سامویی


سامویی - تایلند

سامویی (Samui) نام جزیره ای در خلیج تایلند است که در ۷۰۰ کیلومتری جنوب بانکوک واقع شده. جزیره ای زیبا و سرشار از گوناگونی، با جمعیتی ۴۰ هزار نفری که ۹۰ درصدشان به کار گردشگری مشغول هستند.

سواحل سامویی از درختان نخل و نارگیل پوشیده شده و در مرکز آن تپه های گرانیتی با دامانه هایی مملو از جنگلی های باران زا قرار دارند.

سامویی - تایلند
سواحل سفید در سامویی

سامویی از دهه ۹۰ تا کنون به دومین جزیره پرطرفدار تایلند بدل شده چرا که بهشتی است از زیبایی های طبیعی، با سواحل شنی سفید، صخره های مرجانی چشم نواز، برکه های وسوسه انگیز، آبشارهای دلفریب، درختان نارگیل رقصان و آب صاف زلال.

سامویی - تایلند
غواصی در جزیره سامویی

سواحل مدرن و با امکانات و نسبتا خلوت و ساکت دو جاذبه اصلی سامویی هستند.

البته علاوه بر دراز کشیدن در ساحل و لذت بردن از مناظر کم نظیر جزیره، می توان به فعالیت های دیگری نیز پرداخت از جمله: بازدید از صخره های سنگی جالب توجه، صخره های مرجانی، باغ پروانه ها، مزرعه مار، نمایش میمون ها، معابد بودایی (که در یکی از آن ها یک راهب مومیایی به نمایش عموم گذاشته شده)

سامویی - تایلند
فیل سواری

خانه کهن (یک خانه ۲۰۰ ساله به سبک چینی)، باغ وحش ببرها، موزه حشرات، باغ زیبایی به نام باغ اسرار آمیز، کمپ فیل ها (که در آن می توان فیل سواری هم کرد) و آکواریوم بزرگ جزیره (که انواع ماهی های رنگارنگ، لاک پشت و سایر موجودات دریایی در آن به نمایش گذاشته شده اند).

فعالیت های پرطرفدار توریستی نیز از تنوع زیادی برخوردارند: از ورزشی های آبی مانند غواصی گرفته تا امتحان کردن غذاهای دریایی مخصوص.

سامویی - تایلند
آبشار نا میانگ