شکار متوالی برای نپال


شکار متوالی برای نپال "Mad Honey"

در میان کسانی که در کشورهای غربی زندگی می کنند، نپال دارای شهرتی به عنوان یک مکان عرفانی، سرزمین مرزی بین دنیای مادی و قلمرو معنوی است. این صخره های کوهی از راه دور، یک تاریخ فوق العاده غنی و یک اکوسیستم منحصر به فرد از حیوانات و گیاهان است که در شرایط سخت زندگی می کنند.

و بالا در آن کوه ها، شما بزرگترین زنبور عسل در جهان پیدا کنید، سخت کار کردن گرده گل رادودنرده زیبا، اما مرگبار را به عسل قرمز عمیق تبدیل می شود که می تواند باعث توهم در کسانی که مصرف آن. این داستان افرادی است که زندگی خود را به خطر می اندازند.

سنت مرگ

Apis dorsata laboriosa، زنبور عسل Himalayan غول پیکر، کاملا به محیط بالادست خود متصل است. به طوری که در واقع، شما می توانید آن را در جای دیگری در جهان پیدا نکنید. در بالای صخره های بلند در شرق نپال، پرنده های عظیمی از این حشرات طولانی طولانی در گرده های درختان ردودندرون رنگارنگ رشد می کنند که هر بهار شکوفا می شود. آنها در اینجا با شکارچیان طبیعی زیادی روبرو نمی شوند، که میخک های خود را به طور مستقیم به صورت صخره ای ساخته اند. اما برای قرن ها، شکارچیان عسل از مردم کولونگ از این صخره ها و زنبورهای غول پیکر که آنها را نگه می دارد و تنها با نردبان های طناب آویزان، قطب های بامبو 25 پا و ایمان آنها به رانگکمی، روحیه نگهبان زنبورها و میمون ها مسلح هستند.

یکی از این شکارچیان - شاید آخرین در میان Kulung - Mauli Dhan است. مارک سینولت در یک نماینده National Geographic در ماه ژوئن سال 2017 با همراهی ماولی در یک سفر و کشف کرد که چرا این سنت در چنین ریسک بزرگی بود. دهها سال پیش، روان Rangkemi در رویا مولو دیدن کرد و او را به کارهایی که زندگی او را تعریف می کرد، فرا می خواند. اما شکار عسل فقط یک خواست معنوی برای او نیست. این کار عقب مانده است. او می گوید: "من خسته ام و نمی خواهم این کار را انجام دهم". "تنها دلیل اینکه من هنوز هم این کار را می کنم این است که من فقیر هستم و هیچ کس دیگر آن را انجام نخواهد داد." این فقط یک مسئله برای پیدا کردن جانشین دیگری نیست. Asdhan Kulung، دستیار Mauli، بیش از حد واجد شرایط برای این کار است، اما او نور سبز رویای سحر آمیز را دریافت نکرده است.

او می گوید: "بله، من می خواهم رویا داشته باشم، اما من آن را نداشتم و نمی دانم چرا. البته من می توانم عسل را برداشت کنم، اما دیگر مردم بدون رویای سعی کرده اند و بد چیزهایی برای آنها اتفاق افتاده است. پدرانشان مرده اند، فرزندانشان مرده اند، خانه هایشان افتاده اند و محصولاتشان شکست خورده اند و از این می ترسم. " ("خرافات" کوی استوی واندر ")

بر روی صخره، Synnott و رنان Ozturk، عکاس خود، تلاش برای حفظ با بقیه سفر. هر دو کوهنوردان دارای چاشنی هستند، اما وسایل مدرن آنها برای این کار مناسب نیستند. البته، لباس های پر زرق و برق پرنده ای آنها دقیقا به توانایی های صعودشان کمک نمی کند - و زنبورهای غول پیکر به زودی این لباس ها را در هر صورت سوراخ می کنند. در مقابل، مولی، کار خود را فقط با یک پارچه ای که روی دهانش پیچیده شده بود، انجام می داد و از نردبان طناب خارج می شد و با استفاده از دود از یک بسته ی ترشحی از چمن، به دنبال زنبورها می رفت. شما میتوانید در ویدیوی پایین این صفحه، خودتان را تماشا کنید. این یک کار باور نکردنی است، اما این نیز آسان است که ببینید که چرا این مرد 57 ساله مشتاق بازنشستگی است.

عسل مانند هیچ دیگر

اثرات روانشناختی عسل که از گل های گل گاوزبان ساخته شده است، در تاریخ به خوبی ثبت شده است، تا قرن پنجم قبل از میلاد. سربازان یونانی که از طریق ترکیه از راه بازگشت به ایران سفر می کنند، در حوزه ای زندگی می کنند که با زنبورها و عسل طلایی زندگی می کنند. اما طبق گفته مورخان یونان، با توجه به این شهد، با توجه به فرمانده قصابشان، "به طرز شگفت انگیزی تحت تاثیر قرار گرفتند ... به طوری که تحت یک طلسم قرار گرفتند" و "احساسات خود را از دست دادند و با استفراغ و خنثی شدن" را گرفتند. شما هنوز هم می توانید این "عسل" را در منطقه دریای سیاه ترکیه پیدا کنید، اما در نپال، آن را تنها در حد متوسط ​​است.

در یک گزارش معاونت سال 2016، دیوید کاپاررا با یک شکار عسل نپالی، این یکی از مردم گورونگ (همراه با Kulung مولوی دان) اشتباه گرفته است. معاون معاون وی، مسلما باید عسل را امتحان کند اما بر خلاف سربازان یونانی که بیش از حد زل میزنند، دوز قهوه ای توصیه می شود. او توضیح می دهد بسیار مشت بالا، شبیه به ماری جوانا، و در حالی که برخی از شکارچیان از بین رفته بود، هیچ کدام با استفراغ و تمیز کردن بود. در میان افرادی که در واقع در این منطقه زندگی می کنند، عسل به عنوان یک درد مضر برای آرتریت و سایر درد های مفصلی به کار می رود، اما اکثر آن ها در خارج از کشور برای استفاده تفریحی فروخته می شود. اما مگر اینکه یک شکارچی دیگر توسط Rangkemi کوه را هدایت کند، سال 2017 ممکن است سال گذشته باشد که عسل توسط دستهای انسان لمس شود.

منبع : curiosity

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

برای شکار متوالی نپال شکار متوالی برای نپال