ماکائو


 

ماکائو (Macau) مانند هنگ کنگ یک منطقه خود مختار ویژه اداری و تجاری است که هم اکنون به چین تعلق دارد و تا سال 1999 جزو قلمرو کشور پرتغال محسوب می شد. اولین بار پرتغالی ها در قرن 16 میلادی به این منطقه آمدند و از سال 1887 رسما ماکائو مستعمره پرتغال شد .

 


کلیسای سنت پائول

 

ماکائو مکان بسیار جالبی برای توریست ها است، با کلیسا ها، معابد، قلعه ها و دیگر ساختمان های قدیمی که ترکیب جالب توجهی از شاخصه های کشور های چین و پرتغال را در خود دارند. یکی از دیدنی های جالبی که در ماکائو وجود دارد مجسمه بوداسف اولو کیتشـوره می باشد که در کنار دریا قرار دارد. همینطور خیابان ترسینا که در آن می توانید به بازار مخصوص آثار هنری، عتیقه و یا اجناس ارزان قیمت سری بزنید .

 


ونیز کوچک

 

یکی از دیدنی های خاصی که در ماکائو وجود دارد شوی خانه آب رقصان است که یک شوی خیره کننده و بسیار زیبا است که 250 میلیون دلار هزینه ساخت و اجرای آن شده .

بخش عظیمی از شبه جزیره ماکائو جز میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است که 25 ساختمان و مکان با شاخصه های فرهنگی و تاریخی را شامل می شود. به علاوه روستا های تایپا و کولِین و همچنین موزه های تاریخ و خانه های آن نیز از مکان های جالب توجه ماکائو هستند .

 


هتل بزرگ لیسبون

 

از تفریحات دیگری که در ماکائو وجود دارد بانجی جامپینگ از برج 233 متری ماکائو است که از نظر ارتفاع در جهان در رتبه دوم قرار دارد. همچنین دو ساحل شن سیاه و خلیج بامبو نیز برای شنا و تفریحات آبی از مکان های مورد علاقه گردشگران هستند . البته پیاده روی، دوچرخه سواری و بولینگ نیز از دیگر تفریحاتی هستند که در ماکائو انجام آن ها لذت بخش خواهد بود .

 


بانجی جامپینگ از برج 233 متری ماکائو