همراه داشتن دارو در سفرهای هوایی


نکاتی که باید در مورد به همراه داشتن دارو در سفرهای هوایی بدانید

فرودگاه‌ها محدودیت‌های مختلفی دارند. اگر می‌خواهید بدانید که دارو‌ها هم جزو این محدودیت‌ها است یا نه با میچکا همراه باشید.

با وجود لیست بلندی از موارد ممنوعه برای سفرهای هوایی، داروهای تجویز شده در این لیست دیده نمی‌شود. شما مجاز هستید که هرگونه داروی تجویز شده یا بدون نسخه را با خود در سفرهای هوایی به همراه ببرید. سعی کنید داروهای خود را در چمدانی که بررسی می‌شود قرار ندهید چون ضمانتی نیست که در مقصد چمدانتان را به شما پس بدهند. ممکن است شما و چمدانتان بیشتر بررسی شوید اما در بیشتر فرودگاه‌های آمریکا اگر داروهایتان را در کیف  دستی خود قرار دهید مشکلی برایتان پیش نمی‌آید.

گام اول

تا جایی که ممکن است قرص‌ها را در بسته بندی خودشان نگه دارید. اگر درون ظرف قرص‌ها را نگه می‌دارید با برچسب نام هر یک را مشخص کنید. این برچسب‌ها به نفع خودتان است تا بتوانید راحت‌تر قرص‌ها را از هم تشخیص دهید.

گام دوم

بطری دارو‌های مایع را در یک کیسه نگه دارید، یا در جیب داخل کیف دستی خود قرار دهید. معمولا مامورین فرودگاه به‌جای گشتن با دست، به وسیله صفحه نمایش کیف‌ها را چک می‌کنند.

گام سوم

تمام داروهای مایع و ژل‌ها، که باید در دمای اتاق نگه‌داری شود و حدود ۱۰۰ گرم یا کمتر وزن دارند را در یک کیسه پلاستیکی کوچک نگه دارید. این کیسه را هنگام بررسی مامورین خارج کنید تا از دستگاه ایکس‌ری رد شود.

گام چهارم

داروهای مایع و ژل‌ها را که بیش از ۱۰۰ گرم هستند را در کیف بزرگ‌تری قرار دهید و به مامورین امنیتی اطلاع دهید که داروهای شما هستند تا اگر لازم بود با دست بررسی شوند.

گام پنجم

تمام داروهایی که باید در دمای پایین نگه‌داری شوند را در یک کیسه یخ عایق‌دار قرار دهید. به مامورین امنیتی در این‌باره نیز اطلاع دهید تا در صورت لزوم به صورت دستی بررسی شوند.

گام ششم

تمامی سرنگ‌ها را در یک محفظه سخت نگه دارید. چک کنید که روی تمامی داروها نوشته شده باشد که نیاز به تزریق با سرنگ دارند و هر دارو را با سرنگش در یک جا قرار دهید. به مامورین اطلاع دهید که چنین داروهایی دارید تا بتوانند چک کنند.

نکته

اگر قصد دارید مقدار زیادی دارو با خود حمل کنید که در بسته بندی خود قرار ندارند حتما به پزشک خود بگویید که برایتان یک تاییدیه بنویسد که دارو برای مصرف شخصی خودتان است.

هشدار

هیچوقت بیش از مقدار مصرفتان برای سفر، داروی بدون تجویز با خود به همراه نبرید مخصوصا اگر قصد دارید از کشور خارج شوید باید مقدار دارو برای دوره سفرتان معقولانه باشد.

منبع : usatoday

کلمات کلیدی : آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

آژانس مسافرتس میچکا آژانس هواپیمایی میچکا آژانس هواپیمایی میچکا مسافرتی مسافرت هواپیما قطار سفر ایران تور تورلحظه تورلحظه آخری آخری لحظه ترکیه پاریس فرانسه امارات دبی تور ارزان ارزان شیراز مشهد اصفهان مسکو روسیه ارمنستان ایران ایر آسمان کاسپین تابان زاگرس آتا قشم ایر معراج اترک نفت ایران ایر تور کیش ایر ساها ماهان