توطئه تروریستی در استرالیا


توطئه تروریستی در استرالیا

نیروهای امنیتی در جریان عملیاتی چند ساعته، «توطئه تروریستی» برای ساقط کردن یک هواپیما در استرالیا را خنثی کردند.

«مالکوم ترنبول» نخست‌وزیر استرالیا با اعلام این‌که تدابیر امنیتی بیشتری در داخل تمامی فرودگاه‌های استرالیا اتخاذ شده است، گفت:

می‌توانم به شما بگویم که شب گذشته عملیات بزرگی بر ضد تروریسم اجرا شد و در جریان آن یک توطئه تروریستی، که در تلاش برای ساقط کردن یک هواپیما بودند، خنثی شد.

وی تصریح کرد، طرح بازداشت‌شدگان در رده «توطئه‌های برنامه‌ریزی‌شده» قرار می‌گیرد و به نظر نمی‌رسد که فرد یا افرادی به‌صورت انفرادی قصد انجام حمله یا حملاتی را داشته‌اند.

در جریان عملیات امنیتی شب گذشته در اطراف سیدنی، پلیس استرالیا به خانه‌هایی در دست‌کم ۴ محله یورش برد و ۴ تن را بازداشت کرد.

رئیس پلیس فدرال استرالیا نیز اعلام کرد، ۴ نفری که بازداشت شده‌اند از «عقاید اسلام‌گرایانه» الهام گرفته بودند. از سال ۲۰۱۴ تاکنون، هشدارهای ملی در استرالیا در ارتباط با حملات تروریستی در سطح «محتمل» قرار دارد. به گفته وزارت دادگستری استرالیا، طی چند سال گذشته، جلوی دست‌کم ۱۲ حمله گرفته شده و دست‌کم ۷۰ نفر نیز بازداشت شده‌اند.

منبع : کن نیوز

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

استرالیا شدن برای خنثی توطئه تروریستی ساقط کردن یک هواپیما خنثی شدن توطئه تروریستی برای ساقط کردن یک هواپیما در استرالیا