سفری کوتاه به میانمار


سفری کوتاه به میانمار

میانمار کشوری با تنوع مذهبی بسیار، بناهای تاریخی و معابد با شکوه است. با میچکا همراه باشید تا نگاهی اجمالی به این کشور زیبا داشته  باشیم.

بسیاری از گردشگران، آسیا را به عنوان یک قاره نمی‌دانند، بلکه آن را به مانند  قلبی می‌دانند که ضربان آن از کشور به کشور و شهر به شهر نشات می‌گیرد و می‌تپد. «میانمار» (Myanmar) کشوری در آسیای جنوب شرقی و پایتخت آن «نایپیداو» (Naypyidaw) است. نزدیک به ۸۹ درصد از مردم این کشور پیروآیین بودا هستند و بقیه آنان مسیحی، مسلمان و از مذاهب دیگرند. با ما  همراه باشید تا در ادامه سفری کوتاه به این کشور داشته باشیم.

میانمار از لحاظ جغرافیایی با کشورهای چین، تایلند و بنگلادش همسایه است و سه رشته کوه اصلی در آن به هیمالیا ختم می‌شود.

معابد پر زرق و برق، خیابان‌های شلوغ با فروشندگان خیابانی و افسران پلیس و آماده به خدمت در میانمار، شهرهایی چون مومبای (Mumbai)هند، بانکوک (Bangkok) تایلند و کوالالامپور (Kuala Lumpur) مالزی را در ذهن تداعی می‌کند.

شاید این شهرها با میانمار شباهت بسیاری داشته باشند ولی در عین حال تفاوت‌های چشم‌گیری دارند. مواردی از جاذبه‌های گردشگری پربازدید در این کشور باستانی را در زیر معرفی می‌کنیم.

۱. معابد باگان (Bagan Temple)

۳. کوه پوپا (Mount Popa)

۴. معبد شوییدگون‌ (Temple Shwedagon) 

۵. دریاچه اینله (Inle lake)

۶. پل یو بین (U Bein)

منبع : safari254

کلمات کلیدی : آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

میچکا میانمار چین