خرس پارک ملی Katmai


خرس پارک ملی Katmai

من فقط شش فوت دور از غول پیکر 800 لیتر در خز قهوه ای با چنگال های بزرگ و فک بودم که می توانست باعث آسیب جدی شود. با این حال من توانستم این خرس بزرگ را عکاسی کنم و با خیال راحت بروم.

این هیجان انگیز بود و این نوع تجربی حیات وحش باور نکردنی است که شما فقط می توانید در پارک ملی Katmai در جنوب شرقی آلاسکا داشته باشید.

در حدود 2،200 خرس قهوه ای آلاسکا وجود دارد که در این منظره آتشفشانی فعال زندگی می کند که کوه Katmai و دره ده هزار تن دود را احاطه کرده است. آنها به خرس گریزلی در سایر نقاط آمریکا مربوط است.

آنها حدود هفت ماه از عمر عمر می کنند و در آن زمان مقدار زیادی وزن بدن را از دست می دهند. البته آنها گرسنگی را بیدار می کنند و فقط در همان زمان برای ماه های تابستان که ماهی قزل آلا در میلیون هاشان به رودخانه های آلاسک بازگشته اند. این بدان معنی است که این خرسها به خوبی تغذیه می شوند و به زودی به سختی رشد می کنند و اغلب رشد می کنند که بزرگترین آنها در جهان است.

بنابراین، بهترین زمان برای بودن در ماه های تابستان وجود دارد که شما می توانید به طرز ماهرانه ای که آنها ماهی را تماشا، تغذیه توله های خود و آموزش توله به نحوه ماهیگیری.

آنها را می توان در رودخانه بروکس و حتی بیشتر در Brooks Falls در پارک ملی Katmai در ماه ژوئن و ژوئیه و ماهی قزل آلا نقره در اواخر ماه اوت و سپتامبر ماهیگیری sockeye در بر داشت.

گرفتن یک ماجراجویی در خود وجود دارد. من مجبور شدم یک هواپیمای کوچک چهار نفره بگیرم و هواپیما بویر فلوپ را که بر روی گستره سبز زمردی جنوب شرقی آلاسکا قرار داشت و با فرود صاف در دریاچه نیکنک آرام و شیشه ای به پایان رسید و سرانجام به ساحل شنی در بروک کمپ رسید.

اگر من در مورد ورود به پارک ملی Katmai عصبی بودم، در مورد گرفتن یک هواپیما کوچک با تنها یک موتور عصبی بودم.

من می دانم هر ماجراجویی به آلاسکا، حتی در تابستان، آب و هوا وابسته است. من در اواخر ماه جولای آنجا بودم و خوش شانس بود که گرم بود، تا حدودی ابری با تکه های آسمان آبی که از طریق پوشش ابریش می چرخید، خیره شد.

من نمی توانستم منتظر بمانم دوربینم را از کوله پشتی بیرون کنم و از رفتن من لذت بردم اما اولا مجبور شدم قبل از ادامه پیاده روی به خرس ها به "مدرسه خرس" پارک رنجر شرکت کنم. این مدت حدود 30 دقیقه طول کشید و ما در مورد خرس ها و عادت های آنها یاد گرفتیم و به ویژه اینکه چگونه همه ی قطعات خود را دست نخورده نگه داشته ایم. قوانین تعامل ساده و آسان است. عهد عتیق این است که من هنوز هم تمام قطعات من حتی پس از برخورد بسیار نزدیک در مسیر.

در هر صورت خرس ها به انسان ها استفاده می شود و در این پارک می توانید غذا بخورید تا بتوانید به این گوشت خواران بزرگ نزدیک تر شوید.

هنگامی که من پین "خرس" خود را دریافت کردم، اجازه دادم مسیرهای شناخته شده را به سه منظره دیداری بسپارم تا ابتدا نگاهی به حیوانات بگیرم. آنها خیره کننده طلایی یا قهوه ای خود را با شکوه دیدند.

من شاید 50 یارد پایین تر از مسیر پیشروی جنگل ها بودم وقتی که من و دیگر تازه واردان توسط یک پارک رنجر متوقف شدند و گفتند که ما باید به عنوان یک خرس که از آن عبور می کرد منتظر بمانیم. این رخداد رایج می تواند "خرس جم" چندین گردشگر را در انتظار گذراندن پیاده روی خود به بهترین پلت فرم مشاهده در Brooks Falls در حدود 1.2 مایل از کمپ بروکس کند. من رنجرز را دیدم که دائما گشت زنی مسیرهای اصلی را برای نگه داشتن همه افراد امن.

پل چوبی، بیش از آبهای کم عمق در رودخانه پایین تر، زمانی که ما آن را به پلت فرم رودخانه های پایین رود می رفتیم. این منطقه آرام و صلح آمیز بود و آب و هوا خیلی روشن بود. من می توانستم سوسک های روشن قرمز را ببینم، زیرا قبل از سفرشان به بالادست به سقوط، برای برداشتن دستکش شکارچیان گرسنه به تخمک رفته بودند.

