راهنمای سفر به آلمان


راهنمای سفر به آلمان

 

 

 

آلمان کشوری است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.  از آنجا‌ که آلمان در مقایسه با دیگر کشور‌های اروپایی کشوری ارزان است، با داشتن اطلاعاتی کافی می‌توانید از همه‌ی شهر‌ها و مکان‌های دیدنی آن بازدید کنید. در ادامه با  آژانس مسافرتی میچکا  همراه شوید تا اطلاعاتی جامع در خصوص سفر به این کشور بدست آورید.

آلمان به معنای چیز‌های زیادی است. غذا، سوسیس، جدیت مردم، پیاده‌روی، قلعه‌ها و مهمانی‌ها از جمله‌ی جاذبه‌های این کشور هستند. هنر زنده و موسیقی در برلین، کلیسا‌های جامع، قلعه‌ها، جنگل‌های زیبا در غرب و کوه‌های آلپ در جنوب این کشور و شهر‌های تاریخی در سراسر کشور، مکان‌های دیدنی این کشور هستند. مردم آلمان عموما افرادی جدی شناخته می‌شوند. با وجود جدیت، یکی از مهربان‌ترین و یاری‌دهنده‌ترین مردم اروپا هستند. آلمانی‌ها به سردی چیزی که نشان می‌دهند، نیستند. آلمان کشوری بزرگ است که چیز‌های زیادی با هزینه‌ی مناسب برای عرضه به مسافران دارد. 

 

هزینه‌های معمول

هتل و هاستل

هزینه‌ی هتل و هاستل در مقایسه با کشور‌های اروپایی همسایه‌ی آن بسیار کم‌تر است. هزینه‌ی اتاق خوابگاهی بین ۱۰ تا ۳۰ یورو برای هر شب اقامت است و برای اتاق خصوصی نزدیک به ۵۰ یورو باید پرداخت کنید. هزینه‌ی هتل‌های ارزان‌قیمت نیز از همین مقدار شروع می‌شود. 

 

غذا

غذا در آلمان بسیار ارزان است. شما می‌توانید با پرداخت ۲ تا ۴ یورو از دست‌فروشان غذا تهیه کنید (سوسیس پخته و سوسیس خام و پر از ادویه). ساندویچ‌های از قبل آماده شده ۵ یورو هستند و برای فست فود باید نزدیک به ۷ یورو پرداخت کنید. تنها با پرداخت ۵ یورو می‌تونید غذا‌های ترکی، خاورمیانه‌ای و آسیایی تهیه کنید. اگر بخواهید خودتان غذا درست کنید، هزینه‌ی مواد اولیه برای یک هفته بین ۳۵ تا ۶۵ یورو می‌شود. 

 

حمل و نقل

قطار‌های تندرو در آلمان گران هستند. برای سفر از برلین به مونیخ با این قطار‌ها باید ۱۸۰ یورو پرداخت کنید. هزینه‌ی اکثر قطار‌های درون شهریِ درجه دو بین ۴۰ تا ۷۰ یورو است. استفاده از قطار‌های محلی یا اتوبوس‌های شبانه ارزان‌تر خواهد بود. هزینه‌ی سیستم حمل و نقل شهری بین ۱ تا ۳ یورو برای هر بلیت یک‌نفره است. 

 

فعالیت‌ها

هزینه‌ی مورزه ها بین ۱ تا ۱۵ یورو است و برای تور‌های دوچرخه‌سواری و قایق‌سواری روی رودخانه بین ۲۴ تا ۴۰ دلار باید پرداخت کنید. اکثر تور‌های شهری بین ۱۲ تا ۲۵ یورو هستند. هزینه‌ی اجاره‌ی دوچرخه ۱۸ یورو برای هر‌ روز است. 

 

 

نکاتی برای کاهش هزینه‌ها

از دست‌فروشان غذا تهیه کنید

در آلمان شما می‌توانید دست‌فروش‌هایی را ببینید که سوسیس با هزینه‌ای بسیار کم می‌فروشند و تنها ۲ یورو برای آن باید پرداخت کنید. 

