فرانسیسکو


سان فرانسیسکو - آمریکا

سان فرانسیسکو (San Francisco) شهری بزرگ در کالیفرنیاست که به داشتن محیط تپه ای و ناهموار، معماری سبک ویکتوریایی، چشم انداز زیبا، مه تابستانی و گوناگونی ستودنی فرهنگی و قومیتی معروف است.

پیش از ورود اروپائیان به این منطقه، اقوام سرخپوست اوهلون ساکن شبه جزیره سان فرانسیسکو بودند. اسپانیایی ها در قرن ۱۸ وارد شهر شدند و تا مدت ها حکومت را به دست داشتند تا اینکه در سال ۱۸۴۸ به دنبال ورود جویندگان طلا چهره و جمعیت شهر تغییر چشمگیری کرد.

سان فرانسیسکو - آمریکا
زندان آلکاتراز

سان فرانسیسکو به داشتن جاذبه های متنوع گردشگری معروف است از پل دروازه طلایی (یکی از عجایب هفت گانه دنیای امروز)، برج هرم ترانس امریکا (بلندترین ساختمان شهر) و پارک میدان آلامو (با فضای سبزی زیبا و خانه های معروف ویکتوریایی) گرفته تا خیابان لومبارد که رانندگی در آن تخصص مخصوص به خود را می خواهد!

سان فرانسیسکو - آمریکا
خیابان لومبارد

یکی دیگر از نقاطی که سان فرانسیسکو را جهانی کرده زندان آلکاتراز (یکی از مخوف ترین زندان های تاریخ ) است که امروز به صورت موزه در آمده و بر روی یک جزیره به همین نام واقع شده. در گذشته اگر کسی هم احیانا می توانست از دیوار زندان فرار کند کوسه های دریا در انتظارش بودند!

سان فرانسیسکو - آمریکا
پل درواز طلایی

کارهایی که می توانید در سان فرانسیسکو تجربه کنید عبارتند از تورهای یک روزه گردشگری، تماشای هنرهای نمایشی از تئاتر، باله و اوپرا گرفته تا کنسرت جاز، راک و موسیقی محلی و تماشای فیلم های کلاسیک نایاب در سینماهای قدیمی شهر مانند کاسترو.

در سان فرانسیسکو جشنواره های زیادی برگزار می شود مانند جشنواره شکوفه هاى آلو، جشنواره بين المللی فیلم سـان فرانسيسکو و جشن هاى سال نو چينی.

سان فرانسیسکو - آمریکا
برج هرم ترانس امریکا