هنرهای مدرن، موزه قیام ورشو (مربوط به وقایع جنگ جهانی دوم)، پارک چند رسانه ای فواره ها، مراکز علمی کوپِرنیکوس و ساختمان ملی اوپرا لهستان.

ورشو - لهستان
موزه قیام ورشو

حتما در شهر قدیم و محله های اطرافش پیاده به گشت و گذار بپردازید. خیابان های تاریخی بی نظیر شهر تجربه ای تکرار نشدنی را به شما هدیه می دهند. در منطقه پراگا قدیم کافه های هنری و گالری های زیادی وجود دارد.

ورشو - لهستان
مرکز علمی کوپِرنیکوس

فستیوال فیلم ورشو شهرت و اعتباری جهانی دارد. علاوه بر فیلم، دو فستیوال موسیقی به نام روزهای تابستانی جاز در ورشو و جشنواره موسیقی قدیم لهستانی گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

ورشو - لهستان
کاخ فرهنگ و علم