غذا‌های کشور‌های مختلف را بخورید

غذا‌های ترکی و خاورمیانه‌ای از ارزان‌ترین غذا‌ها در آلمان هستند. می‌توانید با پرداخت کم‌تر از ۵ یورو مقدار زیادی از غذا دریافت کنید. غذا‌هایی که بسیار خوشمزه هستند.

از تور‌های رایگان استفاده کنید

شهر‌های بزرگ آلمان تور‌های رایگان برای بازدید از مناظر دارند. این تور‌ها راه خوبی برای دیدن شهر و آشنایی با تاریخ آن است. 

قطار را از پیش رزرو کنید

قطار در آلمان گران است، اما اگر بلیت خود را یک هفته زود‌تر رزرو کنید، می‌توانید از ۴۰ یا ۵۰ درصد تخفیف بهره‌مند شوید. 

برای رفتن به شهر‌های مختلف از راید‌شر (عبور و مرور با استفاده از خودرو‌های عبوری) استفاده کنید

اگر برنامه‌یتان قابل تغییر است، برای سفر میان شهر‌ها و حتی کشور‌ها می‌توانید از رایدشر استفاده کرده و با محلی‌ها سفر کنید. رانندگان همه مورد تأیید هستند و سفری بسیار ایمن خواهد بود. (از آن‌جایی‌ که رانندگان زمان خاصی را برای رسیدن به مقصد تعیین نمی‌کنند، بهتر است برای استفاده از این سرویس برنامه‌ی سفرتان قابل تغییر باشد).

 

مکان‌های دیدنی و فعالیت‌های جالب در آلمان

در برلین گردش کنید

پایتخت آلمان، شهری با موزه‌های زیبا، تاریخ غنی و بهترین تفریحات شبانه در اروپا است. از موزه‌ها تا هنر و از موسیقی تا غذای ارزان، همه و همه به جذابیت‌های این شهر می‌افزایند. برلین شهری شگفت‌انگیز است و یکی از ارزان‌ترین پایتخت‌های اروپا محسوب می‌شود. 

 

 

مونیخ

مونیخ شهری ساکت و اعیانی است. مونیخ با خیابان‌های کوچک، غذا‌های فوق‌العاده، پارک های زیبا و قصر سلطنتی ، شهری غوطه‌ور در تاریخ است. یکی از گران‌ترین شهر‌های آلمان است، اما مکان‌های زیبا و شهر‌های بایرن این استان، مونیخ را به شهری مناسب برای سفری یک روزه تبدیل کرده است. 

 

 

در جنگل سیاه پیاده‌روی کنید

این جنگل که در نزدیکی مرز فرانسه واقع شده، به دلیل وجود درخت‌های کاج به رنگ سبز تیره، به جنگل سیاه معروف است. امکان پیاده‌روی و گردش تا صد‌ها مایل وجود دارد. در میانه‌ی راه می‌توانید در شهر‌هایی که برای ساعت‌ دیواری‌های زنگ‌دار و غذا‌های محلی مشهور هستند، توقف کنید. این‌جا مکانی است که در پاییز بسیار دیدنی است. 

 

 

از رودخانه ی کنستانس (Constance) دیدن کنید

این رودخانه که در جنوب غربی آلمان و در مرز سوئیس و اتریش قرار دارد، رودخانه‌ی کنستانس، بزرگ‌ترین رودخانه‌ی آب تازه در آلمان است. منطقه‌ی اطراف رودخانه تا پایین دره‌ی راین، آب و هوایی معتدل و دل‌پذیر دارد. زمین‌های حاصلخیز، این منطقه را به مهم‌ترین ناحیه‌ی تولید میوه در کشور تبدیل کرده است. 

 

 

پارک ملی برشتسگادن (Berchtesgaden National Park)

این پارک ملی بهشتی در منطقه‌ی آلپ با جنگل‌های با‌شکوه، سراشیب‌های سنگی، رودخانه‌های کریستالی، روستا‌های زیبا و چمنزار‌های سرسبز است. تنها شما هستید و صدای آواز پرندگان، زنگوله‌ی گاو‌ها. در این مناظر زیبا می‌توانید به پیاده‌روی پرداخته یا دوچرخه سواری کنید. 

