فردوسی تا قلعه فلک الافلاک


تبدیل خیابان فردوسی تا قلعه فلک الافلاک به مسیر گردشگری

به گفته رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی لرستان از خیابان فردوسی تا قلعه فلک‌الافلاک در خرم‌آباد مسیر گردشگری می‌شود.

«برزو بردی‌نشین» رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی لرستان گفت:

امسال بازآفرینی فضاهای شهری و عمومی را درنظر گرفتیم و چند پروژه طراحی شهری را شروع کرده‌ایم.

وی افزود که طرح کف‌سازی و بهسازی خیابان فردوسی خرم‌آباد از جمله طرح‌های فوق است به اتمام رسیده و ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. ظرف یک ماه آینده کف خیابان فردوسی پیاده‌محور می‌شود که این کف‌سازی با آجر و سنگ در حال انجام است.

بردی‌نشین گفت که از خیابان فردوسی تا قلعه فلک‌الافلاک به عنوان مسیر گردشگری تأمین اعتبار شده و عملیات اجرایی آن ظرف یک ماه آینده اجرایی و نهایتاً ۶ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد بافت‌های ناکارآمد لرستان را واحدهای مسکونی تشکیل می‌دهند، بیان کرد:

مابقی فضاها، شهری و عمومی هستند. امسال لرستان به عنوان استان پایلوت تفاهم‌نامه‌ای را با یک نهاد توسعه بافت‌های فرسوده بسته تا اقدام به ساخت و ساز واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده کند. با امضای این تفاهم‌نامه در شهرستان بروجرد به عنوان پایلوت عملیات اجرایی شروع شده است.

منابع : isna

کلمات کلیدی : آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

آژانس مسافرتس میچکا آژانس هواپیمایی میچکا آژانس هواپیمایی میچکا مسافرتی مسافرت هواپیما قطار سفر ایران تور تورلحظه تورلحظه آخری آخری لحظه ترکیه پاریس فرانسه امارات دبی تور ارزان ارزان شیراز مشهد اصفهان مسکو روسیه ارمنستان ایران ایر آسمان کاسپین تابان زاگرس آتا قشم ایر معراج اترک نفت ایران ایر تور کیش ایر ساها ماهان