شرط صدور مجوز ساخت هتل در عمارت


شرط صدور مجوز ساخت هتل در عمارت ثابت پاسال

تایید طرح ساخت هتل ۵ ستاره در محوطه «کاخ ثابت‌پاسال»، پس از بررسی در شورای فنی میراث‌ فرهنگی استان، مشروط به حفظ ساختمان اصلی و آلاچیق و حوضخانه جنوبی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهران اعلام کرد شرط صدور مجوز ساخت هتل در ثابت پاسال،  مشروط به حفظ ساختمان اصلی و آلاچیق و حوضخانه جنوبی است. 

رجبعلی خسروآبادی در ادامه گفت:

موضع صریح سازمان میراث‌ فرهنگی حفظ عمارت اصلی «ثابت‌ پاسال» است و در این‌باره چندین نوبت مکاتبه با شهرداری منطقه و شورای‌ عالی معماری و شهرسازی صورت گرفته است.

وی اعلام کرد که  از نظر شورای فنی میراث‌ فرهنگی استان تهران، مالک مکلف به ارائه تعهد محضری برای حفظ ساختمان اصلی و رعایت قوانین شهری و عرضه خدمات به گردشگران است. 

آنچه در شورای فنی استان مطرح شده و مورد تایید اعضا قرار گرفته، ساخت هتل حداکثر در حدود ۱۰ درصد از فضای کل محوطه اطراف ساختمان ثابت‌پاسال است که این امر باید با نظارت کامل میراث‌ فرهنگی در تمام مراحل ساخت و اجرا صورت گیرد.

منابع : دنیای اقتصاد

توییتر -  گوگل پلاس

کلمات کلیدی:آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

هتل خانه