مشهور ترین دیوارهای جهان


دیوارهای مشهور دنیا

 

 

از وقتی بشر شروع به ساختن شهرها و خانه ها کرد همیشه دیوار را به عنوان محافظی در برابر دشمنان و حیوانات و با برای تعیین مرز بندی می ساخته است. کم کم انسان ها استفاده های دیگری از دیوار کردند مثلا برای اینکه جاذبه ای دیدنی به شهر اضافه کنند شروع به ساختن دیوار کردند و یا برای بزرگداشت کسی برای او دیواری ساختند. در دنیا بعضی از دیوارهای مشهوری هستند که به معروفیت جهانی دست پیدا کرده اند می خواهیم تعدادی از آن ها به شما معرفی کنیم، با آژانس مسافرتی میچکا همراه باشید.

 

دیوار بزرگ چین

عده ای اعتقاد دارند که دیوار بزرگ چین از ماه دیده می شود. این دیوار یکی از معروف ترین دیوارهای دنیا است و کمتر کسی است که آن را نشناسد. ساخت و بازسازی آن مربوط به قرن ۵ و ۱۶ ام قبل از میلاد است، در آن زمان برای اینکه از مرزهای امپرتوری در مقابل قبیله های شمالی محافظت کنند این دیوار را ساختند. اما آنچه که ما امروز از دیوار چین می بینیم در سلسله مینگ ساخته شده است. طول کلی این دیوار با همه شاخه ها خود حدود ۵۵۰۰ متر است و بزرگ ترین حائل دست ساز است.

 

 

دیوار برلین

دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ در هنگام جنگ سرد در آلمان ساخته شد. آلمان شرقی برای اینکه از فرار مردمش به غرب شهر جلوگیری کند این دیوار را در وسط برلین ساخت و موفق شد به خواسته خود برسد. ۵۰۰۰ نفر تلاش کردند که از آن فرار کنند به همین دلیل تعدادی از آن ها کشته شدند، در سال ۱۹۸۹۹ پس از سقوط شوروی این دیوار هم از بین رفت. امروزه بر روی باقی مانده های این دیوار نقاشی های زیبایی کشیده شده که به عنوان موزه شناخته می شود و افراد زیادی به تماشای نقاشی های آن می نشینند.

 

 

دیوار غربی

دیوار غربی که به نام دیوار ندبه هم شناخته می شود در شهر قدیمی اورشلیم قرار دارد. این دیوار حدود ۱۹ سال قبل از میلاد درست شد اما قسمت هایی از آن را در قرن هفتم کامل کردند. برای مردم مکانی مقدس است و قسمت هایی از غرب دیوار باقی مانده هایی از عبادتگاهی مقدس است.

 

 

دیوارهای تروا

دیوارهای تروا در شمال غربی ترکیه قرار دارد و در قرن سیزدهم قبل از میلاد بنا شده اند.از قدیمی ترین دیوارهایی هستند که همچنان سالم باقی مانده  اند و گردشگران زیادی از آن ها بازدید می کنند. جاییکه این دیوارها در آن قرار دارد دارای ارزش تاریخی زیادی است. دلیل ساخت این دیوار این بوده که از تروای افسانه ای محافظت شود، ساکنان این شهر موفق شدند با این دیوار ۱۰ سال در برابر محاصره شهر مقاومت کنند.

 

 

دیوار هادریان

دیوار هادریان بین کشورهای اسکاتلند و انگلستان قرار دارد. رومن ها برای اینکه از ورود قبایل اسکاتلندی به کولونی خود بریتانیا جلوگیری کنند این  دیوار را ساختند. دیوار هادریان باستانی از جنس سنگ و کلوخ است، در قرن دوم پس از میلاد مسیح درست شده و از دریای ایرلند تا دریای شمال امتداد می یابد. طول آن ۷۳ مایل و طولانی ترین دیوار اروپا است. امروز فقط قسمت هایی از آن را می توان دید اما با این وجود گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند.