راهنمای سفر به انگلستان


راهنمای سفر به انگلستان

 

 

 

انگلستان، یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیا است. به خصوص شهر لندن، یکی از شهرهای دنیا است که بیشترین گردشگر و بازدید‌کننده را به سوی جذابیت، تاریخ و فرهنگ خود می‌کشاند. شهرهای کوچک‌تر این کشور نیز مانند آکسفورد و باث (Bath)، شگفت‌انگیز و دیدنی هستند و جمعیت کمتری دارند. شهر لیورپول دارای تاریخچه‌ای غنی در موسیقی و محل تولد گروه بیتلز (The Beatles) است. حومه و ییلاقات اطراف شهر، دیدنی‌های شگفت‌انگیز و طبیعت بی‌نظیری دارند. برای آشنایی بیشتر با این کشور و جاذبه‌های گردشگری آن، با آژانس مسافرتی میچکا همراه باشید.

انگلستان جاذبه‌های گردشگری متعدد و فعالیت‌های تفریحی بی‌شماری را به گردشگران عرضه می‌کند. با وجود این، فراموش نکنید که این کشور با هزینه‌های بالا و واحد پول ارزشمندش، یکی از مقاصد گردشگری گران، محسوب می‌شود. پس در سفر به انگلستان، باید بیشتر صرفه‌جویی کنید. هر چه از لندن فاصله بگیرید، هزینه‌ها به طور محسوسی کاهش پیدا می‌کنند. البته بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی این کشور، خارج از پایتخت قرار دارند.

 

هزینه‌های معمول در سفر به انگلستان

هزینه‌های اقامت

هاستل‌ها معمولا هزینه‌ای معادل ۲۰ تا ۴۰ پوند استرلینگ (۱۲۲,۱۲۱ تا ۲۴۴,۲۴۲ تومان) برای یک شب و به ازای یک اتاق دارند. این هاستل‌ها امکانات خوبی در اختیار گردشگران می‌گذارند و هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید معمولا شامل اینترنت رایگان، صبحانه، یک اتاق مشترک، تلویزیون و امکانات رخت‌شویی است. هتل‌های ارزان‌قیمت نیز این امکانات را در اختیار شما می‌گذارند و هزینه‌ی آنها از شبی ۷۰ پوند (۴۲۷,۴۲۳ تومان) به ازای هر اتاق دوتخته، شروع می‌شود. اجاره‌ی آپارتمان نیز قیمت مشابهی دارد.

 

هزینه‌های خورد و خوراک

شما حتی در لندن هم اگر در انتخاب خود دقت کنید، می‌توانید با هزینه‌های پایین‌تر غذا بخورید. چیپس و ماهی (Fish and chips) و کباب از غذاهایی هستند که بیشتر از ۲ یا ۳ پوند (۱۲,۲۱۲ یا ۱۸,۳۱۸تومان) قیمت ندارند. غذاهای آسیایی و هندی نیز ۶ پوند (۳۶,۶۳۶ تومان) قیمت دارند و برای وعده‌ی ناهار می‌توانید آنها را خریداری کنید. هزینه‌ی مواد غذایی یک هفته‌ی شما حدود ۴۵ پوند (۲۷۴,۷۷۲ تومان) خواهد شد. اما توجه داشته باشید که صرف غذا در یک رستوران شیک، به شدت هزینه‌های شما را افزایش خواهد داد یعنی به ازای هر وعده‌ی غذایی که در رستوران میل می‌کنید، باید در حدود ۲۲ پوند (۱۳۴,۳۳۳۳تومان) بپردازید.

 

 

هزینه‌های حمل و نقل

در انگلستان، راه‌آهن ملی (National Rail) گران‌قیمت است، فرقی نمی‌کند که چه مسافتی را طی کنید. این مسئله‌ای است که همواره موجب گله و شکایت شهروندان است. سفری از لندن به لیورپول، ۲۵ پوند (۱۵۲,۶۵۱تومان) هزینه دارد که این مبلغ در ساعات شلوغ و پر‌رفت‌و‌آمد (اواسط روز) به ۱۳۰ پوند (۷۹۳,۷۸۶ تومان) نیز می‌رسد. در صورتی که از قبل بلیط رزرو کنید، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. ارزان‌ترین راه برای رفت‌و‌آمد، استفاده از مگاباس (Megabus) است که کرایه‌ی آن از حدود ۱ پوند (۶,۱۰۶ تومان) شروع می‌شود. البته برای استفاده از این وسیله‌ی ارزان‌قیمت، باید حداقل یک ماه قبل، برای مسیر‌های پر‌رفت و‌آمد، جا رزرو کنید.

