سیدنی


سیدنی - استرالیا

سیدنی (Sydney) بزرگترین، قدیمی ترین و بین المللی ترین شهر استرالیاست و به عنوان یکی از زیباترین و بهترین شهرهای دنیا برای زندگی شناخته می شود. زندگی در سیدنی ۵۰۰۰ سال قبل از ورود اولین اروپایی ها به منطقه شروع شد. زندگی ساکنین اولیه سیدنی رازی سر به مهر است اما تاریخ فعلی آن از اوایل قرن ۱۸ با سفر بریتانیایی ها به استرالیا آغاز می شود.

سیدنی - استرالیا
پل بندر سیدنی

جاذبه های اصلی سیدنی عبارتند از: پل بندر سیدنی، خانه اوپرا سیدنی، بندر دارلینگ، پارک المپیک، پارک لونا، برج سیدنی (بلندترین ساختمان شهر)، کلیسای مریم مقدس، باغ های گلی سلطنتی، موزه و گالری های متعدد مانند موزه استرالیا، موزه ملی دریایی استرالیا، گالری هنری اِن اِس دابلیو، و موزه هنرهای معاصر سیدنی.

حیات وحش در سیدنی منحصر به شبه قاره اقیانوسیه است و حیواناتی که در نقاط دیگر دنیا نمی توان دید. برای یک عکاسی منحصر به فرد و خاطره انگیز توصیه می کنیم حتما از باغ وحش تارونگا، پارک حفاظتی کوالا، آکواریوم سیدنی و پارک حیات وحش فِتِردیل دیدن کنید.

سیدنی - استرالیا
خانه اوپرا سیدنی

در سیدنی می توانید تجربه های گوناگون و منحصر به فردی داشته باشید، مانند: پرواز بر فراز بندر سیدنی، تماشای مهاجرت نهنگ ها، تماشای کانگوروها که در پارک های طبیعی آزادانه زندگی می کنند، شنا در سواحل زیبای سیدنی، دوچرخـه سوارى در طبیعت، سوارى با قایق های پارویی کایاک و کنو، موج سواری، ماهیگیری، بازی های ورزشی فصلی مانند راگبی در زمستان و کریکت در تابستان، پیاده روی در اقصی نقاط شهر، اسکیت و تماشای هنرهای نمایشی و فیلم های سینمایی در سالن های مجلل و پیشرفته سیدنی.

سیدنی - استرالیا
باغ وحش تارونگا

در سیدنی فستیوال های زیادی برگزار می شود از جمله فستیوال سیدنی (یک فستیوال فرهنگی عظیم با اجرای موسیقی به سبک های مختلف از کلاسیک گرفته تا جاز)، جشنواره سال نو چینی و فستیوال فیلم های فرانسوی سیدنی.

سیدنی - استرالیا
آکواریوم سیدنی