هنگامی که من از جاده اصلی بر روی دنباله ای باریک اما به خوبی رفت و آمد به سقوط عبور کردم، شروع به آواز خواندن کرد تا هر یک از دوستان خزنده نزدیک خود می دانست که من آنجا بودم. خرس ها همانطور که اغلب مردم در Katmai انجام می دهند همان مسیرهای پیاده روی و جاده ها را دارند و حق راه دارند.

قبل از اینکه من فالز را دیدم می توانستم صدای عجله ی آب و خرس ها را می شنیدم. خرس ماهیگیری بود.

پلتفورم دیدن در بروکس فالز به خوبی به دنبال جذابیت برای دیدگاه شگفت انگیز از خرس آرسنال براون برای ماهی قزل آلا در فاصله 25 تا 50 متری است. احتمالا بیشتر عکسهایی که از لاروها در دهانش دیدهاید، احتمالا شلیک شده است.

در طی بازدید دو ساعته من به فالز، هر بار 20 خرس مختلف را دیدم. چند بار من یک گاو را دیدم (خرس ماده) و توله های او نیز به خاطر ماهی نیز متوقف می شوند.

این مکان چیزی کم از شگفت انگیز و ارائه فرصت های دیدنی ارائه شده است. من تا به حال 6 عدد حامل را از طریق پلتفورم مشاهده می کردم فقط شش فوت. یک مادر و سه توله او تصمیم گرفتند که زیر پلت فرم درست زیرپوش بکشند.

مرد بزرگ بزرگ، به نام Lefty، بهترین نقطه ماهیگیری را داشت. من تماشا کردم که ماهی قزل آلا را هر چند دقیقه بیدار می کند. او به سرعت ماهی قرمز روشن را می خورد و به عقب برگردانده می شود. او مجبور بود بهترین نقطه را برای ماهی بگیرد و زخم هایش برای اثبات آن مانند علائم پلاک در لگن و قفسه سینه و نیمی از گوش چپ گم شده است. چربی بسیاری از ماهی ها گرفتار شده بود که مجبور بود یک بار بگذارد و فقط در آب بماند تا بماند.

یک خرس دیگر به نظر می رسید فقط از آب جاکوزی مانند آب در پایین سقوط لذت می برد. من گاهی اوقات تصاویر تیراندازی شلوغی را که فراموش کرده ام متوقف کرده ام و فقط این مراسم شگفت انگیز طبیعت را تماشا می کنم.

پلت فرم مشاهده Falls می تواند در طول اوج بازدید کننده که در اواخر صبح و بعد از ظهر به پایان می رسد، زمانی که بیشتر گردشگران در سفرهای روزانه از Anchorage، King Salmon یا Homer پرواز می کنند، شلوغ می شود.

بهترین فرصت برای دیدن بسیاری از خرس ها این است که در کمپ بروکس یا در تختخواب یا اردوگاه اقامت داشته باشید. من دو شب اینجا صرف کردم و ارزش آن را داشتم، زیرا بهترین تجربیات من در اوایل صبح یا بعدازظهر بعد از ظهر بود.

یک صبح، من پلت فرم Falls را به خودم داشتم. این زمانی بود که اولین مبارزه خرس من را دیدم. یک مادر با سه زوج، یک مرد بالغ جوان را برای نقطه او در سقوط به چالش کشید. او و حریف خود را در پاهای عقب خود قرار دادند و با چاقوهای بزرگ، به یکدیگر خندیدند و دندانهای بزرگشان را خرد کردند. سه توله کوچک ناز از نزدیک تماشا کرد. زن غالب شد و مرد جوان مردود شد.

من تقریبا علامت را برای پلتفرم Mid-river از دست دادم. من هیجان زده شدم که گاو دیگری با گربه های قهوه ای قهوه ای تاریک که ریف ها را برای ماهی قزل آلا قرمز روشن می کند، بخوابند، زیرا صبح روز صبح از طریق ابرها از میان ابرها رد شد.

شما همچنین می توانید از تخریب و زیبایی دره 10،000 سی سی در حالی که در Katmai برای دیدن یک منطقه شگفت انگیز کنار گذاشته شده توسط بزرگترین فوران آتشفشان قرن گذشته را تجربه کنید. من این تجربه را از دست دادم چون عکسهای خرس تیراندازی زیاد بود.

رفتن به پارک ملی Katmai

دسترسی به پارک ملی Katmai دشوار نیست، بلکه یک مکان از راه دور است که تنها توسط هواپیما یا قایق قابل دسترسی است. اکثر مردم در فرودگاه های منظومه شمسی (PenAir و Alaska Airlines) به فرودگاه King Salmon (AKN) از فرودگاه بین المللی Anchorage Ted Stevens (ANC) پرواز می کنند و سپس 30 دقیقه پرواز هواپیما شناور به پارک را انجام می دهند.

نکته: آماده باشید: هیچ چیز در آلاسکا در طول تابستان ارزان نیست، اما این تجربه به خوبی به ارزش دلار است.

منبع : thetravelmagazine

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

ملی پارک خرس Katmai خرس پارک ملی Katmai