 

 

از شهر تری‌یر (Trier) دیدن کنید

تری‌یر قدیمی‌ترین شهر آلمان است. این شهر با تاریخ ۲۰۰۰ ساله‌ی خود، خانه‌ی شش امپراطور رم بوده و باقیمانده‌های باستانی و تأثیر‌گذاری در این شهر وجود دارند. یکی از این باقی‌مانده‌های تاریخی، در سیاه است که زمانی قسمتی از دیوار شهر بوده است. 

 

 

از شهر درسدن (Dresden) دیدن کنید

در میان گنجینه‌ها، ساختمان‌های بلند و زیبایی ناموزون این شهر که در کنار رود البه (Elbe River) قرار گرفته، گردش کنید. این شهر پس از جنگ به‌طور کامل بازسازی شد و امروز یکی از بزرگ‌ترین مراکز تفریحات شبانه برای جوانان است. 

 

 

یک روز را در کلن بگذرانید

شهری تاریخی با کلیسای جامع بسیار بزرگی است. در راه رفتن به هلند یا بازگشت از آن‌جا، کلن بهترین مکان برای توقف در غرب آلمان است. خود کلیسا به تنهایی نیز ارزش دیدن دارد، زیرا  کلیسای بسیار بزرگی است. 

 

 

از قلعه‌ی نیسوانستاین (Neuschwanstein Castle) دیدن کنید

قلعه‌ای مربوط به قرن ۱۹ میلادی است که روی تپه‌ای در نزدیکی فوسن (Füssen) قرار دارد. این قصر توسط پادشاه دیوانه‌ی بایرن یعنی لودویگ دوم (Ludwig II) به‌عنوان خانه‌ای برای ریشارد واگنر (Richard Wagner) ساخته شد. این قصر به عنوان مدلی برای قصر دیزنی استفاده شد. 

 

 

از شهر فرانکفورت دیدن کنید

فرانکفورت شهر دیگر آلمان است که پر از رستوران‌های مختلف، مکانهای تاریخی و جاذبه‌هایی است که روح هر بیننده را تازه می‌کند. سالن نمایش خیلی بزرگی در این شهر وجود دارد ـ یکی از بزرگ‌ترین سالن‌های نمایش در دنیا ـ و چندین موزه‌ی علمی که می‌توانید با دیدن آن‌ها اوقاتی خوش داشته باشید. فرانکفورت در مقایسه با دیگر شهر‌های آلمان شهری ارزان و همچنین دارای فرودگاهی بزرگ و مجهز است. 

 

 

از  پارک المپیک مونیخ دیدن کنید

این ورزشگاه بزرگ که در مونیخ واقع شده، در ابتدا برای برگزاری بازی‌های المپیک در سال ۱۹۷۲ ساخته شد. در بالای این ورزشگاه، بزرگ‌ترین سقف جهان قرار دارد که بیش از ۷۰۰۰۰۰ فوت است. رستورانی فوق‌العاده در این‌جا وجود دارد و تور‌های بازدید از این پارک بسیار عالی هستند. همچنین موزه‌ی بی.ام.دبلیو در نزدیکی این‌جا است. 

 

 

به قلعه‌ی کلدیتز (Schloss Colditz) بروید

این قلعه‌ی دوره‌ی رنسانس، تاریخی طولانی و عجیب دارد. در دوره‌‌های مختلف تاریخی از این قلعه به عنوان مکان‌های مختلف مثل محل شکار، گداخانه و حتی بیمارستان روانی استفاده شده است. از این قلعه در دوران جنگ جهانی دوم به‌عنوان زندان استفاده می‌شد و همین دلیل اصلی شهرت آن است. همچنین موزه‌ای درون این قلعه وجود دارد. 

 

 

باغ وحش هاگن‌بک (Tierpark Hagenbeck)

در این باغ وحش با مساحت ۲۴۲۰۰۰ متر مربع، بیش از ۲۵۰۰ حیوان زندگی می‌کند. این باغ وحش علاوه‌بر جاذبه‌های کلاسیک، خانه‌ی حیوانات خانگی و اهلی نیز است و خط آهن مینیاتوری، اسب‌های کوچک، زمین بازی فوق‌العاده مخصوص کودکان و باغی ژاپنی برای بزرگسالان از جمله جاذبه‌های این باغ وحش هستند. این باغ وحش در شهر هامبورگ واقع است.