موزه فرش وضع بدی دارد!


موزه فرش وضع بدی دارد!

موزه فرش در شرایط فعلی به غمکده تبدیل شده است و وضعیت نگهداری فرش‌ها در خزانه آن بسیار بد است.

«سیدرضی حاج‌آقا میری» رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران، با انتقاد به چارچوب ماهیتیِ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:

ماهیت این سازمان از ابتدا درست تعریف نشده است. باور داریم که سیطره‌ی گردشگری قابل توجه و حائز اهمیت است، ولی سایر بخش‌ها را در هاله‌ای از ابهام قرار داده، درحالی که اشاعه‌ی آن‌ها باعث توسعه گردشگری می‌شود.

اگر اکنون صنعت فرش را در کنار صنایع دستی به سازمان میراث فرهنگی بدهیم اوضاع بدتر می‌شود. چون سازمان میراث فرهنگی الان هم نمی‌تواند از عهده صنایع دستی بربیاید. این حوزه‌ها باید جدا از هم باشند وگرنه هیچکدام به هدف نهایی نمی‌رسند.

وی با بیان اینکه اکنون موزه فرش در شرایط فعلی به غمکده تبدیل شده است، گفت:

بی‌توجهی سازمان میراث فرهنگی به این موزه مربوط به دولت امروز یا قبل نیست. درست یک سال قبل از انقلاب این موزه را نو تحویل گرفتیم و حالا ببینید چه ویرانه‌ای باقی مانده! حتی نتوانستیم آن را نگه داریم. در این وضعیت از خارجی‌ها هم دعوت می‌کنیم از مهم‌ترین مرکز فرش ایران دیدن کنند و فقط کافی است به سرویس بهداشتی این موزه هدایت شوند، آن وقت با یک افتضاح روبرو می‌شوند.

وی افزود که وضعیت نگهداری فرش‌ها در خزانه این موزه نیز افتضاح است. فرش‌ها در شرایط بد و در نور نامناسبی آویخته شده‌اند. ساختمان موزه رو به فرسودگی رفته است.

منابع : مهرنیوز

کلمات کلیدی : آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران -تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

آژانس مسافرتس میچکا آژانس هواپیمایی میچکا آژانس هواپیمایی میچکا مسافرتی مسافرت هواپیما قطار سفر ایران تور تورلحظه تورلحظه آخری آخری لحظه ترکیه پاریس فرانسه امارات دبی تور ارزان ارزان شیراز مشهد اصفهان مسکو روسیه ارمنستان ایران ایر آسمان کاسپین تابان زاگرس آتا قشم ایر معراج اترک نفت ایران ایر تور کیش ایر ساها ماهان