هتل مهینستان راهب،کاشان


خانه شاه یلانی مربوط به دوره قاجار – دوره پهلوی اول بوده و در کاشان، خیابان فاضل نراقی،مرکز محله درب باغ واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۸۴با شماره ثبت ۱۲۹۷به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. خانه شاه ‌یلانی در محلهْ درب‌ باغ که قدمت آن به اواسط عصر قاجاری مربوط می‌شود،ازجمله خانه‌های قدیمی کاشان است. این خانه دارای سه حیاط جدا ازهم به عنوان حیاط اندرونی، حیاط بیرونی و حیاط خدمه می‌باشد. مجموع خانه در دو طبقه و به صورت سه طرف ساخت در اطراف دو حیاط شکل گرفته است.مهمترین فضا‌های معماری بنا شامل دو سرداب،شاه‌ نشین،هشتی‌ ورودی،ایوان تابستانی،ایوان زمستانی و یک باد‌گیر است. بیشترین تزئینات خانه به ‌صورت قطار‌بندی و کاربندی به وسیلهْ نقاشی روی گچ در ایوان تابستانی به چشم می‌خورد. این خانه در سال  ۱۳۸۹  زیر نظر استاد معماری ایران آقای سید اکبر حلی مورد مرمت قرارگرفت و در سال ۱۳۹۳مرمت این بنا به اتمام رسید وبه عنوان اقامتگاه تاریخی با نام مهينستان راهب میزبان میهمانان گرامی می باشد.

ترکیب امکانات روز دنیا با فضای تاریخی این خانه اقامتی بسیار دلنشین را برای میهمانان فراهم آورده است. نزدیک بودن به اماکن تاریخی، گردشگری و بازارقدیمی جایگاه خاصی به این اقامتگاه داده است. خانه تاریخی مهينستان راهب از طرف سازمان میراث فرهنگی به عنوان لوکس ترین اقامتگاه تاریخی انتخاب شده است.

امکانات هتل:

کافی شاپ،رستوران،موسیقی زنده،گلهای تازه،نظافت روزانه اتاق،اینترنت بیسیم وایرلس(وای فای)،تلفن با خط مستقیم،سیستم اعلام حریق و اتش سوزی،تور های داخل شهری،حوض خانه.

سرویس ها:

پارکینگ خودرو،سرویس رختشویی و درمانی

هتل مهینستان راهب در کاشان واقع شده است 

تصاویر هتل مهینستان راهب کاشان :

اتاق غذاخوری*در اتاق شخصی*

اتاق غذاخوری*در اتاق شخصی*

لابی هتل

لابی هتل

لابی هتل

لابی هتل

نمای بیرونی هتل

نمای بیرونی هتل

اتاق های هتل

اتاق های هتل

اتاق های هتل

اتاق های هتل

اتاق های هتل

اتاق های هتل

  • آدرس سایت : http://www.msrhotel.ir/
  • نشانی :کاشان خیابان فاضل نراقی کوچه فرهنگ 31
  • رزرواسیون : 55452417/18 - 031
  • فکس : 55452419 - 031
  • ایمیل : Info@MsrHotel.ir