سنگاپور


 

سنگاپور (Singapore) دولت شهری در جنوب شرقی آسیا است که در سال 1819 توسط انگلیسی ها به عنوان مستعمره بنا نهاده شده است، این کشور بعد از استقلال توانسته است به یکی از موفق ترین کشورها و شلوغ ترین بنادر جهان تبدیل شود .

 


درختان خورشیدی

 

این شهر مملو از آسمان خراش ها و مترو های مدرن است و فرهنگ آن نیز تحت تاثیر فرهنگ چینی، مالایی و هندی می باشد که آب و هوایی استوایی دارد. به علاوه غذاهایی خوشمزه و زندگی شبانه بسیار پر جنب و جوشی دارد که همه این ها باعث شده است این باغ شهر مبدل به یک مقصد عالی برای گردشگران شود .

آب و هوای سنگاپور غیر از زمانی که باران می بارد آفتابی است و تغیرات فصلی خاصی ندارد، به همین دلیل همیشه می توان به آن سفر کرد و از مراسم جشن های مختلف آن مانند سال نو میلادی و چینی، فستیوال قایق اژدها، عید فطر مسلمانان در ماه رمضان و مسابقات فرمول وان لذت برد .

 


محله چینی ها

 

در سنگاپور می توانید برای آشنایی با دیگر فرهنگ ها و همچنین لذت بردن از غذای آن ها به محله چینی ها، هند کوچک و کامپونگ گلام (محله مالایی ها و اعراب) سر بزنید و همچنین برای بازدید از موزه ها و ساختمان های تاریخی می توانید به منطقه براس باسا بروید .

باغ وحش سنگاپور، سافاری شبانه، باغ پرندگان، باغ های گیاهشناسی و ذخیره گاه طبیعی بوکیت تیما (که تنوع گیاهی آن از تمام آمریکای شمالی بیشتر است) از دیگر دیدنی هایی هستند که نباید از دست بدهید. برای خرید نیز می توانید به خیابان آرچرد،باگِس و مارینا بِی بروید .

 


باغ وحش سنگاپور

 

از دیگر فعالیت های جالب توجه که میتوانید در سنگاپور انجام دهید می توان به بازی گلف، موج سواری، غواصی،اسکیت روی یخ و اسکی روی برف اشاره کرد .

 


باغ پرندگان سنگاپور