شنزن


 

شنزن (shenzhen) یکی از پر جمعیت ترین شهر های چین است که در استان گوانگدونـگ در مجاورت هنگ کنگ ودر 100 کیلومتری جنوب گوانگژو، سومین شهر بزرگ چین قرار دارد. در سال 1979 شنزن به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شده و از آن زمان تا کنون پیشرفت های عظیمی در عرصه اقتصادی در این شهر به وجود آمده و جمعیت آن به 14 میلیون نفر رسیده است .

شنزن پارک های تفریحی موضوعی زیادی دارد که از دلایل اصلی جذب توریست ها به این شهر است .

 


منطقه مرکزی شهر

 

از بین این پارک ها می توانیم از، پنجره جهان (که شامل مقیاس کوچکی از برج ایفل، اهرام مصر، برج پیزا، تاج محل و دیگر جاهای دیدنی جهان است)،دهکده فرهگی و فولکلـور چینی و چین پر زرق و برق (که 300 هزار متر مربع وسعت دارد و دارای مدل های مینیاتوری مکان های معروف چین است)،پارک موضوعی دره خوشحالی (که حتی از دیزنی لند هنگ کنگ هم بزرگتر و بهتر است و رولر کوستر های هیجان انگیزش معروف هستند) و دنیای مینسک (پارک موضوعی نظامی) نام ببریم .

 


پارک موضوعی دره خوشحالی

 

غیر از پارک های موضوعی، پارک ها و باغ های زیبایی نیز در شنزن وجود دارند که شامل: پارک کوهستانی لیانوا، باغ گل دریاچه پریان، مرکز نمایشگاهی گل و گیاه شنزن (660هزار متر مربع)، باغ ملی منگرُو، پارک ملی کوهستان ووتانگ و چند پارک دیگر می شود .

از دیگر مکان های دیدنی شنزن موزه ها و گالری های آن هستند، مانند: دهکده رنگ روغن دافن، موزه هنر هی ژیانگ نینگ ، گالری طراحی و هنر او سی تی .

در شنزن چندین مکان مذهبی مانند معبد بودایی هُنگ فا، صومعه دُنگ شان، معبد چیوان تین هاو و مکان تاریخی مانند مقبره امپراطور یونگ سونگ، شهر باستانی ژینانگ، قلعه باستانی داپنگ و غیره دارد که دیدن آن ها خالی از لطف نیست . به غیر از همه ی این مکان های دیدنی و جذاب شما می توانید از سالن های کنسرت و تئاتر، کلوب های ماساژ و اسپا، گلف و سواحل زیبای شنزن نیز لذت ببرید .

 


پنجره جهان