سایت جهانی تخت سلیمان


سایت جهانی تخت سلیمان

نشست بررسی روند استحکام بخشی ایوان غربی تخت سلیمان (ایوان خسرو) با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، فرهاد عزیزی مدیر کل امور پایگاه‌های جهانی، پروفسور یگر، محمد فتحی مدیر پایگاه تخت سلیمان به همراه تعدادی از کارشناسان ارشد پایگاه‌های جهانی تخت سلیمان و ارگ بم برگزار شد.

پرفسور یگر به عنوان یکی از اساتید دانشگاه درسدن آلمان که از سال ۲۰۱۱ با مجموعه‌های جهانی تخت سلیمان و ارگ بم همکاری دارد در این نشست به ارائه گزارش عملکرد تیم آلمانی در رابطه با اقداماتی که در محوطه جهانی تخت سلیمان انجام شده پرداخت. همچنین در این نشست مجموعه فعالیت‌هایی که قرار است کارشناسان ایرانی با همکاری دانشگاه درسدن در ارگ بم، میدان نقش جهان اصفهان و شوشتر در آینده انجام دهند مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین تفاهم همکاری مشترک بین سازمان میراث فرهنگی و دانشگاه درسدن آلمان در خصوص استحکام بخشی ایوان غربی تخت سلیمان که از شاخص ترین بناهای این مجموعه با دو دوره معماری ساسانی و ایلخانی است به مدت ۵ سال تمدید شد.

منبع : مهر نیوز

کلمات کلیدی : آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

جهانی سایت تخت سلیمان سایت جهانی تخت سلیمان تمدید تفاهم نامه استحکام بخشی سایت جهانی تخت سلیمان