 

هزینه‌ی فعالیت‌های تفریحی و گردشگری

بیشتر این فعالیت‌ها در انگلستان ارزان هستند. بازدید از موزه‌ها در سراسر این کشور رایگان است. نرخ ورودی کاخ‌ها و سایر جاذبه‌های گردشگری در حدود ۱۰ پوند (۶۱,۰۶۰ تومان) است. ورودی برج لندن ۲۵ پوند (۱۵۲,۶۵۱تومان) است. تورهای فعالیت‌های تفریحی دیگری از جمله دوچرخه‌سواری و بازدید از آثار باستانی نیز معمولا یک روز طول می‌کشند و ۷۷ پوند (۴۷۰,۱۶۶ تومان) قیمت دارند.

 

 

نکته‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

از موزه‌های رایگان بازدید کنید

در همه‌ی شهر‌های انگلستان، بازدید از موزه‌های عمومی، رایگان است. بازدید از موزه‌ها، بهترین راه برای شناختن هنرمندان تاثیرگذار یک کشور و آشنایی با فرهنگ و تاریخ ملت‌ها است. با رفتن به موزه می‌توانید یک روز بارانی را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، بگذرانید.

از کارت‌های تخفیف مخصوص رستوران‌ها استفاده کنید

کارت Taste of the UK نزدیک به ۵۰ درصد تخفیف را به گردشگران در رستوران‌های منتخب ارائه می‌کند. برای گرفتن این کارت نیازی نیست که شهروند انگلستان باشید و هزینه‌ی ماه اول عضویت، نادیده گرفته می‌شود. این یک موقعیت ایده‌آل برای ۹۹ درصد مسافران انگلستان است.

در کافه‌های محلی، غذا بخورید

غذا خوردن در انگلستان می‌تواند هزینه‌های سنگینی را به شما تحمیل کند. برای اجتناب از پرداخت هزینه‌های اضافی و صرفه‌جویی می‌توانید از غذاهای ارزان‌قیمت کافه‌های محلی استفاده کنید. اکثر کافه‌های محلی معمولا غذا هم سرو می‌کنند و در آنجا شما با پرداخت مبلغی کمتر از ۱۰ پوند (۶۱,۰۶۰ تومان) می‌توانید یک وعده غذا نوش جان کنید. به علاوه، حضور در کافه‌ها، فرصت مغتنمی برای گفت‌و‌گو با مردم و آشنایی با فرهنگ عامه است.

از فروش ویژه‌ی وعده‌های ناهار استفاده کنید.

روش دیگر برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر این است که فقط وعده‌های ناهار را در رستوران میل کنید. رستوران‌ها، معمولا تخفیف‌های خوبی برای وعده‌های ناهار در نظر می‌گیرند. پس ناهارتان رادر رستوران میل کنید و شام را خودتان بپزید.

از کلیساهای جامع، دیدن کنید

ورود به بسیاری از کلیساهای جامع در انگلستان، رایگان است. این یک فرصت شگفت‌انگیز برای دیدن بسیاری از بناهای تاریخی و معماری مربوط به قرون ۱۵ تا ۱۹ میلادی است.

بلیط‌های مورد نیاز خود را از قبل رزرو کنید

همه‌ی بلیط‌هایی که برای حمل‌و‌نقل در شهر نیاز دارید، از قبل رزرو کنید حتی اگر قصد ندارید از آن استفاده کنید. با انجام این کار و با کمی برنامه‌ریزی، کرایه‌ها در حدود ۲ پوند (۱۲,۲۱۲تومان) خواهند بود. Megabus، نه تنها اتوبوس بلکه امکان مسافرت با قطار را در سراسر انگلستان فراهم می‌کند و بهترین وسیله برای سفری ارزان داخل این کشور است.

