توکیو


توکیو - ژاپن

توکیو (Tokyo) پایتخت ژاپن و پر جمعیت ترین کلان شهر دنیاست. این شهر بزرگ، ثروتمند و خارق العاده تکنولوژی آینده را در کنار نشانه هایی از ژاپن قدیم عرضه می کند همچنین توکیو میزبان المپیک 2020 می باشد.

توکیو قدمتی ۵۰۰ ساله دارد و در ابتدا روستای ماهیگیری کوچکی به نام اِدو بود. اما از وقتی به عنوان اقامتگاه مالاکان و خانواده های قدرتمند ژاپن قدیم قرار گرفت به سرعت رشد کرد تا اینکه در قرن ۱۷ به پایتخت امپراطوری ژاپن تبدیل شد. اولین جاذبه هایی که در توکیو توجه بازدید کنندگان را جلب می کنند معبد های آساکوسا، باغهای قصر امپراطوری در چیودو و معبد مقدس مِیجی می باشند.

توکیو - ژاپن
پل رنگین کمان

مراکز تجاری زیادی نیز برای خرید، غذا خوردن و گردش در توکیو وجود دارد از جمله مرکز حیرت انگیز شینجوکو، مرکز جوان پسند شی بویا و مرکز مدرن گینزا.

توکیو - ژاپن
برج skytree

سایر مکانهای دیدنی توکیو عبارتند از برج توکیو، ساختمان دولت کلان شهر توکیو که تا سال ۲۰۰۶ بلند ترین سازه شهر بود، ساختمان تجارت جهانی، تپه های روپونگی، موزه هنری موری، پل رنگین کمان، موزه های کوچک و بزرگ از هنرهای مدرن و هنرهای کهن، اتوبوس های هوایی توکیو (اتوبوس های دو طبقه ای که طبقه دوم آنها مسقف نیست) و همچنین برج اسکای تری توکیو (یک برج مخابراتی که رستوران، مرکز خرید و سکویی برای تماشای مناظر زیبای توکیو دارد).

توکیو - ژاپن
پارک یویوگی

بازدید کنندگان می توانند در توکیو تجربه هایی متفاوت دیگری نیز داشته باشند، مثلا: بازدید از پارک یویوگی، خوردن سوشی به عنوان صبحانه در بازار ماهی سوکیجی، بازدید از سِنتو یا حمام های عمومی توکیو، رفتن به پارک های دیزنی که خود شامل موضوعی مانند تفرجگاه دیزنی وُرلد توکیو و دیزنی سی (دنیای دریایی) می شود، پیک نیک رفتن در پارک های سرسبز و وسیع توکیو به خصوص هنگام باز شدن شکوفه ها، قایق سواری روی رود سومیدا و تماشای مسابقات ورزشی مثل بیس بال.

در مورد توکیو بد نیست بدانید که این شهر بزرگترین شهر اقتصادی جهان و سومین پایتخت صنعتی دنیا بعد از لندن و نیویورک می باشد .

توکیو - ژاپن
قایق سواری روی رود سومیدا