فرودگاه هیترو لندن


فرودگاه هیترو لندن

 

فرودگاه هیترو لندن Heathrow ، یک فرودگاه بین­ المللی مهم در بریتانیا، انگلیس، لندن و منطقه­ی Hillingdon می­باشد. Heathrow شلوغ­ترین فرودگاه در بریتانیا و همچنین شلوغ­ترین فرودگاه اروپا ازنظر رفت‌وآمد مسافر و ششمین فرودگاه جهان ازنظر مجموع رفت‌وآمد مسافر می­باشد. در سال  2015 به رکورد 75 میلیون مسافر دست‌یافت که افزایشی 2.2 درصدی نسبت به سال 2014 می­باشد.

به گزارش بازار بین المللی کار فرودگاه هیترو در فاصله­ ی 22 کیلومتری غربی نسبت به مرکز لندن قرارگرفته است و دو باند فرودگاه موازی شرقی-غربی به همراه چهار ترمینال فعال در محلی که 12.27 کیلومترمربع را پوشش می­دهد. فرودگاه متعلق به هولدینگ هواپیمایی  هیترو می باشد و زیر نظر آن فعالیت می­کند که خود متعلق به می ­باشد.

 

تصویر مرتبط

 

در سپتامبر 2012، دولت بریتانیا کمیته ­ی هواپیمایی که یک کمیته­ ی مستقل به ریاست آقای Hovvard Davies می­ باشد را برای ارزیابی گزینه­ های مختلف جهت افزایش ظرفیت فرودگاهی بریتانیا را تشکیل داد. کمیته، دو گزینه را برای گسترش هیترو در گزارش موقتی خود در سال 2013 به همراه یک گزینه ­ی سوم برای گسترش فرودگاه Gatwick را ارائه نمود. گزارش نهایی منتشرشده در 1 جولای 20155 باند سوم را به هیترو اضافه کرد.

 

بهترین فرودگاه های دنیا

 

چگونگی دسترسی

در 32 کیلومتری غربی نسبت به مرکز لندن ، فرودگاه واقع‌ شده و یکی از شلوغ­ترین و پیشرفته ­ترین فرودگاه­ های دنیا می­ باشد. با 190 هزار مسافری که هرروز وارد و خارج می ­شوند، Heathrow مسافران بین­ المللی را بیشتر از هر فرودگاه دیگری  در دنیا، سامان­دهی می ­کند.

قطارهای مختلفی از فرودگاه  به سمت لندن وجود دارد. قطار سریع­ السیر Heathrow سریع­ترین مسیر برای سفر به مرکز لندن می­باشد. قطارهای Heathrow هر پانزده دقیقه حرکت می­کنند و سفر به London Paddington حدود 15 الی 20 دقیقه زمان می­برد.