در یک باغ یا باغچه، چادر بزنید

می‌توانید به سایت Camp in My Garden سری بزنید و باغچه یا حیاطی را برای اجاره کردن، انتخاب کنید. در این صورت به طور رایگان یا با پرداخت هزینه‌ی ناچیز، در حدود ۳ پوند (۱۸,۳۱۸ تومان)، می‌توانید در باغ یا حیاط یکی از محلی‌ها چادر بزنید و اقامت کنید. این کار در انگلستان بسیار رایج است.

 

بهترین جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های انگلستان

شهر لندن

نمی‌توانید به انگلستان سفر کنید و بدون دیدن شهر زیبای لندن، برگردید. با وجود این که برای لذت بردن از این شهر باید هزینه‌های گزافی را بپردازید. بسیاری از اماکن تفریحی مانند کافه‌ها، رستوران‌ها و تئاتر‌ها، برای شما گران تمام می‌شوند. اماکن دیدنی و بناهای تاریخی متعددی در این شهر وجود دارد که از دیدن آنها لذت خواهید برد. اما اگر نتوانستید به لندن سفر کنید، نگران نباشید، شهرهای دیگر انگلستان نیز ارزش دیدن خواهند داشت.

 

کاخ باکینگهام

این کاخ، اقامتگاه اصلی خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا و یک عمارت باشکوه است. اطمینان حاصل کنید که در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه‌ی صبح که هنگام جابجایی نگهبانان است، در آنجا حضور دارید.

 

بازدید از برج لندن

در این قلعه می‌توانید جواهرات سلطنتی و نگهبانان تیپیکال برج لندن را ببینید و از جایی که مشهورترین زندانیان انگلستان نگه‌داری می‌شدند، بازدید کنید. البته توجه داشته باشید که هزینه‌ی بازدید از این قلعه، ۲۵ پوند (۱۵۲,۶۵۱ تومان) است و مسیرهای آن طولانی است. پس، از قبل برنامه‌ریزی کنید.

 

 

بازدید از موزه‌ها

بازدید از موزه‌ها در سراسر این کشور، رایگان است و بسیاری از آنها نیز در زمره‌ی بهترین موزه‌های جهان قرار دارند. بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، می‌توانید با تاریخ و فرهنگ این کشور آشنا شوید. از میان موزه‌های این کشور، می‌توان Tate Modern و City Museum در لندن را نام برد.

 

 

استون‌هنج

استون‌هنج، قدیمی‌ترین سازه‌ی ساخت دست بشر است که در سالزبری (Salisbury) قرار دارد. قدمت این اثر به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد، باز می‌گردد. توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید از این تخته‌سنگ‌ها بالا بروید. این سازه‌ی با‌شکوه، منظره‌ی شگفت‌آوری ساخته که هر بیننده‌ای را به فکر فرو می‌برد. استون‌هنج چطور ساخته شده‌است؟

 

 

کورنوال (Cornwall)

کورنوال، تپه‌های متعدد، دریاچه‌های زیبا، دهکده‌های کوچک و مسیرهای پیاده‌روی شگفت‌انگیزی دارد که آن را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب انگلیسی‌ها در فصل تابستان تبدیل کرده‌است.

 

 

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه‌های متعددی در شهر آکسفورد وجود دارند که همگی زیبا هستند. می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی ناچیز، از بیشتر آنها دیدن کنید از جمله جایی که فیلم هری پاتر، فیلم‌برداری شده‌است. دانشگاه آکسفورد یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است.

 

 

شهر لیورپول

این شهر، موزه‌های تماشایی متعددی دارد اما مهم‌ترین دلیلی که باید به خاطر آن به لیورپول سفر کنید، قدمت و تاریخچه‌ی این شهر در موسیقی و به خصوص گروه بیتلز است. علاوه بر موسیقی، این شهر دارای تاریخی غنی و پربار است. پس آن را دست کم نگیرید.

 

 

شرکت در فستیوال‌ها

انگلستان به داشتن فستیوال‌ها و جشنواره‌های متعدد به خصوص در طول فصل تابستان، شهرت دارد. یکی از این جشنواره‌های مشهور که شرکت در آن خالی از لطف نیست، جشنواره‌ی گلاستونبوری (Glastonbury) است. جشنواره‌های تابستانی و بزرگ زیادی در انگلستان برگزار می‌شود که قبل از سفر می‌توانید درباره‌ی آنها تحقیق کنید.

