درخت عجیبی در مونتنگرو که از آن آب بیرون می ریزد


بارها شنیده ایم که در گوشه و کناری، آب زمین را بشکافد و بر روی زمین جاری شود. این طریقیست که چشمه ها ایجاد می شوند. ولی مگر ممکن است که از درون درخت هم آب جاری شود؟! پاسخ مثبت است! گویا در کشور زیبای مونتنگرو همچین چیزی امکان پذیر است! درختی که از آن آب بیرون می ریزد در جنوب شرقی این کشور وجود دارد و به تازگی شهرت زیادی در قاره اروپا پیدا کرده است. در ادامه، این درخت عجیب را برایتان معرفی می کنیم.

یکی از شبکه های تلوزیونی اروپا، به تازگی یک ویدئوی عجیب و غریب از پدیده ای منحصر به فرد در روستای دینوسا (Dinosa)، واقع در جنوب شرقی کشور مونتنگرو منتشرکرده است. در این ویدئو، یک درخت توت سفید در میان علفزاری زیبا مشاهده می شود که همانند یک چشمه، آب از آن به بیرون فواره می زند! این ویدئو در همان دقایق ابتدایی انتشارش در شبکه های اجتماعی، میلیون ها لایک خورد و شهرت بسیار زیادی را به خصوص در قاره اروپا پیدا کرد. البته از این درخت همیشه آب خارج نمی شود و تنها زمانی که بارندگی های شدید در این روستا شروع شود، شاهد این پدیده خواهیم بود. یک حفره تو خالی در میانه این درخت وجود دارد، که حجم وسیعی آب از آن خارج می شود.

ظاهرا این باران ها، باعث ایجاد سیل در لایه های زیرین زمین می شوند. فشار بیش از حد آب در این لایه ها، باعث می شود که آب به دنبال راهی برای خروج و تخلیه از زمین باشد. در نهایت آب تنه تو خالی این درخت را که چند متر هم به زیر زمین رفته، پیدا می کند و با فشار از آن خارج می شود.

حجم باران به قدری در این روستا زیاد است که نه تنها لایه های زیرین زمین از آب اشباع می شوند، بلکه بر روی سطح زمین هم آب جاری می شود. در این روستا پدیده های مشابه بسیاری اتفاق می افتند. در هنگام بارندگی، علاوه بر درختی که از آن آب بیرون می ریزد مناطق بسیار دیگری هم هستند که آب با شدت و حجم بسیار، از آن ها خارج می شوند. با کمی اغراق می توان گفت که کل روستای دینوسا در مونتنگرو، هنگام بارش باران به یک دریاچه تبدیل می شود!

بر اساس مصاحبه تلوزیونی که با مردم این روستا صورت گرفته، این پدیده حدود ۲۵ سال است که در این منطقه رخ می دهد. مردم روستا اعتقاد دارند که این درخت عجیب و غریب بیش از ۱۵۰ سال سن دارد.

درحالی که درختی که از آن آب بیرون می ریزد پدیده ای بسیار شگفت انگیز و منحصر به فرد است، اما تنها نقطه ای از اروپا نیست که شاهد خروج آب از آن هنگام بارندگی هستیم. در دهکده توریستی توهالا (Tuhala) در استونی، چاه عمیقی وجود دارد که هنگام بارندگی های طولانی، آب های زیر زمینی را با فشار از خود خارج می کند! سال ها قبل این چاه را بر روی رودخانه ای زیر زمینی کنده اند. مکانیزم این پدیده هم درست همانند درختی که از آن آب بیرون می ریزد است. هنگام باران های شدید، حجم آب رودخانه زیر زمینی این منطقه افزایش می یابد، در اثر فشار ایجاد شده، آب به دنبال راه خروجی از زمین می گردد و این چاه، بهترین راه خروج برای آب از زیر زمین است. در این هنگام، بیش از ۱۰۰ لیتر آب در هر ثانیه از این چاه خارج می شود. گاهی مشاهده شده است که آب حدود نیم متر به هوا پرتاب شده است.

مردم محلی روستای توهالا، این چاه را “چاه ساحره ها” نامیده اند. طبق یک افسانه محلی که در بین مردم روستا رایج است، ساحره های روستای توهالا و مناطق اطراف آن، درون این چاه جمع می شوند و حمام می کنند. آن ها معتقدند که در اثر حمام کردن این ساحره ها، آب با فشار از درون چاه خارج می شود!

سفر گردشگری آژانس هواپیمایی , تور لحظه آخری , بلیط هواپیما چارتر ، مونتنگرو , درخت عجیب آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری تور ایران گردی ایرانگردی تورهای میچکا تورهای آژانس مسافرتی میچکا تور نوروزی تورهای نوروزی میچکا مسافرت تور زیارتی سفر هوایی سفر زمینی سفر با قطار آژانس هواپیمایی بلیط چارتر چارتری بلیط هواپیما چارتر