معامله با رعد و برق ؟


معامله با رعد و برق ؟

هنگامی که اکثر مردم فکر می کنند از رعد و برق، آنها فکر می کنم از رعد و برق مورب، نور، تیراندازی به زمین است. اما چه اتفاقی می افتد وقتی رعد و برق مسیر دیگری را می گیرد؟ دانشمندان در رصدخانه Arecibo پورتوریکو مطالعه پدیده رعد و برق وارونه (همچنین به عنوان "جت های غول پیکر" شناخته شده است) و نتایج آنها، آه، روشن است.

یک روز معمولی برای یک تندربلت معمولی

رعد و برق شروع می شود به شکل گرم، هوا مرطوب به سمت بالا حرکت می کند تا یک ابر ماهواره ای شکل بگیرد و همچنان به همان اندازه که هوا بیشتر به سمت بالا حرکت می کند رشد می کند. همانطور که ابر رشد می کند و حرکت می کند، اصطکاکی از جریان سریع جریان و در حال سقوط باعث ایجاد هزینه های الکتریکی در آن می شود. قطرات آب و مولکول های یخ شروع به تشکیل هوای مرطوب می کنند و وزن آنها افزایش می یابد و آنها را به طرف پایین ابر می کشد که در آن به انباشت هزینه های منفی افزوده می شود. همانطور که این فرایند اتفاق می افتد، هزینه های مثبت شروع به ساخت در نزدیکی بالای ابر می کنند.

رعد و برق نزولی زاویه ای هنگامی رخ می دهد که انرژی کافی در انتهای ابر جمع می شود و آن را آزاد می کند و به سمت زمین حرکت می کند، که توسط پروتون ها در زمین جذب می شود. در غیر این صورت، این الکترونها که در معرض انفجار هستند، درون ابر قرار دارند. پس از آن آنها به سمت بالا حرکت می کنند و پس از وارد شدن به محیط بالادستی ابر، خنثی می شوند. رعد و برق در حال رانندگی یک استثناء نادر با این قوانین است.

رعد و برق با یک جریان غرق

Climatologists فرض می کنند که رعد و برق و رعد و برق در نتیجه بادهای بسیار قوی است که فشارهای مثبت را از ابر دور می کند و به این ترتیب رعد و برق باعث تغییر رها می شود. این پیچ ها می توانند به دور سفر کنند! در حقیقت، آنها ممکن است آن را به فضای بیرونی تمام کنند تا اگر برای یونوسفر زمین نبود، در حدود 50 مایلی از سطح زمین قرار داشته باشد. پروتون ها در یونوسفر مانند پروتون ها در ابرها عمل می کنند و بارگیری های منفی پیچ ها را لغو می کنند.

با توجه به باد های زیاد مورد نیاز برای تولید رعد و برق وارونه، دانشمندان بیشتر احتمال دارد که این پدیده را در طی طوفان در مناطق گرمسیری مشاهده کنند، نسبت به سایر نقاط جهان. حتی در این شرایط، آنها نادر هستند. در حقیقت، فقط تعداد انگشت شماری همیشه در فیلم گرفتار شده اند. همانطور که گفته می شود، "رعد و برق هرگز دو بار اعتصاب می کند"، اما به نظر می رسد که هر کسی خوش شانس خواهد بود تا یک نگاه اجمالی از رعد و برق به عقب و حتی یک بار.

منبع : curiosity

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

معامله رعد و برق معامله با رعد و برق