 

 

بازدید از منطقه‌ی Lake District

این منطقه که در شمال انگلستان قرار دارد، مکانی ایده‌آل برای قایق‌رانی در دریاچه و پیاده‌روی در مسیرهای کوهستانی است. این مکان، یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب و البته شلوغ در فصل تابستان است.

 

 

شهر باث (Bath)

این شهر، نامش را از حمام‌های معدنی مشهوری که دارد، گرفته‌است. یک حمام رومی قدیم در این شهر قرار دارد که به خوبی حفظ و نگه‌داری می‌شود. این حمام، مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری این شهر است. البته دیدن کلیسا و رودخانه‌ی این شهر نیز خالی از لطف نخواهد بود. گرچه سفر به شهر باث، کمی برایتان گران تمام می‌شود اما ارزش هزینه کردن دارد.

 

 

خانه‌ی Chatsworth

این بنا که در سال ۱۵۴۹ برای دوک و دوشس دوون‌شر (Devonshire) ساخته شده‌بود، در دربی‌شر (Derbyshire) قرار دارد. با وجود این که خانه‌ها و کاخ‌های زیبای متعددی در سراسر انگلستان وجود دارد اما این خانه، یکی از زیباترین و شگفت‌آورترین بناهای تاریخی انگلستان است. یک باغ و مزرعه‌ی دیدنی نیز در کنار آن وجود دارد که بدون شک از قدم زدن در آن لذت خواهید برد.

 

 

دهکده ی توریستی Portmeirion

این دهکده‌ی زیبا و کوچک که بین سال‌های ۱۹۲۵ و ۱۹۷۵ ساخته شده‌است در North Wales قرار دارد. این دهکده، یک هتل و چندین کلبه‌ی روستایی برای اقامت دارد. یک قهوه‌خانه‌ی کوچک و یک رستوران نیز در این دهکده‌ی زیبا، دیده می‌شود. Portmeirion مقصدی ایده‌آل و دیدنی برای تعطیلات کوتاه آخر هفته است.

 

 

کلیسای جامع Ely

این کلیسای جامع از همه جای شهر Ely و از مایل‌ها دورتر قابل مشاهده است. این بنا در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده و به خاطر سبک معماری رومانسک (Romanesque) خود شهرت دارد. یک ورودی شگفت‌انگیز و یک برج فانوس هشت‌ضلعی، به زیبایی آن افزوده‌است. نمازخانه‌ی Lady Chapel این کلیسا، بزرگترین نمازخانه در انگلستان به شمار می‌رود.

 

 

بازدید از استادیوم اولدترافورد (Old Trafford)

این استادیوم که در شهر منچستر واقع است، شامل تئاتر و زمین‌های ورزش است. تور بازدید از این ورزشگاه، بسیار جذاب خواهد بود و شما را به دیدن بخش‌های مختلف اولدترافورد خواهد برد. بازدید از موزه‌ای که در این ورزشگاه قرار دارد، شما را به خوبی با تاریخچه‌ی فوتبال آشنا می‌کند.

 

 

پارک گرینویچ

این پارک، یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های لندن و بهترین مکان برای فرار از شلوغی‌های شهر است. چندین مکان تاریخی نیز در این پارک وجود دارد؛ به اضافه‌ی یک باغ گل رز، مسیرهای پیاده‌روی زیبا، یک قهوه‌خانه، یک‌کافه، رصدخانه‌ی سلطنتی، موزه‌ی ملی دریانوردی و حتی پارکی که مخصوص گوزن‌ها است. این مکان، قدیمی‌ترین پارک محصور سلطنتی در لندن است.

 

 

شهر برایتون (Brighton)

این شهر کوچک، یک مقصد عالی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است. در این شهر، بوتیک‌ها و فروشگاه‌های متعددی برای خرید و کافه‌های زیادی برای استراحت و نوشیدن یک فنجان قهوه‌ی داغ وجود دارد. خیابان‌های شهر باریک هستند و قدم زدن در کوچه‌های پر‌پیچ‌و‌خم آن، حس خوب و لذت‌بخشی به شما خواهد داد. این شهر، یک مقصد گردشگری محبوب در فصل تابستان است. افراد برای استراحت در ساحل ، لذت بردن از آفتاب و قدم زدن در اسکله به این شهر سفر می‌کنند. کارناوال‌های متعددی نیز در برایتون به اجرا در می‌آید.