تخلیه قلعه فلک الافلاک


تخلیه قلعه فلک الافلاک

استاندار لرستان از تخلیه‌ی کامل سپاه و ارتش از قلعه‌ی فلک‌الافلاک تا تاپان تابستان امسال خبر داد.

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان، ضمن بازدید از قلعه‌ی فلک‌الافلاک و بررسی روند ساماندهی آن، اعلام کرد که تا پایان تابستان ۹۶، کار تخلیه‌ی قلعه‌ی فلک‌الافلاک به طور کامل انجام می‌شود. وی در ادامه گفت:

سال گذشته رئیس جمهور دستور داد که 40 میلیارد تومان برای تخلیه قلعه فلک‌الافلاک به سازمان میراث فرهنگی اختصاص یابد. پیرو این موضوع تقاضای ۱۸ میلیارد تومان دیگر را دادیم که علاوه بر تخصیص ۴۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص یابد.  تاکنون سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل اسناد خزانه به ما تحویل داده شده است.

بازوند از همکاری خوب ارتش نیروی زمینی تشکر کرد و گفت که ۱۲ میلیارد تومان بابت مهمانسرای ارتش به آنها داده شده و هم اکنون در حال تخلیه آن هستند.

به گفته‌ی وی، سپاه هم برای تخلیه موافقت خود را اعلام کرد و تنها اختلافی که وجود دارد بین ما و وزارت جهاد کشاورزی است چراکه قرار بود معادل زمین سپاه به آنها زمین تحویل داده شود که این مشکل در حال حل و فصل شدن است.

او در ادامه گفت که  اداره کل میراث فرهنگی باید روی این بنا اقدامات مرمتی انجام دهد تا مستقر شوند. بازوند در نهایت اعلام کرد:

اگر بتوانیم مصوب دولت را بگیریم تا پایان شهریور کار تخلیه به طور کامل انجام می‌شود.

منبع :ایسنا

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

تخلیه قلعه فلک الافلاک تخلیه قلعه فلک الافلاک