ریپ


سیم ریپ - کامبوج

سیم ریپ (Siem Reap) در شمال کامبوج قرار گرفته و گذرگاه اصلی پارک باستان شناسی آنگکور است. بیشتر مردم برای دیدن پارک باستان شناسی آنگکور به اینجا می آیند ولی خود شهر نیز دیدنی های خود را دارد مانند موزه ملی آنگکور، مزرعه ابریشم آنگکور، انجمن صنایع دستی آنگکور، گالری مک درموت (نمایشگاه عکاسی). معابد اطراف شهر مانند وات پری پروم رات (با قدمتی ۵۰۰ ساله)، وات پری انکوسا، وات پولانکا و وات بو.

سیم ریپ - کامبوج
پارک باستان شناسی آنگکور

از بین کارها و فعالیت هایی که در سیم ریپ می شود انجام داد می توان به کلاس های سفال، نقاشی، آشپزی رفت و یا دیدن اجراها و کارهای فرهنگی در تئاتر آسپارا، استیج بامبو و دهکده فرهنگی کامبوجی ها لذت برد.

سیم ریپ - کامبوج
موزه ملی آنگکور

یکی از سرگرمی های سیم ریپ معمای فرار بزرگ است جایی برای تفریح که با دوستان و خانواده به داخل اتاقی بسته می روید و باید معماها و پازل هایی را برای بیرون آمدن حل کنید. فستیوال های سیم ریپ هم عبارتاند از فسـتيوال عکاسی آنگکور، فسـتيوال آب ( به همراه مسابقه قایق سواری) و فستیوال سالانه عروسک های خیابانی.

سیم ریپ - کامبوج
وات پری پروم رات

در این شهر رفتن به مراکز ماساژ، تور دوچرخه سواری، تور موتور سواری و موتور چهار چرخ، بازی فوتبال، مینی گلف، تیراندازی، ماهیگیری، شنا و کلاس های یوگا را فراموش نکنید.

سیم ریپ - کامبوج
فسـتيوال آب